Folkreiss/Autokross: Smiltenes sastāvi zināmi!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.04.2018
07:17

Noslēgusies sportistu pieteikšanās pirms LAF Folkreisa Vasaras kausa pirmā posma un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa kārtējās sacīkstes, kas norisināsies svētdien Smiltenē, Tepera trasē. Startam gatavojas gandrīz 50 braucēju!

Folkreisā pieteikumi saņemti no 34 dalībniekiem, kas kā prognozēts, ir vairāk nekā fiksēts Ziemas kausa posmos. Cīņa par pirmo vietu neprognozējama, jo folkreisu atstājuši vairāki vadošie braucēji, dodoties uz augšu – krosa virzienā. Līdz ar to jaunais favorītu pulks pašlaik vēl tikai veidojas. Tomēr iepriekšējo gadu un šīs ziemas rezultāti uzrāda zināmas tendences.

Viens no galvenajiem favorītiem būs Kalvis Buģis, kurš jau pērn cīnījās par kopvērtējuma pirmo vietu. Pēdējā posma tehnikas defekts gan rudenī viņu izsvieda no kopvērtējuma trijnieka, taču domājams, Kalvis būs atpakaļ uz panākumu takas. Pērn vasarā mazāk spožs nekā šoziem bija LAF Folkreisa Ziemas kausa ieguvējs Māris Zālītis. Taču pērno vasaru viņam bojāja tehnikas defekti, kas tagad šķiet atrisināti. Pieredzējušie Edvīns Vansovičs, Mārtiņš Starks un Ivo Gabrāns allaž ir uzvaras pretendenti. Savukārt pērnā gada sensācija – gados jaunais Miks Gabrāns, kurš līdz pēdējiem sezonas braucieniem cīnījās par kopvērtējuma uzvaru, atkal varētu izrādīties priekšā vecākajiem braucējiem. Īsāk sakot – daži līderi ir prom, taču tas nemazina uzvaras pretendentu skaitu!

Pirmo vasaras sacīksti plāno sākt divi juniori: atgriežas Adrians Pūga, kā arī cīņā dosies ziemas Junioru kausa uzvarētājs Mairis Vigulis. Pieci braucēju Klasika klasē – tikai viens pietrūkst atsevišķam klases finālam. Kārlis Kupčs un Artis Lieljuris dalīs tikko uzbūvētu BMW 320. Debitēs Māris Vairogs – ar pērn Daiņa Krūmiņa trasē izvesto VAZ-SEAT automašīnu. Ierindā pērn debitējušais Andris Andersons, kā arī viņu visu lielākais drauds Klasika ieskaitē Ivars Kerns.

Māris Vairgs nebūs vienīgais, kuram šī būs pirmā folkreisa sacīkste – cīņā dosies arī  Oļegs Vītols. Viņš daudzus gadus bijis folkreisa skatītāja un sportistu palīga lomā, laiks ķerties pie lietas arī pašam.

Komandu ieskaitē sapulcējušās septiņas vienības, viena par otru spēcīgākas. Arī šajā vērtējumā uzvarētāju prognozēt sarežģīti.

Lielisks sastāvs arī LAF Krosa komisijas kausā. No ziemā izveidojušos līderu grupas kaujas gatavībā astoņi no top-10 kopvērtējuma pozīciju turētājiem. Viņu skaitā arī pirmajās divās vietās esošie Aivars Galbāliņš un Dainis Krūmiņš. Tomēr šajā posmā, šķiet, ir izteikts galvenais favorīts – Latvijas autokrosa čempionāta medaļnieks Open 2500 klasē Jānis Dreimanis.

Intrigu vieš pāris debitanti. LAF Folkreisa Vasaras kausa pērnā gada uzvarētājs Viesturs Plētiens spers pirmo soli krosā. Tāpat debiju krosā piedzīvos vēl divi folkreisa braucēji Ģirts Ķilpe un Arvils Bērziņš. Savukārt pirmo autokrosa sacīksti pirms plānotās debijas Latvijas autokrosa čempionāta 2000 Super klasē aizvadīs Māris Mardoks.

No Open 4500 klases braucējiem, tradicionāli, tikai viens pieteikums. Tradicionāli – no Jāņa Veģera. Kas netradicionāli – šī būs viņa pēdējā sacīkste pirms debijas Eiropas autokrosa čempionātā maija pirmajā pusē Vācijā!

Pāri visam fakts, ka folkreiss lielisko, bet sarežģīto Tepera trasi vēl tikai mācīsies, jo nav daudz braucēju, kuri trasē būtu aizvadījuši sacensības. Līdzīgi arī krosa klasē – šis sastāvs, kurā vairākumu veido bijušie un esošie folkreisa braucēji, nav startējuši Smiltenē, kad tur norisinās Latvijas čempionāta posmi. Būs aizraujoši!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv