Folkreiss/Autokross: Lieliska mobilizācija pirms Priekules

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.10.2023
10:58

Svētdien Priekulē, Līgo trasē paredzēts aizvadīt Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa septīto posmu, kurš laikapstākļu dēļ tika atcelts nedēļu iepriekš Brenguļos. Par spīti datuma un ievērojamai ģeogrāfijas maiņai, sportisti nodemonstrējuši lieliskas pielāgošanās spējas, piesakoties gandrīz 90 braucēju sastāvā!

Lai gan pirms nedēļas viss bija sagatavots izcilam sezonas noslēguma festivālam Brenguļos, tostarp milzu kūka, svinot Folkreisa 150. sacīksti, laika apstākļi ieviesa pamatīgas korekcijas. Vispirms lietus izmērcēja trasi un dalībnieku parku, bet vēlāk, kad sacensības jau bija atceltas, Vidzemi plosīja pamatīga vētra, kas atrašanos trasē padarītu bīstamu. Tāpēc vēlreiz var apsveikt Brenguļu autotrases rīkotāju un Krosa komisijas speciālistus ar profesionalitāti, izvērtējot situāciju.

Taču saglabājās principiāls uzdevums tomēr sarīkot sezonas noslēdzošo posmu, jo vairāk tāpēc, ka gandrīz visās Folkreisa un Krosa komisijas kausa ieskaitēs vēl bija atvērti kopvērtējumi – laureāti nav zināmi. Tika izvērtētas trases ar pēc iespējas labāku parka un trases segumu lietus gadījumā. Gatava reaģēt bija Priekules Līgo autotrase, kura, līdz ar to, uzņēmās pamatīgu risku, jo nebija skaidrs, vai sportisti pratīs pielāgoties izmaiņām. Turklāt sacīkste jāorganizē nedēļas laikā, kam citos apstākļos tiek veltīts ne viens vien mēnesis. Tomēr 89 pieteikumi ceturtdienas rītā ir lieliska ziņa, viss notiek!

Ja dalībnieku sastāvs nepapildinās, kas teorētiski ir iespējams, dažos vērtējumos atvieglojas dzīve kopvērtējuma līderiem. Tomēr skaitīsim punktus un dalībniekus svētdienas rītā.

Priekules Līgo trasei šīs būs astotās Folkreisa sacensības. Lai gan trase tiek uzskatīta par “jauno, daudzsološo”, folkreisistu cīņas interesantajā aplī norisinās jau kopš 2019. gada. Šogad seriāls Priekulē jau tikās, maijā aizvadot Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas kausa otro posmu. Toreiz uzvaras guva Mārtiņš Meļķis (Folkreiss), Lelde Šuma (Dāmas), Ralfs Auniņš (Juniori), Kaspars Zuģickis (Folkreiss 4WD) un Andis Dreimanis (Krosa komisijas kauss).

Uzmanību skatītājiem! Šī būs viena no visu laiku agrākajām sacensībām krosa sporta veidu vēsturē – Priekulē svētdien braucējiem nebūs treniņu, tāpēc pirmais starts jau 8:00!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv