Folkreiss/Autokross: Sastāvi unikālajam Ludzas ziemas festivālam gatavi!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.02.2023
09:54

Lielisks vairāk nekā 40 dalībnieku sastāvs pieteicies nedēļas nogales Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa otrajam un trešajam posmam, kas nedēļas nogalē norisināsies Ludzā, Makašānu trasē. Vēl bez klasiskajiem līderiem arī daži īpaši pieteikumi!

Lai gan dalībnieku skaits pa dienām ir līdzīgs (40 + 42), tie nedaudz atšķiras viens no otra. Dažs brauks tikai vienu dienu, dažs – otru, dažs plāno vienā dienā krosu, otrā – Folkreisu. Būs nianses, kam sekot līdzi!

Vietējiem līdzjutējiem saldais ēdiens būs autokross – pēc ilgām iekšējām cīņām tika nolemts, ka klase startēs ar radžu riepām, kas nozīmē, ka būs ātrumi un leģendāri braucēji. Pirmā Ziemas kausa posma uzvarētājs Aizkrauklē Jānis Kozlovskis varēs aizvadīt tikai sestdienas sacīksti. Taču maiņa uz svētdienu būs ne mazāk spilgta – vienas ass piedziņas dalībniekiem pievienosies Open 2500 klases medaļnieks Aigars Bajārs ar Subaru! Viņš, protams, ārpus ieskaites, taču šovam viņa dalība būs lielisks papildinājums!

Folkreisā kaujas gatavībā visi līderi, katrs ar savu plānu sacīkšu aizvadīšanai. Startam gatavojas pirmā posma pjedestāla pozīciju guvēji Ivo Gabrāns, Lenards Patriks Lepsis un Jānis Apinis, arī viņu opozīcija spēcīgā sastāvā.

Dāmu kausā šīs ziemas uzvara tiks noskaidrota Alises Līgas Grāmatiņas un Baibas Beržukas duelī. Pēc Aizkraukles 1:0 Alises labā. Junioru kausā galvenais favorīts Lenards Patriks Lepsis, kuru mēģinās provocēt divi debitanti – Ropažu vidusskolas autosporta pulciņa nākamais matadors Rihards Pauls Spriņģis, kā arī Matīss Leimanis, kurš gan pagaidām pieteicies tikai sestdienas cīņām. Dāmām un junioriem, tāpat kā Aizkrauklē, būs kopīgs finālbrauciens.

Ja par debitantiem, tad Ludzā savu pirmo sacīksti Folkreisā piedzīvos Spriņģis, Leimanis, kā arī Lauris Vasiļevskis un Māris Trakins.

Folkreisa 4WD klasē visai klasisks sastāvs – praktiski visi, kuri bija (vai gribēja būt) Aizkraukles posmā. Taču trešdienas pēcpusdienā klasi papildināja kāda īpatnēja nianse. Niansei ir vārds – Roberts Vītols, Latvijas, Lielbritānijas un citu seriālu rallijkrosa čempions. Roberts azartiski reaģēja uz Ivo Gabrāna lielisko piedāvājumu piešķirt savu Folkreisa 4WD auto kādam interesantam pilotam.

Arī autokrosa Nacionālajā klasē laba kompānija: sestdien uz starta būs visi pirmā posma medaļnieki – Kozlovskis, Sandris Vigulis, Jānis Gustāns. Viņu cīņa būs interesanta kopvērtējuma kontekstā. Taču prognozētā Kozlovska nestartēšana svētdien nozīmē, ka viņš nevarēs sasniegt Ziemas kausa kopvērtējuma uzvaru (teorētiski gan tāda iespēja pastāv), tāpēc cīņā par Ziemas kausu iesaistās vairāk braucēju nekā sākotnēji šķiet.

Sākotnēji lēmums par radžu riepu izmantošanu uz mājās palikšanu virzīja cēsiniekus Uģi Zvaigznīti un Elvi Jursu. Taču viņi kaujinieciski nolēma meklēt tehniskos risinājumus, lai apmeklētu šo sacīksti – “zāģi” abiem Golfiem jau uzmontēti! Šoziem uz starta vēl nav bijis Aigars Kļaviņš, arī viņš var iesaistīties cīņā par pjedestālu.

Kopumā sastāvi nav uzskatāmi par īpaši kupliem, tomēr zinot, cik komandām šis būs sarežģīts pasākums, pieteikumu saraksts ir lielisks! Tajā ir nianšu nianses (arī tām katrai ir vārds), kuras varētu pētīt pirms sacīkstes. Taču labāk visu redzēt uz vietas, Ludzā, Makašānu trasē!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv