Folkreiss/Autokross: Sportisti gatavojas un gaida ziemas sezonu

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
26.12.2022
08:43

Visai tradicionāli – pēc Jaunā gada iestāšanās laika prognoze 7. janvāra plānotajām sacensībām Bauskā, Mūsa Raceland trasē nav īsti labvēlīga. Tomēr sportisti gatavojas, līdz beidzamam cerot uz sacīkstes norisi. Nekas šobrīd nav atcelts!

Līdz Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa pirmajam posmam atlikušas divas nedēļas. Pašlaik meteo vēstneši piegādā dažādu informāciju: daļa rāda atkusni un siltu laiku, citi – sniegu un nelielus mīnusus, kas būtu tuvu ideāliem laika apstākļiem.

Daļa sportistu nepēta prognozes, bet gan cītīgi gatavo tehniku ziemas sezonai – ja viss notiks, viņi būs gatavi. Tā arī šķiet pareizākā stratēģija pirms svārstīgās ziemas sezonas.

Starp citu, sportistu ievērībai – nākamā gada sportistu licences Latvijas Automobiļu federācijā varēs saņemt pēc 1. janvāra (ne šogad), taču tieši maksājumu ziņā var realizēties arī atlikušajās šā gada dienās. Tāpat jāņem vērā, ka no nākamā gada LAF paaugstinās slēgto trašu sporta pasu cenas, līdz ar to Krosa komisija aicina pēc iespējas dokumentāciju kārtot laicīgi, cerībā paspēt vēl šogad.

Attiecībā uz ziemas sezonu ir atšķirīgi viedokļi par tās sākumu. Daļa sportistu atbalsta posmu norisi decembrī, kas pēdējos gados izrādījies ļoti ziemīgs mēnesis. Taču ir daļa braucēju, kuriem starts decembrī šķiet saimnieciski pārāk tuvu noslēgtajai vasaras sezonai, kas neatstāj iespēju sakopot tehniskos un finansiālos spēkus. Arī organizatoriski rudens mēneši paiet jauno noteikumu gatavošanā, apbalvošanas aizvadīšanā, Folkreisa gadījumā arī Lielās Balvas izloze kā viens no starpsezonas elementiem… Startam decembrī ir gan par, gan pret. Šogad decembris bija ļoti pateicīgs sacensību aizvadīšanai.

Jāuzsver, ka autokrosa Ziemas kausā var piedalīties visu salonauto klašu dalībnieki, atsevišķa klase arī 4WD braucējiem. Folkreisā nu jau tradicionālas ieskaites: Folkreiss (tā ietvaros Junioru, Dāmu, Komandu un Debitantu kauss) un Folkreiss 4WD.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv