Folkreiss/Autokross: Prognozes Brenguļiem kļuvušas izcilas!

Viesturs Saukāns  26.01.2018 10:21 5

Vēl nedēļas sākumā šķita, ka 3. februāra Nakts kross Brenguļu autotrasē ir nereāls – prognozes solīja, ka piedzīvotais atkusnis var ievilkties līdz pat nākamā mēneša pirmās dekādes beigām. Taču nu viss ir strauji mainījies.

Laika prognozes visai pārliecinoši sola sala atgriešanos un arī pamatīgu sniega daudzumu – realizējoties šādam scenārijam varētu teikt, ka laika apstākļi ir ideāli ziemas un nakts sacīkstes norisei.

Sākusies dalībnieku pieteikšanās, un pirmie speciālisti jau ir sarakstos. Folkreisā pirmais un pašlaik vienīgais pieteicies Māris Zālītis, kurš uzvarējis abos pirmajos posmos Upesciemā un Vecpilī. Māris ir pirmais folkreisa braucējs pēc divu gadu pārtraukuma, kurš realizējis divas uzvaras pēc kārtas. Iepriekšējo reizi šāds rezultāts padevās Renāram Ēķim 2016. gada ziemā.

Krosā trīs pieteikumi – Juris Mesters, kā arī pirmajā posmā startējušie Arno Upenieks un Jānis Kozlovskis, kuri ir lielā sajūsmā par iespēju cīnīties ar radžu riepām (galvenokārt tāpēc abi nedevās uz Vecpili, kur bija cīņa bez radzēm). Viens pieteikums arī Lada RX klasē – Edijs Zimza gaida pārējos!

Rīkotāji ziņo, ka jau šobrīd izdevies sarūpēt patīkamu balvu fondu gaidāmās cīņas uzvarētājiem. Arnis Odiņš atzīmē: “Prognozes izskatās ļoti daudzsološas, sacensībām jāizdodas! Iepriekšējās naktīs ilgi piebraukājām sniegu, izveidota ļoti laba slidenā kārta. Turklāt šo dienu atkušņi uz trases ieplaku tik ļoti neiedarbojas, šā brīža segumam vajadzētu izturēt. Ja sāks salt un nāks klāt sniegs, būs ideāli! Un tas, ka sarakstos ir pirmie dalībnieki, priecē! Arī Kozlovskis? Ideāli!”

 • B. J.

  Atceros tās pagājušā gada cīņas! Super, bij ko redzēt, Gribas organizētājiem ieteikt karogu vietā izmantot LED lukturīšus ar krāsainiem, maināmiem skatuves prožektoru filtriem. Varbūt braucējiem vieglāk būs ieraudzīt.Tumsā ar karogiem kā ar kaķiem. Tie visi ir pelēki!

  • [Ex]

   LED lukturiem var vnk uzlikt krāsu kādu vajag – vienīgais ātrumā nomainīt un tumsā nebūs vienkārši… prožektori ar maināmiem filriem ir vēsture, turklāt tie ir energo neefektīvi un drausmīgi karst… bet domas virziens ļoti labs! Ja tomēr izmantot prožektorus, tad jā – ja deg zālšs – ir izgaismota trase, brauciens notiek, līdz ko postenī mainot filtrus gaisma ir sarkana vai dzeltena – brauciens apturēts vai ir avārija…

   • [Ex]

    Nedaudz noformulēju ne tā kā gribēju – bet nu domu gan jau sapratāt! :)

  • ŠĪ ir ļoti laba doma un šis tas līdzīgs arī ir rīkotāju domās apskatīts. Šogad uzsvars tiks likts uz tiesnešu posteņu cītīgu izgaismošanu, lai karogu situācijas būtu uzskatāmas. Taču, ja ne šogad, tad nākamgad ir vieta eksperimentiem arī šajā virzienā!

 • [Ex]

  Hmmm… pieteikumu saraksts gan dikti lēni pildās :( Kas ar žiguļiem?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Autocross.lv radošā pauze uz nenoteiktu laiku ***