Folkreiss/Autokross: Interesanti pavērsieni Vecpils dalībnieku sarakstā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.06.2018
22:57

Stundu pirms pieteikumu iesūtīšanas termiņa beigām Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa sastāvi sarūpē vairākas interesantas nianses. Turklāt papildu sajūsmu izraisa B600 klases topošais sastāvs, kas cīnīsies par SK Vecpils B600 kausu. Sacīkste sestdien, 16. jūnijā Vecpils autotrasē!

B600 klase, balstīta uz 2017. gada tehniskajiem noteikumiem, šobrīd pulcē piecus dalībniekus, bet nojaušams, ka līdz sacīkstei sarakstos parādīsies vēl vismaz viens braucējs. Sastāvā šobrīd ir Latvijas čempionāta pirmajā posmā startējušie Lauris Brikainis, Artis Grantiņš un čempionāta daudzsološais debitants Mikus Neško, kā arī šogad vēl nestartējusī Monta Beierbaha un debitants, junioru vecuma braucējs Viesturs Sproģis. Viesturs ir savulaik B600 klasē startējušās Lienes Sproģes jaunākais brālis, kuram paredzēta debija B600 klasē.

Bagiju kategorijas braucēji krietni sasparojušies, uzzinot, ka šogad autokross piedāvās vismaz kādas startēšanas iespējas. Par čempionāta veiksmīgu norisi, šķiet, ilūziju nav, taču šobrīd ir svarīgi neļaut mašīnām palikt nekustīgām garāžās – ar laiku tās būs arvien grūtāk atgriezt trasē.

Folkreisā uz starta debitanti. Īpatnēja vārda un uzvārda līdzība jau startā rada neliela apjukuma iespēju: trasē dosies gan nu jau folkreisā pieredzējušais Raivis Anops, gan folkreisa debitants Raivo Antrops. Debitants startēs ar vienu no Ivo Gabrāna mašīnām, sākotnēji pamēģinot spēkus sporta veidā, bet vēlāk, cerams, pievienojoties kolektīvam uz palikšanu.

Pirmo sacīksti plāno aizvadīt arī Gatis Ģērmanis. Ar Ivara Kerna bijušo BMW startējošais braucējs uz folkreisu nāk ar sprinta tipa sacensību pieredzi, tāpēc Klasika ieskaitē var izrādīties, ka ieradies potenciāls līderis.

Vēl viens debitants no hiperaktīvā jēkabpiliešu ARM Motorsport kluba – gada laikā šis pulks piegādājis vairākus folkreisa un autokrosa debitantus. Šoreiz pie VW Golf III stūres debitēs Artūrs Gubiņš.

Vēl viena interesanta “debija” – nesenais folkreisa Klasikas līderis Kaspars Zuģickis stāsies uz starta ar Opel Astra. Šī būs viņa pirmā folkreisa sacīkste ar priekšpiedziņas auto. Tiesa, ar priekšpiedziņu Kaspars jau pamēģinājis spēkus autokrosā. Zuģickis ir viens no tiem braucējiem, kuri var būt ātri ar dažādu piedziņu auto.

Vēl viena ziņa, kas var atstāt iespaidu arī uz augstākajiem rezultātiem, ir uzvarām bagātākā folkreisa braucēja Renāra Ēķa atgriešanās. Viņš pirmajā posmā Smiltenē iegādājās spēcīgo Vladislava Kozlovska VW Golf II.

Līdz ar atgriešanos Renārs atgriezies arī zem Autocross.lv karoga, zem kura allaž viņam ierādīta silta vietiņa. Ēķis nomaina Autocross.lv Crazy Racing Folkreisa komandas sastāvā Viesturu Saukānu.

Vēl viena atgriešanās – pēc vairāku gadu pārtraukuma gatavs cīņām Edgars Bulle. Viņš folkreisā pēdējoreiz startēja 2013. gadā, taču bija spiests pamest sportu tieši brīdī, kad rezultāti strauji uzlabojās.

Galīgo sastāvu un iespējamos favorītus pētīsim pēc pieteikumu termiņa beigām. Trešdienas vakarā ir sajūta, ka vēl pāris sportistu varētu pievienoties pieteiktajiem 35 braucējiem.

Krosa komisijas autokrosa kausa kārtējā posmā pašlaik 11 Nacionālās klases pieteikumu – visai tradicionāls sastāvs ar spēkos līdzīgiem braucējiem. Šobrīd sacīkstes uzvarētājs šķiet neprognozējams. Intrigu sarūpē Guntara Bruža pieteikums. Viņš šobrīd ir vienīgais Open 4500 klases pārstāvis. Ja neviens cits viņam nepievienojas, viņš ar jaunuzbūvēto Subaru nonāks kompānijā ar visiem pārējiem krosa klases braucējiem. Vai viņš pratīs demonstrēt to pašu pārspēku, kādu līdz šim šādā situācijā demonstrēja Jānis Veģeris?

Gatavojamies sestdienas sacīkstei!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv