Folkreiss/Autokross: Ziemas kausa ieguvēji: Gabrāns, Eglītis, Gustāns

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.03.2024
12:11
Autokrosa Ziemas kausā Jānis Gustāns noturēja pārsvaru pār arvien bīstamākajiem konkurentiem. (Foto: Maximum Attack Photo / Olafs Ezertēvs)

Šonedēļ noslēdzas Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa nolikumā paredzētais seriāla norises termiņš. Tā kā ir skaidrs, ka ziemas sacensības nevar notikt, varam paziņot 2024. gada Ziemas kausa ieguvējus!

Folkreisa Ziemas kausa uzvarētājs ir Ivo Gabrāns, Folkreisa 4WD Ziemas kausa ieguvējs – Kristaps Eglītis, bet autokrosa Ziemas kausa ieguvējs – Jānis Gustāns. Papildieskaitēs uzvarētāji: komandu vērtējumā – Kavita V Racing, Junioru Ziemas kausa uzvarētājs – Lenards Patriks Lepsis, bet uzvarētāja Dāmu ieskaitē – Alise Līga Grāmatiņa.

Ziemas kausa nosacījumi paredzēja, ka seriāls var norisināties laikā no 2. decembra līdz 31. martam. Šajā periodā bija jānotiek ne vairāk par pieciem ieskaites posmiem, bet, lai Ziemas kauss būtu noticis, bija jāaizvada vismaz trīs sacīkstes. Laika apstākļi radīja situāciju, ka pēc aizvadītā trešā posma Ludzā ziema faktiski arī noslēdzās.

Tā kā aizvadīto posmu skaits ir neliels, bet konkurence visās ieskaitēs bija ļoti līdzvērtīga, liela daļa kopvērtējuma uzvaru sasniegtas matemātiski saspringtās cīņās. Ivo Gabrāna pārsvars pār Mārtiņu Meļķi ir vien seši punkti. Savukārt Meļķis, Jānis Apinis, Kalvis Buģis, Alvils Krams, Dainis Žvagins un Mārtiņš Starks sapulcējušies vien sešu punktu robežās. Turklāt Ziemas kausa trešo vietu starp Apini un Buģi jānoskaidro ar papildnosacījumu palīdzību, jo abiem ir vienāds punktu skaits. Vairāk augstāku vietu ir Jānim, līdz ar to viņam sezonas godalga.

Arī pārējās Folkreisa ieskaitēs saspringti: kopvērtējuma uzvarētāji par līderiem kļuva vien pēdējā posmā Ludzā. Junioru kausā Lepsim derēja otrā vieta aiz Laura Januškas, kas bija abiem izdevīga kombinācija: Lenards nodrošināja kopvērtējuma uzvaru, bet Lauris pēc panākuma guva otro vietu, uz trešo pozīciju nobīdot Amandu Zelmeni.

Dāmu kausā pēc sarežģītiem pirmajiem posmiem Alise Līga Grāmatiņa uzvarēja pēdējā sacīkstē, izvirzoties kopvērtējuma vadībā. Lielisku Ziemas kausu aizvadīja Ieva Pīlādze, kopvērtējumā sasniedzot otro vietu. Trešā – Dace Rozenštama, kura aizvadīja vienu no savām labākajām sezonām Folkreisā.

Komandu ieskaitē Kavita V Racing uzvarēja visos trīs posmos – Gabrāns, Apinis un Buģis veidoja spēku, kas citām vienībām nebija apturams. Toties cīņa par otro vietu apstājās ar vienādu punktu skaitu starp SK Garkalne Racing (Starks, Lepsis) un DK Grīdas Racing Team (Žvagins, Baiba Beržuka, Juris Mesters). Pēc papildnosacījumiem otrajā vietā garkalnieši.

Folkreiss 4WD ieskaitē ziemas sezona sarūpēja pārsteigumu. Pēdējā brīdī Vasaras kausa ieguvēja Edgara Trallas auto iegādājās autokrosa braucējs Kristaps Eglītis, decembrī debitējot Folkreisa pilnpiedziņas klasē. Debitēja spoži, ar uzvarām gan pirmajā Ludzas sacīkstē, gan sekojošajā Brenguļu nakts posmā. Trešajā sacīkstē Ludzā līderis piedzīvoja ātrumkārbas problēmas, tomēr ar piekto vietu pietika Ziemas kausa uzvaras nodrošināšanai. Otro vietu sasniedza Gatis Petrovičs, kurš aizvadīja ļoti stabilu un savu labāko sezonu Folkreisā, bet trešais – Edgars Tralla, kurš startēja vien divos posmos, gūstot otro vietu Brenguļos un uzvaru Ludza-2 posmā.

Autokrosa Ziemas kauss sākās ar Jāņa Gustāna dominanci pirmajās divās sacīkstēs un trešo vietu pēdējā posmā. Stabilie rezultāti ļauj Jānim svinēt uzvaru šīs ziemas seriālā, kas ir labs turpinājums sasniegtajai otrajai vietai 2023. gada Autokrosa Ziemas kausā. Par spīti tehnikas problēmām otro vietu kopvērtējumā izdevās nosargāt Mārim Riekstiņam, bet trešais Miks Gabrāns, kurš Brenguļos un Ludzā-2 trasē veda jauniegādāto Ford Puma, ar ko paredzēts cīnīties par augstākajiem rezultātiem vasarā Latvijas autokrosa čempionātā.

Pēc vājām ziemām un Covid ēras Ziemas kauss aizvadīts divus gadus pēc kārtas – 2023. un 2024. gadā. Salīdzinot abas sezonas jāatzīmē, ka statistiski šā gada ziemas sezona pulcējusi lielāku dalībnieku skaitu nekā iepriekšējā. Tas nozīmē, ka dalībnieki ieinteresējas un pierod pie ziemas sacensību iespējamības, uzskatot to par svarīgu treniņu iespēju populārākajai vasaras sezonai.

Ziemas sezona formāli noslēdzas, bet sportistiem jau prātā Folkreisa Vasaras kausa un Krosa komisijas autokrosa kausa sezonas sākums. Pirmais posms norisināsies 28. aprīlī Smiltenē, Tepera trasē. Sacīkstei pieteikšanās jau atvērta, tuvākajās dienās tiks publicēta arī nepieciešamā dokumentācija.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv