Folkreiss/Autokross: Pirmie pieteikumi Mūsas posmam!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
30.01.2022
10:09

Pēc divām nedēļām, 12. februārī Bauskā, Mūsa Raceland trasē startēs Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa izcīņa. Saņemti pirmie pieteikumi šai cīņa, tiesa, pieteikšanās visās klasēs varētu būt aktīvāka.

Līdz svētdienas rītam gaidāmajai sacensībai kopumā pieteikušies 17 dalībnieki – deviņi Folkreisā, seši RWD kausa klasē, divi autokrosa Nacionālajā klasē. Pašlaik neviena pieteikuma abās pilnpiedziņu ieskaitēs – ne krosā, ne jaunajā Folkreisā klasē.

Folkreisā interesanta statistika – no deviņiem pieteiktiem dalībniekiem trešdaļa ir debitanti: Markuss Upītis, Mārcis Mārtiņš Maskalāns un Mareks Krūmiņš. Mareks būs jaunums šim sportam, bet abiem pārējiem ir zināma priekšvēsture. Markusa tēvs Artis zināms kā spēcīgs sprinta tipa sacensību braucējs, savukārt juniora tēva brālis ir bijušais Latvijas autokrosa čempions (2000. un 2001. gadā), arī Latvijas rallijkrosa čempions (2001.) Agris Upītis. Agrim arī pieredze un trīs posmu uzvaras Folkreisā. Viss liecina, ka Markuss varētu būt labs seno ģimenes tradīciju turpinātājs.

SK Vecpils braucējs Mārcis Maskalāns, savukārt, debitēs Folkreisā vairākus pēc tam, kad cīņas Folkreisa trasēs aizvadīja viņa mammas brālis Uldis.

Sarakstos arī nu jau titulētais krosists un rallijkrosa braucējs Ivo Gabrāns, tāpat arī autokrosa braucējs Ģirts Kuzmanis, Folkreisā pieredzējušie Egils Dreimanis, Raimonds Tauriņš, Mārtiņš Meļķis un Renārs Apsītis.

Autokrosa klasē pašlaik neticams klusums – tikai divi pieteikumi. Juris Narubins un Jānis Kozlovskis ar nepacietību gaida pārējos! Jāatzīmē, ka šajā klasē ziemas sezonā tiks pulcēti visu autokrosa klašu braucēji ar vienas ass piedziņas automašīnām līdz 2000 kub. cm – kā čempionātu braucēji, tā Krosa komisijas kausa (AM) klases dalībnieki. Ja laika apstākļi ļaus, klases cīņas tiks aizvadītas ar brīvu riepu izvēli, tātad faktiski garajām sporta radzēm.

Krosa pilnpiedziņas klasē pašlaik bez pieteikumiem, tāpat arī jaundibinātajā Folkreisa pilnpiedziņas klasē. Pašlaik kolektīvi apsver iespēju apvienot spēkus. Tā kā Folkreisa pilnpiedziņā sākotnēji ir saudzēšanas režīms un auto pirkšana netiks uzsākta, bezradžu riepu klasē varētu būt redzamas dažādas pilnpiedziņas automašīnas, arī autokrosa. Šajā gadījumā tas varētu izveidot labu braucēju sastāvu un skatāmu sacensību. Viena nianse – lai mēs tam noticētu, nepieciešami sportistu pieteikumi!

Labu startu veikusi RWD kausa izcīņas klase, kurā pamatā pulcējas Latvijas rallijkrosa Lada RX un BMW RX 3000 klase. Tā kā ieskaitē braucēju skaits ir limitēts (12), visai ātri pieteikušies seši dalībnieki, vis Lada RX braucēji – spēcīgie Edvards Egle, Kristaps Kapačs, Miķelis Stengrevics, arī Andris Radziņš, Valters Vectirāns un Roberts Līva. Puse no sastāva ir!

Šobrīd tiek darīts viss sacensības notikšanai – organizatoru puse nešaubās par tiekšanos cīņas virzienā. Valstī noteiktie ierobežojumi ļauj sarīkot šo sacensību, arī laika prognoze, par spīti šīs nedēļas vairākiem atkušņiem, liek domāt par sacensības notikšanu. Šobrīd vienīgais acīmredzamais drauds sacīkstei ir nelielais pieteikumu skaits – jāsaņemas!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv