Folkreiss: Autocross.lv jaunieši uzvar Zilākalnā!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.05.2011
13:12

LAF Folkreisa Vasaras kauss veiksmīgi sācies Autocross.lv Folkreisa komandai – Jānis Matulēns, Renārs Ēķis un Evija Vītola Zilākalnā sarūpēja vienības pirmo uzvaru. Jānis individuālajā vērtējumā guva trešo vietu, Renārs pēc kūleņa – 12. pozīciju, bet Evija pēc ilgas nestartēšanas – 16. vietu 30 dalībnieku konkurencē.
Sākotnējais dienas scenārijs par komandas līderi izvirzīja Renāru Ēķi, kurš pārliecinoši trijos no četriem kvalifikācijas braucieniem guva divas otrās vietas un vienu uzvaru. Taču ceturtā kvalifikācija nesa nepatīkamu pārsteigumu: cenšoties izvairīties no konkurentiem, kuri izbrauca no Džokera apļa nedodot ceļu pa pamattrasi braucošajam sportistam, Ēķis trāpīja līkuma iekšmalas valnim, apmetot iespaidīgu kūleni. Līdz ar to bojāta ne tikai mašīnas virsbūve, bet arī radiators un motors, cerības uz pjedestālu pirmajā posmā izzuda.

Apsveicama bija Renāra brigādes vēlme cīnīties līdz beidzamam – skaidri zinot, ka ar mašīnu nedrīkst veikt ne apli, Ēķis stājās uz starta A finālā. Sportists centās izmantot visas iespējamās nolikuma nianses, ko varēja nest pārbraukšana pāri starta līnijai. Pirmkārt, ja uz starta A finālā nevarētu iziet vēl kāds konkurents, Renārs ar simbolisko startu nodrošinātu labāku vietu nekā nestartējušais. Otrkārt, ja pirmajā aplī izstātos tie dalībnieki, kas starta laukumā stāvēja zemākās vietās nekā Ēķis, ar tie formāli būtu aiz jelgavnieka. Lai gan neviens no šiem punktiem nerealizējās pozīciju ieguvē, vismaz Renārs parādīja sportisko gudrību un spītību – cīnījās līdz galam! Tagad priekšā mašīnas remonts.

Toties lielisku sacīksti aizvadīja cits jelgavnieks Jānis Matulēns. Savas kvalifikācijas grupas braucienos guvis uzvaru, divas otrās vietas un vienu trešo pozīciju, Jānis A finālā stājās sestajā vietā. Pēc kvalifikācijas izrādījās, ka Autocross.lv Folkreisa komanda vienīgā atrodas A finālā ar diviem dalībniekiem.

Matulēna cīņa A finālā bija perfekta – jau pirmajos apļos nonācis trešajā vietā Jānis neatdeva savu pirmo folkreisa pjedestālu. Jāņa un Renāra rezultāti bija tie divi labākie, kas nodrošināja komandai pārliecinošu uzvaru.

Veiksmīgu atgriešanos sacīkstēs pēc vairāku mēnešu pārtraukuma veica Evija Vītola. Viņas uzdevums pirmajā sacīkstē bija pārbaudīt tehniku un pierast pie tās, nekļūdīties un sasniegt finišu visos braucienos. Uzdevums tika perfekti izpildīts. Evija kvalificējās B finālam, finišējot arī šajā braucienā. Sacīkstē Vītola guva 16. vietu, par ko saņēma pirmo kopvērtējuma punktu sezonas lielajā konkurencē. Jāņem vērā, ka, ja Ēķa avārija izsviestu Renāru no A fināla, Evijas rezultāts piesegtu komandas biedra iespējamo nestartēšanu B finālā, dodot komandai papildu punktu.

Vītola pēc sacīkstes atzina, ka, lai arī izpildījusi savu pirmās sacīkstes uzdevumu, viņa tomēr sakopojusi sportisko niknumu uz sevi, kas nākamajos posmos liks braukt ātrāk. Paredzēts, ka līdz nākamajam posmam 12. jūnijā 333 trasē Evija aizvadīs treniņus un, lai gan 333 nav viņas mīļākā cīņu vieta, centīsies neatpalikt no komandas biedriem.
Jāpiebilst, ka Renārs Ēķis šajā posmā guva trešo, bet Evija Vītola – ceturto vietu Junioru kausā.
Autocross.lv apsveic visus trīs sportistus ar lielisko sniegumu, un saka Paldies par uzvaru!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv