Folkreiss/Autokross: Arī Folkreisa un Krosa kausa sastāvi Pilskalniem gatavi! (papildināts)

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.07.2022
08:33
Foto: Olafs Ezertēvs

Noslēgusies pieteikšanās Folkreisa un Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņas ceturtajam posmam, kas svētdien norisināsies Pilskalnu autotrasē Jēkabpils pusē. Pilskalnu supervīkendā abās dienās līdzīgs dalībnieku skaits: sestdien Latvijas autokrosa čempionātam 92 pieteikumi, svētdien Folkreisā un kausā – 93. Tas būs vareni!

Jau ziņojām, ka sestdienas autokrosa galvenajās cīņās uz starta plāno iziet 92 braucēji, piepildījusies arī prognoze svētdienai, ka dalībnieku skaits būs līdzīgs.

Interesanti, ka jau ceturto posmu pēc kārtas kopējais Folkreisa un Krosa komisijas kausa dalībnieku skaits nostājas robežās no 90 līdz 94 pieteikumiem. Lai gan sastāvi, atkarībā no ģeogrāfijas, ievērojami mainās, kopējais pieteikumu skaits ir ļoti līdzīgs.

Folkreisā Vasaras kausa ieskaitē pieteikti 63 dalībnieki, arī klasisks šīs sezonas skaits. Folkreisa kopvērtējums šobrīd ir gandrīz šokējošs: pirmajā trijniekā esošie Edgars Tralla, Marta Starka un Lenards Patriks Lepsis kopā ir sasnieguši tikai vienu pjedestāla pozīciju – Edgara Priekules uzvaru. Visi pārējie pjedestāli sadalīti starp citiem braucējiem. Vēl neviens no braucējiem šogad nav stājies uz pjedestāla vairāk par vienu reizi! Šī jebkuram sporta veidam šķiet neticama statistika pēc trim sacīkstēm, jeb pus sezonas šajā gadījumā. Tas apliecina, ka prognozēt uzvarētāju ne posmā, ne sezonā šobrīd ir ļoti nepateicīgs pasākums.

Papildvērtējumos situācija stabilāka: Lepsis ir šogad neuzvarēts Junioru kausā, Starka arvien vairāk stabilizējas Dāmu kausa līderpozīcijās. Debitantu kausā pašlaik situācija saspringta, līderpozīcijā nonācis Markuss Upītis, apsteidzot Mārtiņu Empeli.

Pilskalnos gaidāms vēl viens nozīmīgs brīdis: no šī posma iespējama automašīnu pirkšana par fiksētu samaksu 3950 eiro Folkreisa 4WD klasē. Klase līdz šim darbojās saudzēšanas režīmā, lai sakrātu pirmos dalībniekus. Uzstādījums bija – pirkšana sākas sacīkstē, kurā uz starta ir vismaz astoņi dalībnieki, vai klases ceturtajā sacīkstē. Otrajā posmā Priekulē pilnpiedziņas bija septiņas, taču ne reizi nesasniedza astoņu auto robežu. Tāpēc Pilskalnos sākas pirkšanas iespēja, jo ir ceturtā 4WD sacīkste. Šis nozīmē, ka no svētdienas posma var uzsākt pilnvērtīgu Folkreisa 4WD klases Vasaras kausa kopvērtējuma skaitīšanu, jo klase darbojas pilnvērtīgi. Tiesa, iekšienē tiek skaitīti kopvērtējuma punkti jau kopš pirmā posma, veidojot tā saukto neoficiālo kopvērtējumu. Ar divām uzvarām trīs posmos līderis šobrīd ir Kaspars Zuģickis.

Krosa komisijas kausā turpināsies iesāktā cīņa par kopvērtējuma līderpozīciju. Ja pēc pirmajiem diviem posmiem Brenguļos un Priekulē šķita, ka sezonas uzvara izšķirsies starp Sandri Viguli, Vladislavu Kozlovski un “varbūt” Oskaru Troiku, tad trešais posms Vecpilī sagrieza visu kājām gaisā – neviens no minētajiem netika uz pjedestāla. Tiesa, punktu skaita ziņā trijotnei ir neliels pārsvars pār pārējiem sekotājiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv