Folkreiss/Autokross: Četri desmiti sportistu tuvojas Pilskalniem!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.02.2018
10:01

Ceturtdien noslēdzies pieteikumu termiņš pirms sestdienas Pilskalnu sacīkstes, sarūpējot 39 braucēju lielus sarakstus LAF Folkreisa Ziemas kausā un LAF Krosa komisijas kausā. Gan vienā, gan otrā ieskaitē uzvarētājs neprognozējams, bet Open 4500 klasē kā favorīts uz cīņu dosies Jānis Veģeris.

Folkreisā blīvā sezona sarūpējusi 22 dalībnieku lielu pulku. Visi līderi ierindā, arī tie, kuri iepriekšējā posmā pārdošanas rezultātā zaudēja savas mašīnas – Viesturs Plētiens un Jānis Gustāns.

Kopvērtējumā pirms šī posma līderi ir Māris Zālītis, Artis Biezais, Andis Dreimanis un Viesturs Plētiens. Zālītim divas uzvaras, Plētienam viena. Visi četri ir kaujas gatavībā. Jāņem vērā, ka šobrīd prognozes par ziemas turpinājumu ir ļoti atšķirīgas. Versijā, ka ziema tikai ieskrienas, pēc Pilskalniem jāseko vēl diviem posmiem – Vecpilī un Mūsā. Taču cita versija vēsta, ka šī un nākamā ir pēdējās nedēļas ar stabilu salu, kas pēdējos posmus noliktu zem sitiena. Teorētiski situācija pēc sestdienas sacīkstes var izrādīties izšķirošā.

LAF Krosa komisijas kausam pirmo reizi paredzēta reāla dalīšana klasēs — Open 4500 atsevišķi no pārējiem krosa braucējiem (pēc nolikumā šī ir Nacionālā klase). Open 4500 ieskaitē cīņai gatavojas Jānis Veģeris un lietuvietis Pauļus Šniuks. Spēka ziņā favorīts ir Jānis, taču jānovēl valmierietim tehnikas izturība.

Nacionālajā klasē uz starta nebūs LAF Krosa komisijas kausa līderis Sandis Džeriņš: “Ir vairāki apstākļi, kāpēc nestartēšu. Daļa no tiem saistīti ar mašīnu. Mans Nissan ar radzēm pārāk mokās, tehnika nav tam gatavota. Jā, kopvērtējumā esmu līderis un apzinos, ka šo pozīciju, visticamāk, zaudēšu. Taču vēl būs vasaras posmi, kuros zaudētos punktus atgūt. Šogad Krosa komisijas kauss patīkami pārsteidz ar regulāro dalībnieku skaitu un cīņa vasarā būs interesanta,” saka Sandis.

Džeriņa sekotāji kopvērtējumā ir sarakstos – no otrās līdz pat desmitajai vietai!

Nešaubīgi, Pilskalnu cīņa būs vērošanas vērta! Krosa Nacionālajā klasē kopumā 15 pieteikumu ar neprognozējamu sastāvu.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv