Folkreiss: Arī Zālītis uzduras Folkreisa #1 lāstam?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.03.2019
15:55

Folkreisā, šķiet, turpinās apbrīnojamā statistika, kas uzrāda, ka iepriekšējā gada ranga uzvarētājs, kuram pienākas pirmais starta numurs, nākamais gads – vismaz Folkreisā – nav veiksmīgs. Pirmā numura īpašnieks Māris Zālītis šogad Ziemas kausā devītajā vietā. Lāsts turpinās?

Savulaik jau rakstījām un ar tabulu rādījām, ka braucēji, kuriem gads bijis pietiekami stabils, lai izcīnītu nākamā gada pirmo starta numuru, jauno sezonu aizvada, neturpinot panākumu tradīciju. Tam gan var būt dažādi scenāriji – ne tikai kardinālas un neizskaidrojamas neveiksmes Folkreisā, bet arī pāriešana uz krosu vai vienkārši nestartēšana.

Šo “lāstu” pēc 2017. gada sezonas pamanīja arī tā gada ranga uzvarētājs Viesturs Plētiens, tāpēc 2018. gadu sāka ar savu 28. starta numuru, cerībā, ka #1 nebūšana uz mašīnas nejauks prātu un rezultātus. Taču tieši Folkreisā Plētiens formāli pērn tā arī nebija līderu vidū. Ziemas sezona izdevās saldskāba – it kā divas uzvaras piecos posmos, taču ar to bija par maz, lai iegūtu godalgotu vietu Ziemas kausa kopvērtējumā. Savukārt Vasaras kausā Viesturs nestartēja, pārejot uz Krosa komisijas kausu un Latvijas autokrosa čempionātu. Tātad formāli aizstāvēt pirmo numuru jau atkal neizdevās, lai gan karjeras attīstības scenārijs, protams, ir liels panākums.

Pēc 2018. gada pirmais numurs pārliecinoši pienākas Mārim Zālītim, kurš uzvarēja gan Ziemas, gan Vasaras kausā. Arī Māris izvēlējies palikt pie sava līdzšinējā 11. numura: “Kam man vienu vieninieku, ja man ir pašam savi divi?,” nosmaida Māris. “Nav gan māņticības manā izvēlē, vienkārši man patīk mans 11. numurs un negribu to pazaudēt. Ja kādam dikti gribas, lai uz vasaras sezonu ņem Nr.1, man nav nekādu pretenziju un nepretendēju uz to!”

Citam gan numurs netiks, jo noteikumi paredz, ka Folkreisā ar to brauc tikai ranga uzvarētājs (vai neviens). Taču vairāk izbrīna fakts, ka Māra ziemas sezona šogad izvērtās tik neveiksmīga. Zālītis Folkreisā debitēja pirms diviem gadiem, uzreiz incidentā salaužot roku. Ar visu traumu viņš – debitants – 2017. gada Ziemas kausā sasniedza trešo vietu. Savukārt pērn uzvara gan ziemā, gan vasarā. Šoziem smags kritiens – sezona noslēgta devītajā vietā, posmos sasniedzot 5., 16. un 12. pozīciju.

Skaidro, kā gribi…

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv