Folkreiss: Autocross.lv piesaka komandu!

Viesturs Saukāns  07.01.2011 22:05 2

  Folkreiss, Ziņas

Portāls Autocross.lv pieteicis komandu LAF Folkreisa Ziemas kausa 2011 vienību cīņām. Komandas sastāvā Autocross.lv redaktors Viesturs Saukāns, kā arī Ritvars Bendziks un junioru ieskaitē startējošais Renārs Ēķis. Visi trīs zemgalieši līdz šim aizvadījuši pa vienai folkreisa sacīkstei. Bendzika kontā piektā vieta pirms gada Raunā, Ēķis debijā rudenī 333 trasē guva 11. vietu, bet Saukāns pērn Raunā izcīnīja 12. pozīciju.
Komandas dalībnieku pamatmērķis katram atšķirīgs, taču Autocross.lv par vienu no prioritātēm izvirzījusi juniora iesaisti savās rindās. Lai gan trasēs bijuši un būs vairāki ļoti spēcīgi juniori (folkreisā juniors – līdz 21 gada vecumam), brīvā vieta komandā tika Ēķim – jelgavnieks spilgti debitēja 333 posmā, 38 dalībnieku konkurencē kvalificējoties A finālam. Tiesa, tā kā viņš dalīja automašīnu ar sezonas līderi Artūru Bāriņu, Renāram bija jādod mašīna Artūram, lai Bāriņš varētu cīnīties par uzvaru Vasaras kausa kopvērtējumā.
Ēķis kļuvis par leģendārās Opel Astra saimnieku, kas ievērojami palielina viņa izredzes. Jāņem vērā Renāra izcilā pieredze attiecībā pret viņa vecumu – daudzi gadi kartingā iemācījuši gan ātruma izjūtu, gan kontaktcīņas. Jelgavnieks nav galvenais favorīts Raunā, taču viens no daudzajiem A fināla pretendentiem noteikti.
Ritvars Bendziks pirms gada Raunā pārsteidza publiku ar piekto vietu debijas sacīkstē ar tehniku, kura, kā rāda secinājumi, nebija sagatavota augstākā līmenī. Līdz tam ne reizi mūžā nestartējot nevienā sacīkstē, Ritvars progresēja ar katru braucienu un nonāca A finālā.
Viesturs Saukāns, savukārt, pirms gada Raunā sacīksti noslēdza ar ceturto vietu B finālā, klasificējoties 12. pozīcijā. Arī viņam tā bija pirmā autosporta sacīkste mūžā – liels eksperiments un piedzīvojums.
Bendziks un Saukāns startēs ar kopīgu VW Golf II automašīnu, kura pēc dažādu piedāvājumu izskatīšanas sagatavota Raunas Bruģakmens darbnīcā. Pirmie izmēģinājumi liecina, ka tehnika sagatavota kvalitatīvi un rūpīgi, lai gan par pašsaprotamām būtu uzskatāmas iespējamās bērnu slimības pirmajā sacīkstē.
Komandas uzdevums pirmajā posmā Raunā – redzēt mūsu junioru pēc iespējas augstākā vietā A finālā un uzvarētāja godā junioru vērtējumā, bet abi gados vecākie braucēji būs gandarīti ar pirmajiem kopvērtējuma punktiem, kas būs sarežģīts uzdevums – punktus gūst labākie 16 braucēji, bet uz starta plāno iziet vairāk nekā 30 dalībnieku.
Komandai jau šobrīd bijis daudz palīgu un izlīdzētāju – paldies par to!
Autocross.lv informēs par savas komandas dalībnieku gaitām un emocijām, taču objektivitāte un konkurentu atzinīga novērtēšana tiks uzskatīta par vīrišķības pazīmi un, līdz ar to, prioritāti!