Folkreiss/Autokross: Sportisti piesakās Mūsas ziemas cīņai

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.12.2022
09:11

Mazāk nekā mēnesis atlicis līdz Folkreisa Ziemas kausa un Autokrosa Ziemas kausa pirmajam plānotajam posmam Mūsa Raceland trasē. 7.janvārī paredzētajai cīņai jau pieteikušies vairāki dalībnieki.

Protams, protams – pāri visam ziemas sezonas norisei ir laika apstākļi un to prognozes. Par tālu izdarīt izšķirošus secinājumus par 7. janvāri, prognozes kardināli mainās – no atkušņiem līdz lieliem mīnusiem. Kā būs, tā būs! Galvenais, lai sportisti ir gatavi cīņām.

Pirmie pieteikšanās kampaņu uzsāka Folkreisa 4WD braucēji, kuri labu laiku sarakstos ir pieci. Tā vien šķiet, ka nākamais gads klasei būs īpašs izaugsmes ziņā, jo nāk klāt jauni sportisti gan no klasiskā Folkreisa, gan “no malas”. Šobrīd sarakstos šā gada debijas sezonas uzvarētājs Kaspars Zuģickis, arī Madars Krapāns un Oskars Čerņevskis, kā arī debitants Roberts Luža. Ziemā spēkus Folkreisa pilnpiedziņā izmēģinās arī Arnis Odiņš, šķiet, gatavojoties startiem ar pilnpiedziņas auto vasarā kādā no čempionātiem.

Ja par pilnpiedziņām, tad 4WD klase paredzēta arī autokrosa Ziemas kausā. Pašlaik prognozes par šādas ieskaites realizēšanos ir vājas, tomēr, ja ir interesenti, tad par to ir jāsāk dot signālus, lai organizatori un līdzjutēji rēķinās ar klases iespējamību.

Folkreisa pamatklasē šobrīd četri pieteikumi. Interesanti, ka trīs no pieteiktajiem – Toms Lielais, Ģirts Kuzmanis un Mairis Vigulis – ir Latvijas autokrosa čempionāta braucēji. Šķiet, vīri ziemu ir gatavi izmantot treniņu procesam, kas ir izcils piegājiens, gatavojoties vasarai! Ja par Mairi Viguli – šā gada Krosa komisijas kausa uzvarētājs, visticamāk, tēmē čempionāta virzienā, jo uzvar šā gada seriālā nozīmē, ka viņš titulu aizstāvēt nedrīkst, tādi noteikumi. Un šādā situācijā Viguļa plāns šķiet perfekts – Folkreiss treniņiem, vasarā uz čempionātu!

Vēl Mūsas posmam pieteicies Jānis Jakimenko, kurš pērn arvien cītīgāk tuvojās posmu pjedestāliem.

Autokrosa Ziemas kausa cīņām pieteikušies Gints Bārzdainis un Ilmārs Kuzmanis – izaicinājums pārējiem ir mests! Jāatzīmē, ka Autokrosa Ziemas kausā nav ierobežota Latvijas autokrosa čempionāta braucēju dalība, kā tas ir vasarā notiekošajā Krosa komisijas kausa izcīņā.

Tik ļoti gribētos īstu ziemas sezonu! Šādi prieki Latvijas krosam un Folkreisam nav bijuši kopš 2019. gada.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv