Folkreiss/Autokross: Folkreisam un autokrosam ziema būs. Jābūt!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.10.2023
12:44

2024.gada Ziemas kausa izcīņa Folkreisam un autokrosam būs – seriāls ir paredzēts laikā no 2. decembra līdz 31. martam. Pirmo reizi seriāls tiek izsludināts bez piesaistes precīziem datumiem, kas ziemu padarīs ļoti dinamisku.

Lai Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa izcīņu skaitītos notikusi, būs jāaizvada vismaz trīs, taču ne vairāk kā piecas sacensības laikā no decembra sākuma līdz marta beigām. Tā kā prakse rāda, ka mainīgajās ziemās precīzu kalendāru plānot nav iespējams, jo posmi laika apstākļu dēļ tāpat jāpārceļ, tiks ķerta ziema – burtiskā nozīmē. Ja prognozes rādīs, ka tuvākajās brīvdienās būs atbilstoši laika apstākļi, tad kāda no Latvijas trasēm reaģēs posma rīkošanai. Izmantojot šādu praksi tika glābts iepriekšējais Ziemas kauss, pretējā gadījumā seriāls paliktu bez ieskaites, jo sākotnējais kalendārs faktiski izjuka laikapstākļu dēļ.

Vairāki sacensību rīkotāji piekrīt un atbalsta šāda principa piekopšanai. Pašlaik precīzs iesaistīto trašu saraksts vēl tiek apkopots, taču vēlmi piedalīties šādā sistēmā izteikušas visu reģionu trases – no Latgales līdz Kurzemei, no Zemgales līdz Vidzemei. Ziemas kauss būs, jābūt!

Folkreisa Ziemas kausā nav paredzētas dramatiskas sporta un tehnisko noteikumu izmaiņas, lielā mērā viss plānots kā iepriekšējā ziemā. Autokrosa Ziemas kausu veidos vienas ass piedziņas automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 2000 kub. cm. Uzsveram, ka ziemā nedarbojas Krosa komisijas kausā esošais ierobežojums, kas liedz čempionāta regulārajiem braucējiem startēt KKK posmos – ziemā uz starta varēs būt visi! Izmantojamo riepu veids tiks noteikts atbilstoši laika apstākļiem un trases segumam, tātad, var būt braukšana gan ar garajām radzēm, gan bezradžu riepām.

Notiek diskusija par autokrosa pilnpiedziņas automašīnu iespējām startēt ziemas sezonā. Lai gan klase būtu skatāma, tai ir problēma – salīdzinoši neliels dalībnieku skaits, kurš, turklāt, dažkārt dalās pat tieši uz pusēm, atkarībā no atļauto riepu veida. Jebkurā gadījumā 4WD klases dalībnieki ir gaidīti ziemas sacensībās, taču klasei ir jāpiestrādā pie sastāva izveides, lai posmos piedāvātu baudāmu dalībnieku skaitu. Nav izslēgta 4WD auto pievienošana Ziemas kausa pamatklasei, taču ne kopvērtējuma un ne ieskaites režīmā. Vērojot Latvijas autokrosa čempionāta Open klasi gan gribētos teikt, ka 4WD ieskaite ziemā ir iespējama, atliek vien visiem iesaistītajiem to vēlēties.

Tiekamies ziemā!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv