Folkreiss/Autokross: Brenguļu pienesums kopvērtējumu tabulām

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.02.2024
11:54

Lai gan Folkreisa un Autokrosa Ziemas kausa Brenguļu sacīkste noslēdzās briesmīgi, ziemas sezonas otrais posms visos vērtējumos ir ieskaitīts un dod savu pienesumu kopvērtējumā. Kas šobrīd notiek Ziemas kausā?

Jāatzīmē, ka līdz noteiktam Brenguļu posma punktam nakts sacīkste bija viens no fantastiskākajiem autosporta pasākumiem, kāds pēdējā laikā pieredzēts. Trase bija perfekta, ar ledu, sniega vaļņiem, arī bīstamām apmalēm atsevišķos pagriezienos, lieliska izgaismota. Sacīkste bija skaista, sportistu daudz un azartiski, cīņas – neprognozējamas. Skatītāju daudz un ieintriģēti redzēt katru braucienu. Dzīvei mēdz būt savu plāni, bet kopumā spēcīgs festivāls!

Tovakar palika neveikti trīs finālbraucieni – Dāmu kausā, Folkreiss 4WD klasē un Folkreisa pamatklases ieskaitē. Šajos gala pozīcijas tika apstiprinātas atbilstoši starta pozīciju secībai, kas ir vispārpieņemta prakse šādos gadījumos. Tātad ir gan posma uzvarētāji šajās ieskaitēs, gan kopvērtējuma punkti par pozīcijām.

Gustāns jau drošībā?

Aizvadītajā autokrosa finālā cīņa par pirmo vietu izvērtās lieliska. Jānis Gustāns vakara gaitā kopumā apstiprināja savu galvenā favorīta statusu. Tomēr neklājās viegli – vienā no priekšbraucieniem vien trešais, bet vēl vienā pat izstāšanās pēc sadursmes pirmajā pagriezienā.

Uz finālu Gustāns bija kaujas gatavībā. Taču cīņa nebija vienkārša. Vakara gaitā savu jauniegādāto Ford Puma iepazina Miks Gabrāns, līdz finālam nonākot pie līdera cienīga ātruma. Abu duelis par pirmo vietu bija lielisks. Gustānam uzvara, Gabrānam otrā vieta. Trešajā pozīcijā nonāca Māris Riekstiņš, bet drošs pjedestāla pretendents bija arī Aivars Kreijers, kurš gan finālā izstājās tehnikas problēmu dēļ.

Kopvērtējumā Gustānam divos posmos divas uzvaras, 12 punktu pārsvars pār Riekstiņu, un jau 23 punktu pārsvars pār trešās vietas dalītājiem Gabrānu un Dāvi Ozoliņu, kuri katrs aizvadījuši vienu posmu, attiecīgi gūstot otro vietu startētajā sacīkstē. No vienas puses, tā kā Ziemas kausā paredzēti pieci posmi, var teikt, ka viss vēl tikai sākuma punktā. No otras puses – februārī pagaidām netiek solīti ilgstoši sasalumi, bet marta apstākļus prognozēt ir praktiski neiespējami.

Šeit vietā pieminēt iespējamo kalendāra situāciju. Lai Ziemas kauss būtu uzskatīts par notikušu, seriālā jānotiek vismaz trīs posmiem. Divi jau ir, vienu vēl vajadzētu, un domājams, ka februārī tam vajadzētu izdoties. Šīs nedēļas atkusnis būs nežēlīgs, nedēļas nogalē solītie +6 un pat +8 grādi var iznīcināt visas līdzšinējās trašu segumu iestrādnes. Taču organizatori vēros situāciju un nekavējoties ziņos par iespējām sarīkot posmu nākamajās nedēļās, kad atkal sola salu. Tāpēc sportistiem jābūt maksimāli mobilizētiem reaģēt dažu dienu laikā uz nākamā posma izziņošanu.

Taču, vai izdosies ceturtais un pat piektais posms? Skatoties pa logu tas nešķiet ticami. Taču viss var gadīties. Un tieši šis ir intriģējošais elements – cik tad īsti ir līdz finišam? Nolikums paredz, ka pēdējā sacīkste var notikt pat 31. martā. Cita lieta – cik ļaus reālie laikapstākļi.

Ja šai ziemai pietiks jaudas vien trešajam posmam, krosā Gustāns jau varētu sākt svinības, jo 12 punktu pārsvars ir liels. Zinot krosa klases dalībnieku skaitu, Riekstiņš atgūt šo pārsvaru var, bet jāsakrīt apstākļiem. Vienkārši sakot: ja Māris uzvar trešajā sacīkstē, Jānim pietiek ar sesto vietu, lai nosargātu vadību. Sakritības pēc seši ir tieši vidējais dalībnieku skaits autokrosā pēc aizvadītajiem diviem posmiem. Ja posmu ir trīs, neviens cits Gustāna pozīcijas vairs nevar apdraudēt.

Taču mēs nezinām, vai posmi būs trīs, vai četri, vai varbūt pieci, un tas saglabā intrigu.

Iezīmējas favorīts

Folkreisā pēc diviem posmiem ir pamatīgs kopvērtējuma haoss. To lielā mērā veicina Ludzas posma līderu piezemētie rezultāti, un otrādi – Ludzā bez labiem rezultātiem palikušie Brenguļos ir līderu pulkā.

No šī vienādojuma viens braucējs gan stipri izlec – Jānis Apinis formāli abos posmos ir bijis uz pjedestāla. Ludzā Jānis guva trešo vietu, bet Brenguļos klasificēts otrajā pozīcijā. Gan Apinis, gan Elvis Jurss Brenguļos guva uzvaras visos četros kvalifikācijas braucienos, un uzvara Jursa virzienā izšķīrās vien ar nolikumā paredzēto papildnosacījumu palīdzību. Taču jebkurā gadījumā Apinis šobrīd kļuvis par kopvērtējuma līderi. Pārsvars gan nav liels – četri punkti pār Ludzas uzvarētāju Mārtiņu Meļķi, astoņi pār Alvilu Kramu un Ivo Gabrānu. Pat, ja ziema spēs piedāvāt vairs tikai vienu sacīksti, uz kopvērtējuma pirmo vietu joprojām pretendē ne tikai šie četri, bet arī Juris Mesters, Kalvis Buģis, Daivis Žvagins, Elvis Jurss un Mārtiņš Starks. Respektīvi, matemātiski iespēja ir deviņiem braucējiem. Un tomēr Apiņa sniegums, kurš bija spēcīgs jau pagājušajā ziemā, šogad ir ļoti pārliecinošs, sāk izskatīties pēc šīs ziemas galvenā favorīta.

Noķerts nenoķerams rekords!

Folkreisa Junioru kausa finālā atpakaļ “savās” sliedēs nonāca Lenards Patriks Lepsis. Pēc nesanākušā Ludzas posma Junioru galvenais favorīts ar lielu atrāvienu pārspēja tuvākos sekotājus. Lenardam šī ir 14. uzvara Junioru kausa posmos, ar ko viņš izlīdzina daudzus gadus pastāvējušo Renāra Ēķa junioru ieskaites rekordu. Un šobrīd ir skaidrs, ka abu rekords (vai gaidāmais Lepša rekorda labojums) paliks neskarts vēl daudzus nākamos gadus. Tie braucēji, kuri šobrīd ir Folkreisa pamatklasē junioru vecumā, ir sasnieguši, maksimums, vienu uzvaru – kā Daniels Lankups, Emīls Lapsa, Amanda Zelmene, bet pārējiem nav neviena panākuma. Lai noķertu šādu uzvaru skaitu, jādebitē Folkreisā 14 gados un jācer, ka līdz 18 gadu vecumam pietiks laika rekorda noķeršanai – Lenarda realizētais scenārijs.

Otro vietu Brenguļu Junioru kausā sasniedza Lauris Januška – pērn debitējušais braucējs šogad var izrādīties nozīmīgs spēlētājs tieši Junioru kausa cīņās, gan ziemā, gan – jo īpaši – vasarā. Trešajā vietā finiša līniju sasniedza Gabriella Štelmahere, taču viņas kontakts ar Amandu Zelmeni tika traktēts kā pārkāpums, tāpēc meitenes rezultātos apmainītas ar vietām.

Kopvērtējumā līdz ar šādiem rezultātiem viss sākas gandrīz no nulles. Ludzā pirmās bija abas dāmas, bet puišiem nepaveicās, Brenguļos rezultāti pretēji. Attiecīgi – visi vienā čupā punktu izteiksmē.

Pie dāmām nekas nav skaidrs

Dāmu kauss, kas palika bez finālbrauciena Brenguļos, šobrīd tikpat haotisks. Ludzā trijniekā bija Ieva Pīlādze, Dace Rozenštama un Alise Līga Grāmatiņa. Savukārt Brenguļos trijniekā Lelde Šuma, Grāmatiņa un Zelmene. Skaidrs, ka Alises stabilitāte viņu izvirza pirmajā vietā kopvērtējumā, taču tāpat skaidrs, ka mainīgie rezultāti cīņu par kopvērtējuma godalgām atstāja vairāk nekā neprognozējamu.

Viens favorīts, pārējie gandrīz vienādi

Folkreisa 4WD klases stāsts iedalāms divās līnijās. Viena no tām – klases debitants Kristaps Eglītis uzvarējis abus pirmos šīs sezonas posmus. Otra – par pārējām pozīcijām cīņa ir izcila, jo abi posmi sarūpējuši ļoti dažādu iznākumu.

Ja par Eglīti, tad nenotikušais fināls norāva neprognozējamu dueli ar līdzšinējo Folkreiss 4WD klases līderi Edgaru Trallu. Sanācis tā: Edgars pārdeva savu čempionauto Kristapam, bet pats uzbūvēja tādu pašu citu Audi, ar kuru mēģina cīnīties pret Eglīti un paša veco auto. Iespējamais dueļa iznākums, šķiet, būtu Eglīša pusē, bet Tralla parūpētos, lai ceļš pēc uzvaras nebūtu viegla pastaiga.

Klases pārējo pozīciju sadali šobrīd diktē mainīgie rezultāti. Pirmā posma otrās vietas ieguvējs Kaspars Zuģickis izdarīja visu iespējamo un pat neiespējamo, lai pēc Alūksnes rallija paspētu uz Brenguļiem. Kaspars tika uz ceturtās kvalifikācijas startu, pēc kā bija nodrošināts fināls. Taču brauciena atcelšana nozīmēja, ka vienīgais ieguvums ir pieci kopvērtējuma punkti par 12. vietu. Taču arī tie var noderēt.

Savukārt Ludzas posma trešās vietas ieguvējs Miks Gabrāns no cīņas šajā klasē atteicās par labu krosa klasei, savu auto nododot brālēnam Rolandam Gabrānam. Rolandam šī bija pirmā sacīkste ar pilnpiedziņu mūžā, taču kvalifikācijās sakrātie punkti ļauj svinēt sasniegto trešo vietu aiz Eglīša un Trallas!

Debitanti būs, bet varbūt par vēlu!

Potenciālie Folkreisa pamatklases debitanti! Nāciet, ķeriet tos, kuri bēg! 2024. gada Debitantu kausā aizvadīti divi posmi, un abos startējuši Igors Paramonovs un Gabriella Štelmahere. Un viņi veido pārsvaru, kuru var izrādīties grūti likvidēt vien ar vasaras sezonas posmiem! Pašlaik Igoram divas uzvaras un Gabriellai divas otrās vietas. Ķeriet viņus!

Ziemas sezonai jāturpinās! Visam jāturpinās, lai gan brīžiem tas nešķiet viegli…

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv