Folkreiss: Autocross.lv Mūsā bez panākumiem, bet optimistiski

Viesturs Saukāns  25.01.2011 11:21 16

  Folkreiss, Ziņas

Pēc salīdzinoši veiksmīgā Folkreisa Ziemas kausa pirmā posma Raunā, kad Autocross.lv Folkreisa komanda (Ritvars Bendziks, Viesturs Saukāns, Renārs Ēķis) sasniedza otro vietu, nākamā sacīkste Mūsā statistiski neizvērtās veiksmīga. Taču zināms optimisms ir iegūts un minimālie katra posma mērķi nosprausti nopietnāki.

Labākais komandas braucējs Mūsas posmā izrādījās Ritvars Bendziks, kurš pēc stabilas kvalifikācijas izcīnīja vietu B finālā, startējot no pirmās starta rindas. Lai gan sportists atzīst, ka B finālā tika pieļautas pāris rupjas kļūdas, sacīkste noslēgta 13. vietā 35 dalībnieku konkurencē, sasniegti pirmie kopvērtējuma punkti. Šobrīd divu posmu laikā visi trīs komandas braucēji skarbajā konkurencē iekļuvuši top-16, par ko saņemti kopvērtējuma punkti.

Šoreiz pilnībā attaisnojās Ritvara stratēģija – krāt punktus, izmantojot konkurentu kļūdas. Vienā no braucieniem lielākā daļa grupas dalībnieku palika trases kupenā, bet aukstasinīga braukšana ļāva Autocross.lv sportistam apbraukt šo sastrēgumu un gūt brauciena trešo vietu.

Otrs labākais rezultāts Mūsā izdevās Viesturam Saukānam un, ironiskā kārtā, sasniegta 16. vieta, kas pirms sezonas tika nosprausts kā galvenais mērķis. Šoreiz šis rezultāts uzskatāms par zaudējumu, jo bija visas izredzes iekļūt A fināla desmitniekā. Pirmajā kvalifikācijā sasniegta trešā vieta, kas bija pirmais pierādījums tam, ka Raunā sasniegtā ceturtā nebija nejaušība. Arī otrajā kvalifikācijā sportists atradās trešajā vietā, taču pieļauta kļūda un izslīdēšana no trases lika izstāties. Trešajā kvalifikācijā lielisks revanšs – vēl viena trešā vieta. Taču nefinišētais brauciens iznīcināja A fināla iespējas. Tā kā komandas biedrs Ritvars bija guvis par punktu vairāk, vienošanās paredzēja, ka tieši viņš veic B fināla braucienu. Rezultātā Saukānam fiksēta 16. vieta.

Vēl vienam komandas braucējam Renāram Ēķim nedēļas nogale izrādījās neveiksmīga. Jau piektdienas vakarā pirms sacīkstes notika ilgstoša sajūga defekta novēršana, vairākkārtīgi mainot šo mezglu. Pastāvēja iespēja, ka Renārs sacīksti varētu aizvadīt pat ar citu automašīnu. Opel Astra gan tika atgriezts kaujas gatavībā, taču uz īsu brīdi – vēlākais dzesēšanas sistēmas defekts atstāja Ēķi sacensību 30. vietā.

Ziemas kausa kopvērtējumā, kurā piedalījušies 43 dalībnieki, Saukāns šobrīd 10. vietā, Ēķis – 20., Bendziks – 21. vietā. Autocross.lv Folkreisa komanda septiņu vienību konkurencē noslīdējusi uz ceturto vietu, taču tikai ar viena punkta deficītu no otrās vietas. Renārs Ēķis sešu Junioru kausa dalībnieku pulkā ir ceturtais.

Komanda pēc pirmajiem diviem posmiem izvērtējusi rezultātus un potenciālu, palielinot uzdevumus nākamajiem posmiem – vismaz divu braucēju iekļūšana A finālā. Raunas un Mūsas posmi pierādījuši, ka visi trīs braucēji ir gatavi šādiem rezultātiem, lai gan lielajā konkurencē tas vienmēr ir grūts uzdevums.

Autocross.lv Folkreisa komanda izsaka pateicību visiem palīgiem un atbalstītājiem, īpašais paldies mūsu „ārštata līdzjutējiem un palīgiem”, kas Mūsā metās talkā tehnikas uzlabošanā!

16 responses to “Folkreiss: Autocross.lv Mūsā bez panākumiem, bet optimistiski”

 1. Ilvis says:

  Joprojām turpinu fanot tieši par šo komandu – kaut kas mistisks tai piesaista… :))

 2. Ilvis says:

  ..un tie dzeltenie diski..

 3. no malas says:

  ..un kā patīk pašam par sevi tīksmināties ;) pilnīgi nevaldāmi. Cīnies, Varoni, cīnies!

 4. No iekšas says:

  Nē nu jā, optimismu jūt!
  Pašiem prieks un mute smaida :D

 5. Artis says:

  Turās

 6. kkoms says:

  nemsiet sava komanda?)))))

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru