Folkreiss: Autocross.lv trešā vieta Brenguļos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
11.02.2011
13:22

Autocross.lv Folkreisa komanda Ziemas kausa trešajā posmā Brenguļos sasniedza trešo vietu komandu vērtējumā, lai gan kopējais sniegums šoreiz neveiksmīgs. 29 dalībnieku konkurencē Viesturs Saukāns guva 14. vietu, Ritvars Bendziks – 20., bet Renārs Ēķis – 21. pozīciju.

Viestura Saukāna diena bija visai dramatiska, jo jau no rīta treniņos tika pieteiktas pretenzijas uz pirmo kūleni, bet jau nākamajā aplī piedzīvota izslīdēšana – problēmas sagādāja pieredzes trūkums atsevišķu trases posmu izbraukšanā. Tā kā nedaudz tika sabojāta arī tehnika, bez treniņu iespējām palika otrs ar VW Golf II braucošais Ritvars Bendziks. Tas nozīmēja, ka abu sacīkste sākās ļoti piesardzīgi, jo bija jāapgūst līdz šim tikai vizuāli iepazītā trase. Pirmos braucienus aizvadījuši piesardzīgi, abi katrs savā kvalifikācijas grupā kāpināja tempu. Rezultātā kvalifikācijas kopvērtējumā Viesturam desmitā, Ritvaram divdesmitā vieta.

Saukāns izcīnīja iespēju startēt no B fināla pirmās rindas. Izdevās lielisks starts un iegūta līderpozīcija, kuru pastiprināja laicīga iebraukšana Džokera aplī. Taču potenciālu realizēt neizdevās – brīdī, kad līdz finišam bija atlicis viens aplis, brauciena līderis taranēja kupenu un izstājās. No notikušā izvelkot pozitīvo jāatzīst, ka sportistam šī ir tikai ceturtā folkreisa sacīkste, tāpēc šādas kļūdas uzskatāmas par pieredzes krāšanu. Daudzsološā sacīkste gan noslēgta tikai 14. vietā, lai gan dienas sniegums solīja pozīciju pirmajā desmitniekā.

Ritvara Bendzika sacīksti, savukārt, iznīcināja riepas plīsums otrajā kvalifikācijā – pēc kontakta ar Jāņa Nikela mašīnu riepai tika izrauts robs, kas neļāva pat cerēt uz finišu šajā braucienā. Lai arī trešā kvalifikācija tika aizvadīta īpaši labā tempā, pietrūka pāris pozīciju, lai iekļūtu B fināla dalībnieku pulkā. Rezultātā 20. vieta. Taču par pozitīvu iezīmi jāatzīst ievērojamais ātruma kāpinājums salīdzinājumā ar pirmajiem posmiem.

Renāra Ēķa sacīkste sabojāja tie paši elementi, kas pievīla komandas biedrus – tehnikas problēmas un viltīgas kupenas. Ievērojami kāpinot tempu Renārs nefinišēja divos braucienos. Tomēr vienīgajā finišētajā braucienā sasniegta otrā vieta savā grupā, kas nozīmē, ka Ēķis ir gatavs braukt ātri un produktīvi, atliek krāt braukšanas pieredzi. Sacensību Renārs noslēdza 21. vietā.

Lai arī Brenguļu posms sagādāja vairāk rūgtu brīžu nekā priecīgu, izcīnītie trīs punkti izrādījās pietiekami, lai komandu vērtējumā vienība sasniegtu trešo vietu, šo pozīciju atgūstot arī kopvērtējumā. Tomēr, kā atzīmēts jau iepriekš, par kopvērtējuma ambīcijām runāt pāragri, visu trīs braucēju uzdevums ir pieredzes krāšana.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv