Folkreiss/Autokross: Brenguļu nakts krosam sastāvs zināms!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
17.01.2024
09:08

Otrdien noslēdzās pieteikumu pieņemšanas termiņš Folkreisa un Autokrosa Ziemas kausa otrajam posmam, kas norisināsies Brenguļu autotrasē. Startam gatavojas 53 dalībnieki, bet līdzjutējiem sestdien jābūt kaujas gatavībā no pl.16:00 vērot tumsas, gaismas un krosa izrādi!

Tātad sestdien pl.16:00 Brenguļu autotrasē paredzēts pirmais brauciens ar kopēju startu. Līdz tam sportisti būs sakārtojuši reģistrācijas formalitātes un aizvadījuši treniņus – vēl gaismā, lai pēc iespējas labāk iemācītos daudziem pagaidām mazāk zināmo trasi. Pirmā kvalifikācijas sērija norisināsies vēl krēslā, bet ar katru nākamo braucienu dienu pārņems tumsa, un braucēji varēs paļauties vien uz prožektoru gaismām, savu automašīnu lampām un priekšā braucošo konkurentu gabarītgaismām. Trases apstākļi ideāli – daudz sniega un vaļņu, bet segums papildināts ar uzlietu ledus kārtu, lai nav šaubu par gadalaiku, kurā tiek aizvadītas sacensības. Liela konkurence par uzvaru Folkreisā, iespaidīgas cīņas Folkreiss 4WD un mežonīgi ātrumu autokrosa klasē, kurā dalībnieki startēs ar sporta radžu riepām.

Folkreisā pieteikumu sarakstā visi pirmā posma Ludzā līderi un favorīti, kuriem pirmā posma fināls nesa vilšanos. Potenciālo uzvarētāju ir daudz – no pieteiktajiem vairāk nekā trīsdesmit dalībniekiem favorītu statusā droši var ierindot vismaz trešdaļu. Ludzā uzvaru sasniedza Mārtiņš Meļķis, sekoja Alvils Krams un Jānis Apinis.

Autokrosa klasē no pirmā posma dalībnieki starta laukumā būs tikai divi – Ludzas posma uzvarētājs Jānis Gustāns un viņa galvenais konkurents, bet Latgalē tehnikas problēmas piedzīvojušais Māris Riekstiņš. Abi būs uzvaras pretendenti arī Brenguļos. Tomēr krosa ieskaitē arī citi daudzsološi pieteikumi – Miks Gabrāns ar sev jauno, jaudīgo Ford Puma, Latvijas autokrosa čempionātā ātrie Aivars Kreijers, Aigars Kļaviņš, allaž ziemā spēcīgais Andrejs Freimanis.

Folkreiss 4WD klasē pēc Ludzas posma ir jautājums: vai klasē debitējušā Kristapa Eglīša pārliecinošā uzvara bija “īstajā laikā, īstajā vietā” gadījums, vai tomēr klases līdzšinējie līderi ir iedzīti stūrī uz palikšanu? Jebkurā gadījumā godalgoto vietu sadale intriģē: pirmkārt, jāsaprot Eglīša ātrums, otrkārt, viens no klases līderiem Kaspars Zuģickis, iespējams, kavēs Brenguļu posma sākumu, jo pildīs uzdevumus arī Alūksnes rallijā, treškārt, Miks Gabrāns devies uz krosa klasi. Visi trīs Ludzā kāpa uz pjedestāla.

Sestdienas vakars Brenguļu autotrasē būs maģisks! Turklāt ar lielu nozīmi arī Ziemas kausa klašu kopvērtējumos.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv