Folkreiss/Autokross: Kas jauns Smiltenes pieteikumos?

Viesturs Saukāns  01.04.2019 21:37 0

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Kopš trešdienas, kad Autocross.lv apskatīja tā brīža pieteikumu situāciju pirmajam Folkreisa Vasaras kausa posmam un Krosa komisijas sacīkstei, vērojami spēcīgi papildinājumi. Folkreisa dalībnieku skaits izaudzis līdz 20, krosā pagaidām sastāvs nav mainījies.

Smiltenes Folkreisa un Krosa komisijas kausa posms notiks 28. aprīlī – līdz pieteikumu termiņa beigām vēl laiks. Taču braucēji braši piesakās, un sezona vismaz virtuāli sākusies pārliecinoši.

Trešdien un ceturtdien tika novērots favorītu birums. Cīņai gatavojas brāļi Sandris un Mairis Viguļi, kuri abi var izrādīties nopietni spēlētāji cīņā par pjedestālu. Pieteicās arī Sandis Džeriņš, kurš katrā startētajā sacīkstē ir līderu tuvumā vai to pulkā. Pieteicās arī Mārtiņš Spīķis, kurš, zinot viņa rīcībā nonākušo Volvo S60 mašīnu, šobrīd šķiet viens no galvenajiem, varbūt pat visgalvenākais favorīts.

Cīņai gatavojas Zigurds Gailītis, kā arī Raivis Anops, kurš starpsezonā būs ticis pie jaunas mašīnas – iepriekšējā VW Golf II virsbūve jau devusies reinkarnēties naglās, bet konkurētspējīgie mašīnas mezgli nonāks citā Golfā. Kaujai gatavojas Dainis Žvagins, kurš pakāpeniski tuvojas arvien labākiem rezultātiem. Pirmdiena sarakstos sarūpēja Artūra Gubiņa, Reiņa Lankupa un Ralfa Šantara vārdus.

Lankupa un Džeriņa plānotais starts ir laba zīme, jo kurzemnieki pēdējā laikā reti apmeklēja tālos Vidzemes posmus, kas faktiski noteica arī viņu regulāru dalību attiecīgajā sezonā. Turklāt nojaušams, ka no Vecpils kluba braucējiem tas vēl nav viss Smiltenes posmam.

Ziemā Folkreisā debitējušais Ralfs Šantars ir jau trešais pirmajam vasaras posmam pieteiktais Junioru kausa dalībnieks – viņu jau gaidīja Miks Gabrāns un Mairis Vigulis, turklāt paredzams, ka Junioru kausā braucēju skaits var izaugt līdz pieciem. Tas būtu izcils iznākums, jo pēdējos pāris gados junioru (līdz 21 gadam) bija palicis gauži maz.

Krosa komisijas kausa posmam pašlaik tie paši septiņi dalībnieki. Taču viss liecina, ka kopējais klases skaits 28. aprīlī Smiltenē būs krietni pāri desmit.