Folkreiss/Autokross: Priekules pieteikumu termiņš noslēdzas ar cienījamiem rādītājiem

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.05.2019
09:29
Smiltenē tika nopirkts gan oranžais Volvo, gan sarkanā Toyota, gan baltais Golf II.

Folkreisa Vasaras kausa otrajā un Krosa komisijas autokrosa kausa piektajā posmā kopumā plāno startēt gandrīz pieci desmiti dalībnieku, solot sestdien lielisku sacīksti Līgo trases debijā LAF sacensību kalendārā.

Folkreisā pieteikušies 35 dalībnieki, bet autokrosā 14. Tas nozīmē, ka Folkreisā būs jāpacīnās, lai tiktu pusfinālos (robeža ir 30. vieta kvalifikācijā), bet krosā teorētiski jābūt B finālam, kurā būs divi “liekie” dalībnieki, ja vien atsijāšana nenotiks pati no sevis tehnikas problēmu dēļ.

Folkreisa Junioru kausā pieteikti pieci dalībnieki – Miks Gabrāns, Mairis Vigulis, Eva Evelīna Kļaviņa, Ralfs Šantars un Kristaps Kļava. Klasika ieskaitē pašlaik tikai divi braucēji – Andris Andersons un debitants Gundars Blūms, taču pagaidām nav atnācis pieteikums no vēl viena Klasikas braucēja, kurš interesējās par tikšanu uz Priekules cīņu.

Īpatnēja situācija krosā – no 14 pieteikumiem tikai četri ir Kurzemes puses braucēji, visi pārējie no Latvijas otra gala. Jāatzīst, tas izraisa zināmu izbrīnu. Starp citu, tālākais braucējs šobrīd šķiet Gatis Ģērmanis, kuram uz sacīksti jāmēro ceļš no Vijciema (starp Smilteni un Valku) – viens virziens 360 km. Gatis šobrīd sarakstos fiksēts abās ieskaitēs, taču, ja tehniskajā komisijā neradīsies šķēršļi startēt krosa ieskaitē, tad, visticamāk, dalība Folkreisā tiks atsaukta: “Es apzinos, ka Smiltenē iegādāto Volvo varētu gribēt atkal pirkt. Idejiski nav problēmu, taču šī man būs pirmā sacīkste ar priekšpiedziņas mašīnu mūžā, līdz ar to es gribu vismaz pāris sacīkstēs saprast, vai man sanāk braukšana un, vai man tas patīk. Tad zināšu, vai tiekties uz priekšpiedziņas auto arī turpmāk,” plānu skaidro Gatis. Jāņem vērā, ka viņa Volvo S60 jau veicis vairākas sacensības Krosa komisijas kausā, tāpēc lieliem šķēršļiem nonākt krosa ieskaitē Ģērmanim nevajadzētu būt.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv