Folkreiss/Autokross: Aizkrauklē uzvar Žvagins, Zuģickis un Kozlovskis

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.08.2023
18:54
Foto: Maximum attack Photo

Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa piektajā posmā Aizkrauklē, Daugavas Senlejas trasē uzvaru Folkreisa ieskaitē sasniedza Dainis Žvagins, bet Folkreiss 4WD klasē pirmais bija Kaspars Zuģickis. Vladislavs Kozlovskis guva uzvaru autokrosa klasē.

Folkreisā Dainis Žvagins guva uzvaru divas nedēļas pēc tam, kad iepriekšējā posmā Ludzā pirmo vietu izcīnīja viņa brālis Raimonds Žvagins. Šis ir pirmais gadījums Latvijas Folkreisa vēsturē, kad brāļi gūst uzvaras divos posmos pēc kārtas. Dainim šī ir otrā uzvara Folkreisā, kas seko nepilnu gadu pēc pirmā panākuma, gūta šajā pašā Aizkraukles trasē. Arī Raimonds pēc sensacionālās uzvaras Ludzā varēja gūt augstu panākumu, taču fināla pirmajā startā apmeta kūleni. Tā kā ar dažu sekunžu starpību kūleni pirmajā līkumā pēc starta apmeta arī Jānis Jakovļevs, brauciens tika apturēts.

Atkārtotajā – īstajā – finālā no starta vadībā aizbrauca kopvērtējuma līderis Gatis Ģērmanis, kurš šajā sacīkstē stratēģisku apsvērumu startēja ar VW Golf 2 automašīnu, nevis sev ierasto Volvo S60. Auto maiņa dienas sākumu Gatim padarīja nedaudz nervozu, taču dienas beigās Ģērmanis kļuva gandrīz neuzvarams. Gandrīz, jo Žvagins ar Džokera apļa palīdzību apspēlēja brauciena līderi, gūstot uzvaru.

Tomēr arī Ģērmanis bija apmierināts ar sasniegto. Lai gan viņš bija kopvērtējuma līderis pirms Aizkraukles posma, nevienā no pirmajām četrām sacīkstēm Gatis nebija kāpis uz pjedestāla. Panākums ir vērtīgs arī kopvērtējuma ziņā, jo izdevies izveidot lielāku pārsvaru pār sekotājiem. To veicināja arī galveno konkurentu neveiksmes. Mārtiņš Starks piedzīvoja vēl vienu neveiksmīgu sacīksti, gūstot 13. vietu, bet Mārtiņa Meļķa sacīkste bija katastrofāla tehnikas problēmu dēļ – 38. pozīcija. Abi gan saglabā vietas trijniekā, taču D. Žvagins un Jānis Apinis ievērojami pietuvojušies godalgu pozīcijām. Sezonas nogale – atlikušie divi posmi Bauskā un Brenguļos – būs aizraujoša, jo uz kopvērtējuma pirmo vietu joprojām pretendē septiņi dalībnieki.

Aiz Žvagina un Ģērmaņa trešais finišēja Roberts Čekšs, gūstot savu pirmo pjedestālu Folkreisā. Viņam smagā cīņā izdevās aiz sevis noturēt Jāni Šteinu un Jāni Apini.

Uzvara ar kūleni

Dāmu kausa fināls izvērtās par dramatisku izrādi, kurā arī bija nepieciešami divi starti, lai noskaidrotu uzvarētāju. Pirmajā mēģinājumā vēl līdz pirmajam pagriezienam notika masveida sadursme. No deviņām dalībniecēm no pasākuma izbrauca vien trīs. Burzmā palikušajām dažādi likteņi – galvenā favorīte Alise Līga Grāmatiņa apmeta kūleni, Lindas Rotbergas auto nolauzti riteņi, pārējie auto sabuktēti.

Atkārtotajā startā gan nevarēja ierasties vien Rotberga, pārējās – arī Grāmatiņa – bija uz starta. Vadībā izvirzījās Lelde Šuma, kurai cieši sekoja Grāmatiņa un Baiba Beržuka. Trijotne ievērojami atrāvās no sekotājām, un bija skaidrs, ka uzvara tiks kādai no viņām. Džokera apļa spēlēs Alise nonāca vadībā, Leldei garām tika arī Baiba: finišā pirmā Grāmatiņa, sekoja Beržuka un Šuma.

Kopvērtējumā Grāmatiņa nostiprinājusies līderpozīcijā, Šuma otrā, bet pamatīgu uzrāvienu ieguvusi Beržuka. Pirmajos divos posmos problēmu dēļ gūtas divas devītās vietas, bet nākamajos trijos pjedestāli. Tiesa, par trešo vietu cīņa šosezon ne tuvu nav galā, jo Rotberga, Anželika Lazovska un Līna Plužmo joprojām saglabā labas izredzes uz trešo, varbūt pat otro vietu. Matemātiski pat uz pirmo pozīciju joprojām pretendē astoņas braucējas…

Auniņš atkal neuzvarams

Junioru kausa fināls aizvadīts ne tik dramatiski, tomēr ar skaistām jauniešu cīņām. Pēc neliela klupiena iepriekšējā posmā Ludzā uz uzvaru takas atgriezās Ralfs Auniņš, pārliecinoši gūstot ceturto uzvaru piecos posmos. Kamēr Martins Freimanis un Lauris Januška spēkojās viens ar otru, situāciju izmantoja Emīls Lapsa, precīzā brīdī dodoties Džokera aplī un apspēlējot abus konkurentus. Lapsam otrais pjedestāls pēc kārtas, bet Freimanim trešā pozīcija.

Kopvērtējumā Auniņš pārliecinošā vadībā. Lai gan svinēt Junioru kausa iegūšanu vēl pāragri, matemātiski Ralfam pietiek piedalīties abos atlikušajos posmos, lai, visticamāk, nosargātu līderpozīciju. Šobrīd asa cīņa par otro vietu starp Freimani un Janušku, taču arvien bīstamāks līderiem kļuvis Lapsa, kurš kopvērtējumā pacēlies uz ceturto vietu.

Pilnpiedziņā drāma

Folkreiss 4WD klases cīņas bija aizraujošas, turklāt jau kvalifikācijas braucienos. Izcilu dienu aizvadīja Dzintars Filipsons, kvalifikācijas summā sasniedzot fināla pirmo starta vietu. Tikmēr kopvērtējuma līderis Edgars Tralla piedzīvoja sarežģītu kvalifikāciju, tikai vienreiz iekļūstot brauciena trijniekā. Punktus atņēma arī kļūda trešajā kvalifikācijā, kad Edgars iebrauca Džokerī jau pirmajā aplī, ko Folkreisā nedrīkst darīt. Rezultātā līderis kvalifikāciju noslēdza vien sestajā vietā. Īpaši dramatismu situācijai piešķīra nianse, ka Filipsons un Tralla bija finālisti Darzatehnika.lv Play Off Balvas izcīņā, kurā Edgars tika uzskatīts par neapšaubāmu favorītu.

Taču aizraujošs fināls rezultātus padarīja krietni tradicionālākus. Pārliecinošu uzvaru sasniedza Kaspars Zuģickis, bet Edgars Tralla atkopa savu rezultātu, gūstot otro vietu. Trešajā pozīcijā Miks Gabrāns. Visi trīs ir arī kopvērtējuma trijniekā, tāpēc viss šķiet ļoti pašsaprotami. Tomēr fināls bija daudz iespaidīgāks. No starta vadībā devās Aleksejs Brokāns, viņam sekoja Filipsons. Abi jau bija ievērojami atrāvušies no sekotājiem, taču brauciena vidū praktiski vienlaicīgi tika pārsistas abu auto riepas un līderi palika arvien lēnāki. Tikai tad uzziedēja Zuģickis, Tralla un Gabrāns.

Attiecīgi, Play Off Balvas uzvarētāja noskaidrošana izvērtās pat nedaudz šokējoša. Šajā vērtējumā pirmais tomēr Tralla, otrais Filipsons, bet jau iepriekšējā posmā Ludzā “mazajā finālā” Zuģickis nodrošināja trešo vietu.

Zināms gada labākais debitants!

Trasē neredzamā cīņa, bet kopvērtējumā daudziem svarīga ir Debitantu kausa izcīņa, kas startēja jau ziemas sezonā, Aizkrauklē aizvadot astoto posmu no desmit. Uzvaru sasniedza Dāvis Piļpuks, kurš ir jau septītais uzvarētājs astoņās sacīkstēs (divas uzvaras Gatim Štelmaheram, pa vienai Piļpukam, Tomam Lielajam, Laurim Vasiļevskim, Edgaram Jurkānam, Ronaldam Zārdam un Jānim Pētersonam).

Tomēr šī posma galvenais iznākums ir noskaidrots šī gada labākais debitants: divus posmos pirms sezonas beigām Štelmahers matemātiski vairs nav noķerams. Tā kā viņa tuvākie sekotāji jau otro posmu pēc kārtas palika bez vērā ņemamiem panākumiem, Štelmaheram izdevās veikt izšķirošo izrāvienu. Gatis startējis sešās sezonas sacīkstēs, ikreiz sasniedzot pozīcijas trijniekā.

Toties par sekojošajām kopvērtējuma vietām pamatīga cīņa: Ronalds Zārds, Lauris Januška, Toms Caune un Līna Plužmo ir vien četru punktu robežās.

Saspringta un skaista cīņa krosā

Arī Krosa komisijas kausa fināla cīņa bija aizraujoša. Buferis buferī brauca Vladislavs Kozlovskis, Andis Dreimanis un Toms Freimanis, turklāt spriedzi nemazināja arī Džokera stratēģijas – līdz pat finišam Kozlovskim bija jāsargā līderpozīcija, ko viņš ļoti kvalitatīvi arī paveica. Abi Liepājas puses braucēji uz pjedestāla – Dreimanis otrais, Freimanis trešais. Sarežģītu cīņu piedzīvoja kopvērtējuma otrās vietas turētājs Arnis Kalniņš, kopš kvalifikācijas cīnoties ar tehnikas problēmām. Arī finālu viņš riņķoja lēni, cenšoties sagrābt kādu kopvērtējuma punktu.

Šī posma rezultātā Kozlovskis nedaudz nostiprinājies kopvērtējuma vadībā (79 punkti), bet sekotāji ir punkts punktā: Dreimanim 70, Kalniņam 65, Gintam Bārzdainim (Aizkrauklē ceturtais) 63.

Nākamais Folkreisa un Krosa komisijas kausa seriālu posms norisināsies septembra sākumā Mūsas trasē Bauskā.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv