Folkreiss/Autokross: Brenguļu naktī uzvar Plētiens un Kozlovskis

Viesturs Saukāns  04.02.2018 12:41 12

LAF Folkreisa Ziemas kausa trešajā posmā uzvaru sasniedza Viesturs Plētiens, savukārt LAF Krosa komisijas kausa cīņā pārliecinoši labākais bija Jānis Kozlovskis. Sacīkste noritēja lieliskā trasē un lieliskā vakara gaisotnē.

Folkreisā pēc kvalifikācijas finālu uzreiz sasniedza sezonas līderis Māris Zālītis, pēc pārtraukuma folkreisā startējušais Jānis Kļava, Ivo Gabrāns, folkreisa debitants Juris Zembergs un abi vāji sacīksti sākušie Viesturi – Saukāns un Plētiens, kuri kvalifikācijas otrajā daļā izrāva vietas finālā.

Pārējie seši finālam piepulcējās ar pusfinālu palīdzību. Pusfinālu fāze neiztika bez starpgadījumiem – pirmajā pusfinālā cīņa bija jāatkārto pārbraucienā nepareiza braucēju starta izvietojuma dēļ. Tiesneši kļūdu atzina, savukārt Mārtiņa Starka pārāk kaislīgā cīņa par taisnību viņam noslēdzās ar diskvalifikāciju no šī posma un trim soda punktiem par nesportisku rīcību. Pats gan viņš cīņu jau bija pametis motora defekta dēļ, aktivitātes veiktas komandas biedra Māra Plūmes rezultāta vārdā.

Finālā pēc pirmo apļu cīņām līderpozīcijā nonāca Andrejs Špels, kurš pērn šajā trasē uzvarēja abus vasaras posmus. Taču Plētiens aizvadīja izcilu braucienu, izšķirošā brīdī atrodot iekšmalu un tiekot Andrejam garām. Špels otrais, bet trešajā vietā finālā Ivo Gabrāns.

Šādi rezultāti nozīmēja, ka pārtraukts Māra Zālīša uzvaru gājiens – pēc diviem panākumiem pirmajos posmos Māris Brenguļos ceturtajā vietā. Tiesa, kopvērtējumā viņš vienalga uzlaboja savu situāciju, jo tuvākie sekotāji Artis Biezais un Andis Dreimanis palika aiz viņa – sestajā un devītajā vietā, attiecīgi. Sešiniekā starp Zālīti un Biezo finišu sasniedza Kļava.

Komandu ieskaitē uzvaru guva Gabrāna un Zālīša Kavita V vienība, par vienu punktu apsteidzot Autocross.lv Folkreisa komandu (28:27). Trešajā vietā Garkalne Racing (20).

Šoreiz vairāki folkreisa sportisti tika pie sezonas soda punktiem (to Ziemas kausa laikā nedrīkst būt vairāk par 7). Vēl bez Starka soda punktu dabūja arī pats Plūme (par komandas pārstāvja uzvedību), kā arī Sandris Vigulis par agresīvu braukšanu dzelteno karogu zonā pusfināla laikā. Līdz ar to antitopā situācija: Starkam trīs soda punkti, Plūme, Vigulis, Kalvis Buģis un Edvīns Vansovičs – pa vienam punktam.

LAF Krosa komisijas kausa posms šoreiz izvērtās dramatisks neprognozējamo izmantojamo riepu ziņā. Pamatnostādne vēstīja, ka riepu izvēle būs brīva, tātad garās radzes. Taču treniņos krosa klasei bija jāstartē ar bezradžu riepām, jo nebija pārliecības, vai trases segums izturēs kuplo radžoto mašīnu skaitu. Tomēr pēc treniņiem sacensību vadība izziņoja radžu cīņu, un šādā režīmā sacīkste tika aizvadīta līdz galam.

Finālā uzvaru sasniedza Jānis Kozlovskis, aiz sevis atstājot Kristapu Grunti, kurš startēja ar savu seno VAZ 2104-Subaru. Trešo vietu sasniedza Dainis Krūmiņš, kurš – ar vienādu punktu skaitu ar Kozlovski – kļuva par kvalifikācijas kopvērtējuma uzvarētāju.

Šoreiz sarežģītu sacīksti – pirmo šajā ziemā ar radžu riepām – aizvadīja visi trīs līderi pirms šī posma Sandis Džeriņš, Aivars Galbāliņš un Viesturs Saukāns. Galbāliņam piektā, Džeriņam septītā, Saukānam 11. vieta 15 dalībnieku konkurencē. Sandis (44) un Aivars (42) saglabā līderpozīcijas kopvērtējumā, bet uz trešo vietu pakāpies Ģirts Kuzmanis (32).

Gan krosa, gan folkreisa fināli bija unikāli izturības ziņā: gan vienā, gan otrā startēja visi 12 paredzētie sportisti, kuri abos gadījumos visi sasniedza finišu. Jāsumina sportistu meistarība tumsnējos apstākļos nebīdīt betona apmales, kā arī lieliski sagatavotā trase, par spīti sarežģītajiem laika apstākļiem.

Nakts krosa būtība – maģiska un ģimeniska sacīkste – izdevās lieliski!

Sportistiem maz laika brūču laizīšanai, jo nākamais posms jau sestdien Pilskalnu autotrasē!

 • antons

  punktiņi ies līdz uz vasaru vai ne? būtu jauki beidzot agresīvos pavērot tiesnešu tornīšos

 • [Ex]

  Paldies visiem! Bija pa pirmo!

 • Giross

  Šausmīgi nepatika starta procedūra, muļļājas un nezin kur kas jāliek vai vispār kāds ir izkārtojums ( piekritīsiet bija atsevišķi brīži) otrs- ja nevienu negaida un nav 5 min, tad viņu nav, nevis vēl minūti gaidam kas galā ir 2-3 minūtes, uzzināju arī ka komentētāji un svarīgās personas var stāvēt uz betona malas, bīstamie faktori viņus neskars. Nav krūmu gonkas, jārāda piemērs, piemēram, stāvēt DROŠĀ vietā!

  • [Ex]

   Komentētājs un galvenais tiesnesis tajā vietā vienmēr stāv un paši atbild par savu drošību. Tā ir viena no vietām, kur var pārredzēt visu trasi, kas abu gadījumā ir svarīgi – vienam jāredz ko stāstīt, otram vai trasē viss notiek korekti utt.

 • no malas!

  vai kads kaut ko nopirka?

  • [Ex]

   Gabrāni nopirka Plētiena auto, bet Plētiens nopirka Gustāna auto.

 • kurzeme

  nu šoreiz izskatījās,ka tiesneši bija galīgi no ielas garāmgājēji paņemti,jo tik daudz paviršu lietu bija….pat zilo karogu nezin kas ir un kad jāvicina….un par starta tiesnešiem jau nu vispār….ļoti arī nepatīk sportistu “izcelšanas” momenti,ja reiz esi atbraucis pēc reģistrēšanās laika,ne komisiju izgājis,bet tikai tāpēc ka esi “krutais čalis” tevi ieliek vēl pirmā rindā! fui,ļoti negodīgi. bet tas tur augšā jau visu redz-divi apļi un viss!

  • Didzis

   Kurzeme kuļ tukšus salmus grib būt gudrs, jautājums vai pats būtu labāks ja būtu tiesnesis, liekas ka čiks vien būtu runāt māk bet kā jādara nezinās kas jādara!!!!!!!!!!

   • kurzeme

    nu redz,vecīt,viena daļa tiesnešu bija ieradušies skatītāju lomā šoreiz,tā kā nerunā glupības….viss bija redzams! un tā nav tukšu salmu kulšana,vienīgi lai nerastos problēmas sportistiem no Kurzemes,bija jāklusē,citādi,kas zin,par aizrādīšanu būtu vēl izpelnījušies kādam atņemt kādu punktu!

  • Kristaps Maševskis

   Biju netālu kad bija runa par to folkreisa braucienu, kuru nācās atkārtot. Kļūda tika atzīta un izlabota. Viss – ejam tālāk. Visi kādreiz kļūdās; tas, ka kāds uz to reaģē asāk vai mierīgak jau ir cita lieta.
   Par pārējām lietām nekomentēšu, jo skatījos sacīksti kopumā, nevis pievērsu uzmanību visādām atsevišķām būšanām un nebūšanām. Sacīkste patika, Ods & co malači! :)

 • Horens

  Nu nez, man gan viss likās forši un raiti, ja neskaita to vienu pārbraucienu pirms fināliem. Super pasākums! Ja uzdevums ir skatīties gonku nevis nevis piekasīties, tad viss ok! Ātrums trasē labs, auksti nebija – foršs vakars!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Valmiera, Brenguļu autotrase, 22.09.2018. ČEMPIONU AUTOKROSS LAF Folkreisa Vasaras kausa 6. posms LAF Krosa komisijas autokrosa kausa 10. posms Nolikums Pieteikums - FR Pieteikums - KKK Dalībnieki FR (38) Dalībnieki KKK (24) ČEMPIONU SKAITĪTĀJS (31) ***