Folkreiss/Autokross: Kaujiniecisks sastāvs sestdienas Folkreisam un autokrosam!

Viesturs Saukāns  12.07.2019 10:46 1

  Autokross, Folkreiss, Ziņas

Sestdien Folkreisa Vasaras kausa trešajā posmā un Krosa komisijas kausa sestajā posmā Pilskalnu trasē sastāvi pārliecinoši – Folkreisā 46 pieteikumi, krosā – 16. Tas nozīmē, ka cīņa par uzvaru abās ieskaitēs būs nežēlīga. Izcila ziņa – Folkreisā septiņi pieteikumi Junioru kausā, kas ir vairāku gadu rekords.

Perfekts sastāvs, Junioru bums!

Folkreisā par vienīgo uzvaru spēkosies 46 dalībnieki, kas ir viens no pēdējo gadu labākajiem rādītājiem gan Pilskalnu trasei, gan Folkreisam kopumā. Turklāt īpašu sajūsmu izraisa septiņu junioru vecuma braucēju atrašanās dalībnieku sarakstā. Iepriekšējo reizi tik daudz Junioru kausa dalībnieku uz starta biji 2015. gada sezonas priekšpēdējā posmā Aizkrauklē, bet pēdējā reize ar lielāku junioru kausa dalībnieku skaitu bija tā paša gada vasaras pirmajā sacīkstē Autocross.lv Kausa posmā 333 trasē – astoņi.

Junioru kausa regulārajiem dalībniekiem Mikam Gabrānam, Mairim Vigulim un Kristapam Kļavam pievienojušies arī šā gada braucēji Marta Starka, Ralfs Šantars, Eva Evelīna Kļaviņa un Pilskalnos debitējošais Mareks Aseriņš, kuram šī būs pirmā sacīkste Folkreisā. Tāpat arī viņa mašīnai – tapis vēl viens Volvo S60 automobilis.

Interesanti, ka gandrīz visi juniori pat nestartējot bijuši saistīti ar Folkreisu: Miks pirms viņa debijas vēroja brāļa un tēva startus, Mairis debitēja drīz pēc brāļa, pirms Kristapa spēkus pamēģināja tēvs, arī Marta, Eva un Mareks seko tēvu pēdās. Vienīgi Ralfs ir savā ģimenē pieredzējušākais Folkreisa braucējs.

Pirmajā posmā Smiltenē uzvaru guva Miks Gabrāns, kurš otrajā sacīkstē Priekulē guva desmito vietu. Priekules posmā uzvaru guva Māris Zālītis, kurš, savukārt, Smiltenē bija… 42. vietā. Tieši tik mainīgi un neprognozējami ir Folkreisa rezultāti, līdz ar to izteikt prognozes par sestdienas uzvarētāju vienkārši nav nekādas nozīmes.

Dalībnieku pulkā ir vairākas interesantas atgriešanās. Folkreisā uz brīdi iesoļos Juris Mesters, kuram šī būs treniņu sacīkste pirms svētdienas Latvijas čempionāta cīņām – ar citu auto, protams. Tāpat Folkreisā, Biķernieku šova sacīkstes panākumu spārnots – atgriezies Edvīns Vansovičs. Folkreisā debijas sacīksti aizvadīs Ģirts Kuzmanis, kurš pēdējā brīdī noīrējis Zigurda Gailīša VW Golf III. Kuzmaņa prioritāte bija čempionāta posms 1600 klasē, taču mašīnu neizdevās paspēt sagatavot šīs nedēļas cīņai. Taču braukt gribās! Ģirts gan Folkreisā ir nosacīts debitants – lai gan oficiālo Folkreisa seriālu ietvaros viņš vēl nebija startējis, pērn Kuzmanis aizvadīja šova sacīksti Brenguļos, Latvijas čempionāta posma ietvaros.

Sacīkstē arī vairāki debitanti – pirmo sacīksti vēl bez Aseriņa un formāli Kuzmaņa aizvadīs Kārlis Lavenieks, Ivars Trukšāns un Raitis Stuklis.

Krosa sastāvs izcils!

Arī autokrosa klasē dalībnieku sastāvs izvērties lielisks! Varētu domāt, ka līdz ar čempionāta posmu nākamajā dienā cerēt uz dalībniekiem krosā ir riskanti, jo braucēji varētu gribēt izvairīties no riska netikt svētdien uz starta. Taču monētas otra puse ir lielisks treniņš kaujas režīmā, kas ļauj svētdien uz starta stāties jau “siltiem”, zinot trasi, zinot riepu izvēles, zinot savu pašsajūtu un izvingrinātām rokām. Otro stratēģiju izmantos Kalvis Buģis, Gvido Saulītis, Edijs Ošs, Viesturs Plētiens, Māris Mardoks, Artūrs Šimins, Aigars Bajārs, Aigars Kļaviņš un Jānis Orbidāns – vairāk nekā puse no pieteiktajiem 16 dalībniekiem.

Ja par favorītiem, tad Bajāra kā vienīgā pilnpiedziņas braucēja favorīta statuss šķiet pašsaprotams. Taču nāk prātā Priekules sacīkste, kurā Plētiens ar priekšpiedziņas VW Golf III visai braši trenkāja pa trasi kādu citu Open 2500 Subaru. Interesanti, ko ar Opel Astra demonstrēs Ritvars Zobens un, cik ātrs ar 1600 klases VW Golf būs Edijs Ošs? Un tā varētu turpināt – Saulītis ar MR2, Kļaviņš kā Krosa komisijas kausa līderis… Favorītu pietiek!

One response to “Folkreiss/Autokross: Kaujiniecisks sastāvs sestdienas Folkreisam un autokrosam!”

  1. SPROSTS says:

    6 lietuvieši,3igauņi,1latvietis-Intar Turēšu par Tevi īkšķus,jautājums???Kur pārējie……..

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru