Folkreiss/Autokross: Sestdien Aizkrauklē ziemas fināls!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.03.2023
09:50

Trešdien noslēdzies pieteikumu termiņš ziemas sezonas noslēguma festivālam, kas sestdien norisināsies Aizkrauklē, Daugavas Senlejas trasē. Startam gatavojas cienījams dalībnieku skaits, bet laika un trases apstākļi veidojas perfekti ziemas krosam!

Folkreisā pieteikušies 27 dalībnieki, no kuriem 11 ir šā gada Folkreisa debitanti. No tiem septiņi ir Junioru ieskaites braucēji, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā visā aizvadītajā Ziemas kausā kopā. Jauno braucēju kontekstā šī izrādīsies vērtīga sacīkste, ļaujot gūt svarīgu pieredzi pirms vasaras sezonas.

Taču debitantu pulkā arī zināmi vārdi. Personīgu iemeslu dēļ dalību tomēr bija spiests atsaukt šosejas čempions Andrejs Paupers. Toties nāca klāt cits izcils gadījums – vairākkārtējais Latvijas autokrosa čempions Raimonds Jerāns, kurš dalīs automašīnu ar novadnieci Karlīnu Karlsoni.

Par dāmām runājot, uz starta trīs – Ziemas kausa otrās vietas ieguvēja Baiba Beržuka, pērn Folkreisā debitējusī Karlsone un pirmo sacīksti mūžā plānojošā Aiga Veidere.

Ja par favorītiem, tad par galveno uzvaras pretendentu būtu jāsauc Lenardu Patriku Lepsi – vienīgais no šīs ziemas top-3 Ziemas kausā. Tomēr nav tā, ka nebūtu konkurences – Mairis Vigulis, ziemā nestartējušais Juris Mesters… Sacīkstes sastāvs ir ļoti īpatnējs, var izspēlēties dažādas kombinācijas.

Ar pārējām klasēm organizatoriski jāpaspēlējas. Rotaļu rezultāts: Folkreisa 4WD klase kļūst par vienkārši 4WD ieskaiti ar bezradžu riepām, jo šai ieskaitei pievienojas Ints Jeršovs ar krosa Subaru. Attiecīgi, autokrosa 4WD klase tiek izformēta mazā dalībnieku skaita dēļ. Savukārt vienas ass piedziņas kategorija, kas startēs ar sporta radžu riepām, pulcē piecus vienasniekus un Kitiju Jeršovu, kura startēs ar pilnpiedziņas auto. Nav izslēgts, ka klasē varētu būt dalībnieku papildinājumi.

Taču galvenais, gan sportistiem, gan skatītājiem būs iespēja baudīt īstu ziemas sacīksti, ar sniegu, kupenām un, vēlams, labām emocijām!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv