Folkreiss/Autokross: Vai jūnijā būs sacensības?

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
03.06.2020
12:37
Visticamāk, 2020. gada krosa sezona sāksies jūlijā, taču vēl nav atcelta 20. jūnija sacīkste Priekulē!

Šobrīd kutelīga situācija izveidojusies attiecībā uz gaidāmo sacensību norisi. Vispārpieņemts, bet vēl neapstiprināts viedoklis ir, ka Latvijas autokross un Folkreiss atdzīvojas jūlijā Pilskalnos. Tikmēr joprojām nav oficiāli atcelti jūnijā paredzētie Folkreisa posmi Smiltenē un Priekulē.

Šo posmu rīkotāju skaidrojums šobrīd atšķiras. Smiltenes Tepera trases saimnieks Vairis Tralla skaidro: “Kā zināms, mēs posmu pārcēlām no aprīļa beigām uz 14. jūniju, taču tobrīd netika ņemts vērā fakts, ka 14. jūnijs ir piemiņas diena, kurā pasākuma saskaņošanu dabūt diez vai būs iespējams. Attiecīgi, posmu varētu pārcelt uz sestdienu, 13. jūniju, tomēr cilvēkresursu trūkuma dēļ piektdienā un citās darba dienās mēs vienkārši nevaram sagatavot trasi sacensībām. Līdz ar to šī nedēļas nogale, pat, ja varētu kaut ko rīkot, ir apšaubāma mūsu gadījumā. Turklāt mēs līdz 9. jūnijam īsti nezinām, ko vispār varēs vai nevarēs valstī rīkot, kas būs ar skatītāju pulcēšanos un citas nianses.”

“Līdz ar to es šobrīd saku, ka jūnijā mūsu Folkreisa un Krosa komisijas kausa posms nenotiks.”

“Vai tas var notikt vēlāk – iespējams, bet tas atkarīgs no kopējās krosa sacensību kalendāra situācijas. Žēl, jo mums ir spēcīgi jauni un jau braukuši dalībnieki, kuri ļoti gaidīja māju posmu. Mums kā sporta klubam ir svarīgi atsākt darbību, jo situācija saimnieciski ir ļoti sarežģīta. Pēdējie ienākumi mums bija pērn augustā, bet ikdienas maksājumus neviens nav atcēlis! Mums izjuka ziemas sezonas sprinti, jo nebija ziemas, tagad mums jūk arī vasara. Sarežģīta situācija. Labi, ka esam uzsākuši īres kartingu aktivitātes, tas ļauj vismaz kaut ko darīt,” saka Vairis.

Par Smiltenes kartinga braukšanas iespējām informācija ŠEIT.

Tikmēr Priekules “Līgo” trases saimnieks Raimonds Ķervijs vēl nesaka nē savai sacensībai, kas paredzēta 20. jūnijā, lai gan atzīmē neziņu un bažas par sacīkstes rīkošanas laika termiņiem: “Šobrīd es gaidu informāciju no Krosa komisijas par to, vai vispār mūsu posms ir izskatāms vai atceļam. Tāpat visi gaidām 9. jūniju, lai saprastu, ko varēs vai nevarēs sarīkot pēc šī datuma, kādā formā. Skaidrs, ka visu informāciju vēlamies uzzināt maksimāli ātri, jo pēc 9. jūnija mums paliek tikai desmit dienas saskaņojumiem pašvaldībā, drošības dienestos, apbalvojumu sagatavošanā, trases sakopšanā… Ļoti īss termiņš, lai visu paspētu! Tāpēc informācija mums ir ļoti nepieciešama.”

“Jebkurā gadījumā mēs vēlamies šo sacīksti, ja ne šajā datumā, tad kaut kad vēlāk.”

“Domāju, ka vasaras otra puse un rudens mums visiem ļaus izbaudīt labu sezonu gan autokrosā, gan Folkreisā, jāsaglabā optimisms!”

Tātad rezumējot, Smiltenes posms jūnijā nenotiks, Priekules sacensības liktenis vēl tiks izziņots.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv