Folkreiss/Autokross: Gandrīz 60 braucēju pēc uzvarām sestdien Vecpilī!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
14.06.2018
10:15

Folkreisa Vasaras kausa, Krosa komisijas autokrosa kausa un SK Vecpils B600 kausa posmam Vecpilī pieteikušies gandrīz 60 dalībnieku. Visās klasēs prognozēt uzvarētāju ir ļoti sarežģīti, jo potenciālie līderi ir spēkos līdzīgi.

Folkreisa cīņām pieteicies 41 dalībnieks, kas ir šī gada augstākais rādītājs, un pilnībā iekļaujas pērnā rekordu gada vidējās tendencēs. No šiem braucējiem tikai viens sestdienas vakarā būs uzvarētājs.

Un tomēr, jā jāizceļ galvenie favorīti, gribas atzīmēt Kalvi Buģi un Ivo Gabrānu. Kaut kad Buģa pirmajai uzvarai ir jārealizējas – pārāk daudz iespēju viņam izslīdējis no rokām. Pirmajā posmā Smiltenē viņš šķita ceļā pēc panākuma, taču mašīnas defekts atstāja viņu skatītājos jau fināla sākumā.

Ivo Gabrāns Smiltenē bija otrais, tiesa, ar gandrīz izšķīdušu mašīnu, tā ar grūtībām sasniedza finišu. Vecpilī trase būs vieglāka, un kopā ar Ivo pieredzi viņš būs uzvaras pretendents.

Īpatnēja situācija ar Smiltenes posma uzvarētāju Raimondu Āboliņu: finālā viņš bija pārliecinošs, taču pēc sacīkstes pirkšanas rezultātā atvadījās no savas mašīnas. Šobrīd viņš startam gatavojas ar spēcīgu VW Golf II, un paliek atklāts jautājums: vai pirmā uzvara ir atslēga uz automātiskiem tālākiem panākumiem? Raimonds bieži bijis pjedestālu pretendents, taču panākumi līdz Smiltenes uzvarai bija slīdējuši no rokām. Lāsts pārlauzts?

Šķietami par favorītu jāuzskata Ziemas kausa ieguvēju Māri Zālīti. Taču pagaidām Māris atkārto pērno scenāriju – pēc lieliskas ziemas sezonas seko tehnikas problēmas vasaras sacensībās.

Pie potenciāliem uzvaras pretendentiem varētu pieskaitīt arī vecmeistarus Mārtiņu Starku, Edvīnu Vansoviču, Jāni Kļavu, atgriezties gatavo Renāru Ēķi, allaž daudzsološo Sandri Viguli un vēl vairākus. Tomēr tad pazūd jēga analizēt galvenos favorītus – tie nevar būt puse no pieteiktā sastāva! Lieliski, ka uzvarētājs nav zināms jau pirms sacīkstes.

Krosa komisijas autokrosa kausa izcīņā viens no galvenajiem favorītiem būs vienīgais Open 4500 braucējs Guntars Bružs, kurš startēs kopā ar Nacionālās klases braucējiem, taču par kopvērtējuma punktiem necīnīsies.

Tikmēr “vienasniekos” jau atkal vairāki favorīti, un uz pjedestālu pretendē gandrīz katrs pieteiktais braucējs. Pašlaik Krosa komisijas kausa kopvērtējuma vadībā atrodas Aivars Galbāliņš, taču pēdējos posmos Aivars vairāk iepinies cīņās aiz pjedestāla. Bīstams pārējiem ir kopvērtējuma otrās vietas turētājs Dainis Krūmiņš, kurš šajā kompānijā varētu būt uzskatāms par galveno favorītu. Tāpat pārsteigumu tūri varētu turpināt Māris Mardoks, kurš Smiltenes posmā debitēja krosā ar trešo vietu Krosa komisijas kausa posmā, bet vēlāk vēl vairāk pārsteidza ar otro vietu Latvijas čempionāta 2000 Super klasē Brenguļos. Tehnikas problēmas jaunajai mašīnai jāpārvar Viesturam Plētienam, savās mājās labi startēs Sandis Džeriņš… Un jau atkal varam nosaukt visu sarakstu, kuri var uzkāpt uz pjedestāla!

Arī B600 klasē, kurā tomēr uz starta, šķiet, būs ne vairāk par piecām mašīnām, prognozēt uzvarētāju ir sarežģīti. Čempionāta sacīkstē Brenguļos veidojās labs Laura Brikaiņa un Arta Grantiņa duets, taču vajadzīgajā brīdī zobus parādīja arī Mikus Neško. Šai trijotnes cīņai jāturpinās, taču jāatceras, ka Brenguļos nestartējusī Monta Beierbaha brīžiem kutinājusi nervus pat Latvijas čempionāta līderiem, tāpēc arī viņa ir uzvaras pretendents. Viesturs Sproģis pašlaik ir “tumšais zirdziņš” šajā klasē, jo zināma pieredze līdz debijai krosā ir uzkrāta, atliek saprast, cik tā var nest panākumus.

Tā kā šo posmu B600 klases braucēji veiks atbilstoši folkreisa un Krosa komisijas kausa noteikumiem, tad B600 būs jāveic arī Džokera aplis – vēl viena neprognozējamības nianse!

Vecpils autotrases sacensību rīkotāju komandas patrons Kaspars Džeriņš ar entuziasmu gaida cīņu: “Man patīk pieteikto dalībnieku sastāvi, tie ir labi visās klasēs! Varbūt nedaudz pārsteidz, ka regulārie Latvijas autokrosa čempionāta braucēji neizmanto izdevību aizvadīt treniņu sacensību, taču Krosa komisijas kausā jau tāpat ir aizraujošs sastāvs. Domāju arī, ka SK Vecpils kausa izcīņa B600 bagijiem būs labs dienas papildinājums gaidāmajai cīņai! Aicinu skatītājus pavadīt sestdienu pie mums. Bērniem būs arī piepūšamās atrakcijas, būs iespēja izmēģināt spēkus arī loka šaušanā… Būs interesanti!”

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv