Folkreiss/Autokross: Pirmās atbildes uz daudziem jautājumiem – sestdien

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
13.07.2021
11:59

Sestdien Pilskalnu Supervīkends sāksies ar Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa otro posmu. Pēc pirmās sacīkstes Priekulē ir vairāki jautājumi, uz kuriem Pilskalni varētu dot atbildes.

Folkreiss – turpinās juniori, vai beidzot pieredzējušie?

Sacīkstei Folkreisā pieteikušies 48 dalībnieki, stabili turot un pat palielinot Priekulē uzrādīto dalībnieku skaitu (44). Tas nozīmē, ka uzvara atkal būs jāizcīna smagās kaujās. Te arī pirmie jautājumi: vai Lenards Patriks Lepsis būs gatavs vēl vienam panākumam? Vai otro vietu guvušais Toms Freimanis būs tikpat mežonīgi ātrs kā sev salīdzinoši vairāk zināmajā Priekules trasē? Abi juniori Kurzemē izmantoja sev piedāvāto fināla situāciju, gūstot ļoti augstvērtīgus rezultātus.

Protams, viens no galvenajiem Folkreisa jautājumiem ir – vai Priekulē demonstrētais avāriju un kūleņu festivāls turpināsies arī Pilskalnos? Pērnā gada pieredze rāda, ka diez vai, jo arī pagājušajā gadā pirmajā sacīkstē Līgo trasē gāzās daudzi, bet vēlāk tendence norima. Lai gan, kas tā par sacīksti bez vākiem.

Pēc tik smagas cīņas, kāda bija pirmajā posmā, pozitīvi, ka kolektīvs lielākoties ir atpakaļ starta sarakstos, ar dažiem izņēmumiem.

Tāpat jautājums – vai pieredzējušo Rūdolfs Bogens un Edgars Tralla beidzot tiks uz uzvaru takas? Abu uzvaras meklējumi nupat sāk krietni ievilkties, abi bija līderpozīcijās Priekulē. Trallas auto piedzīvoja dzesēšanas sistēmas defektu, bet Rūdolfa centieni nonākt blakus Edgaram tiešajā cīņā noslēdzās ar Bogena kūleņošanu.

Vēl kāds jautājums: vai Folkreisā vispār ir jāskatās uz iepriekšējā posma rezultātiem, prognozējot nākamās sacīkstes iznākumu? Pērn sezona sākās ar Mārtiņa Spīķa trīs uzvaru sēriju. Taču, ja neskaita šo izņēmumu, rezultāti posmu no posma ir tik mainīgi, ka prognozēt uzvarētāju ir sarežģīti.

Pilskalnos arī atsevišķie fināli Dāmu un Junioru kausā. Šos finālus paredzēts aizvadīt visās sacīkstēs, kurās būs fiziski laiks tos iekļaut dienas plānos (var prognozēt, ka allaž piesātinātajā Mūsas Trillera sacīkstē šiem braucieniem laika var nepietikt, citur – plānots, ka jābūt!)

Junioru kausam šajā posmā labs sastāvs, pieteikti astoņi dalībnieki, jo Priekulē startējušajiem pievienojusies Eva Evelīna Kļaviņa. Eva kopš ziemas atkopjas ceļgala traumas, tāpēc pirmo posmu vēl bija spiesta izlaist.

Attiecīgi, viņa papildina arī Dāmu kausa cīņas, kurās uz šo posmu septiņi pieteikumi. Dāmu klasē ari debitante – savu pirmo sacīksti Folkreisā plāno aizvadīt Lelde Šuma. Sportiski aktīva dāma, kuras līdzšinējās aktivitātes bijušas saistītas ar BMX riteņbraukšanu, tātad skaidrs, ka baiļu sajūta cīņām netraucēs.

Gan Junioru kausā, gan Dāmu klasē ierindā visi vadošie braucēji, attiecīgi, Lepsis, Freimanis un Daniels Lankups un Anete Ķēniņa, Marta Starka un Alise Grāmatiņa.

Pro – papildu spēlētāji

Krosa komisijas kausa galvenajā klasē Pro šajā posmā sastāvs būs atšķirīgāks nekā Priekulē. Tas tāpēc, ka šajā posmā līdzšinējiem līderiem pievienosies daži sportisti, kuri sestdienas cīņu aizvadīs kā treniņu pirms svētdienas Latvijas čempionāta posma. Toms Lielais varētu būt interesants elements cīņā pat par uzvaru. Artūrs Mūrnieks, viens no pērnā gada Am klases līderiem, būs cīņā Pro, kas būs priekšspēle viņa ienācienam čempionāta 2000 Super klasē. Būs arī pirmā posma līderi – viss top-6 — Aivars Galbāliņš, Andis Lūsis, Valērijs Tolopilo un pārējie!

Ļoti īpatnējs pieteikums no Open 2500 klases čempiona Armanda Plūmes. Saņemot to, jau šķita, ka čempions kļūdījies, piesakot savu pilnpiedziņas auto Pro klasē, kurā ar pilnpiedziņām braukt vairs nedrīkst. Taču, prognozējot šīs tēmas pacelšanos, Armands jau pieteikumā uzsver – Audi A3 ar priekšējo riteņu piedziņu. Vērosim.

Am – pievienojas Vidzemes braucēji

Pirmajā posmā Priekulē Am klasē startēja klases sākotnēji paredzētie līderi un vairāki vietējie sportisti. Seriālam pārceļoties uz Vidzemes/Zemgales/Latgales pusi, sastāvam pievienojas arī vairāki šo reģionu braucēji. Favorītu pulks plašs un iznākums neprognozējams. Pirmajā sacīkstē uzvaru guva Jānis Orbidāns, aiz sevis atstājot Mairi Viguli un Andreju Freimani. Taču jau tās sacīkstes scenārijs piedāvāja arī citas opcijas pjedestāla sastāvam, turklāt līderi mainījās ne tikai dienas laikā, bet pat paša fināla ietvaros. Neprognozējami, būs interesanti! Arī šajā klasē viss pirmā posma top-6 ir ierindā.

4WD – varēja būt vairāk!

Rīkotāju rezerves plāns ieviest pilnpiedziņas mašīnām atsevišķu ieskaiti pēc tam, kad no Pro klases tika izslēgtas šādas mašīnas, nav guvis lielu atsaucību. Pēc trīs mašīnu cīņas Priekulē seko divu mašīnu pieteikumi Pilskalnos. Šķita, ka uz Jēkabpils sacīksti kvatru cīnītājiem būtu bijis jābūt vairāk. Sarakstos Raimonds Ķervijs, kurš vispirms izaicināja pārējos sevis rīkotajā sacīkstē Priekulē, bet tagad brauc uzprasīties uz cīņu uz Jēkabpili. Sarakstos arī Kitija Jeršova, kurai sestdienas sacensības lieti noderēs, lai veiktu izšķirošo treniņu pirms debijas Latvijas čempionāta Open 2500 klasē. Sacensību vadība vēl vēros situāciju, taču pastāv iespēja, ka abi tiks pievienoti Pro klases cīņām, bet ārpus sezonas ieskaites.

Pilskalnos abas sacensību dienas būs aizraujošas!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv