Folkreiss/Autokross: Pārcelts Folkreisa starts – Smiltene dodas uz rudeni

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.03.2021
21:43
FOLKREISA UN KROSA KOMISIJAS KAUSA PIRMAIS POSMS SMILTENĒ PĀRCELTS UZ VĒLĀKU LAIKU, IESPĒJAMS, 3. OKTOBRI

Prognozēti, Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa pirmais posms no 25. aprīļa tiek pārcelts uz vēlāku laiku.

Valstī joprojām neizprotamas Covid-19 situācijas dēļ Latvijas krosa sacensību rīkotāji pārcēluši visas aprīļa aktivitātes – pārcelts gan rallijkrosa čempionāta starts, gan nu arī Folkreisa un Krosa komisijas kausa posms.

Smiltenes posma rīkotājs, Tepera trases saimnieks Vairis Tralla ir apņēmības pilns šogad neatteikties no sacīkstes: “Plānojam šo posmu rīkot 3. oktobrī – pašlaik citu datumu sacensību norisei neredzam. Mēs Smiltenē vēlamies šo sacīksti, jo mums ir savi braucēji, kā Edgars Tralla, Gatis Ģērmanis un citi vidzemnieki, kuri vēlas startēt savās mājās. Šis būs sarežģīts gads, bet meklēsim risinājumus.”

Krosa komisijas padome akceptējusi Smiltenes sacīkstes pārcelšanu, tiesa, formāli cīņu pārceļot uz nenoteiktu laiku. Tas tāpēc, ka šobrīd noteikt konkrētus datumus ir pāragri, jo var būt situācija, ka uz rudeni jāceļ arī čempionātu posmi, kuri būtu prioritāri datumu izvēlē, attiecībā pret Folkreisu. Tomēr provizoriski Smiltenes sacīkste šobrīd paredzēta 3. oktobrī.

Līdz ar šīm kalendāra izmaiņām par Latvijas krosa sezonas pirmo sacīksti atkal kļūst rallijkross: 8.-9. maijā Rīgā, Biķernieku trasē paredzēts Latvijas čempionāta starts. Sacīkste ir paredzēta arī kā NEZ Kroskartu čempionāta un Lietuvas čempionāta posms. Tiesa, šīs un iespējamās citas ieskaites vēl tiks apstiprinātas, vērojot attiecīgo situāciju Latvijā un iesaistītajās kaimiņvalstīs.

Krosa komisijas padome trešdienas attālinātajā sapulcē arī nolēma pagarināt Latvijas autokrosa čempionāta 1600 klases licenču izņemšanas termiņu – tas pagarināts par mēnesi, līdz 30. aprīlim. Atgādinām, ka klasei līdz noteiktam termiņam jābūt izņemtam noteiktam licenču skaitam, lai klase saņemtu Latvijas čempionāta statusu.

Komisija arī uzsver, ka agri vai vēlu, bet šā gada autokrosa, rallijkrosa un Folkreisa sezona tiks uzsākta, tāpēc pieņēmums, ka sakārtot sportista licenci būtu riskanti, ir nepareizs. Aicinājums sportistiem sakārtot sportista dokumentāciju laicīgi.

Atgādinām, ka ievērojamas sacensību kalendāra pārmaiņas sports piedzīvoja jau pērn. Lai gan arī 2020. gadā vasaras sezonai bija jāsākas aprīlī, pirmās sacensības tika sarīkotas tikai jūlijā. Tomēr rīkotāji un sportisti sarūpēja lielisku sezonu: koncentrētu un ļoti sarežģītu, taču baudāmu līdzjutējiem.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv