Folkreiss/Autokross: Ziemas sākums pārsteidz, trešdaļa kvoruma jau pieteikta

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
23.11.2023
11:19

Nākamās nedēļas Folkreisa un Autokrosa Ziemas kausa pirmā posma izziņošana pārsteigusi sportistus, jo reti kurš ticējis, ka kalendārā paredzētais ziemas sākums 2. decembrī tiešām realizēsies laika apstākļu dēļ. Tomēr pirmie dalībnieki jau reaģējuši.

Jau oktobrī tika izziņots, ka Ziemas kausa posmi iespējami laikā no 2. decembra līdz 31. martam. Taču retais ticēja, ka pirmais posms varētu tikt izziņots tiešām tik agri. Ja Ludzas cīņa varēs notikt, šis būs agrākais Folkreisa Ziemas kausa un, iespējams, arī autokrosa ziemas aktivitāšu sākums sporta brīvās Latvijas vēsturē. Agrākais mēģinājums uzsākt Folkreisa Ziemas kausu bija 2014. gada nogalē, kad Brenguļos tika aizvadītas sacensības 14. decembrī. Jāatzīst, ka sacīkste no rīta bija uz atcelšanas robežas, jo iestājās pamatīgs atkusnis. Līdz finišam gan dalībnieki aizbrauca, uzvaru guva Ivo Gabrāns.

Līdz šim Folkreisa Ziemas kauss decembrī sākts tikai divas reizes – vēl pirms minētā 2014. gada decembra tika aizvadīts posms arī 2009. gadā 26. decembrī 333 trasē, kā pirmā 2010. gada ziemas sacīkste. Toreiz panākumu guva tā laika līderis Artūrs Bāriņš.

Plānotā 2. decembra cīņa pārsteigusi dalībniekus, kuri atzīst – nebija ticības decembrim kā sacīkšu mēnesim, tāpēc tika ieplānotas dažādas citas aktivitātes. Tomēr principiālākie cīnītāji gatavojas, nedēļu pirms pieteikuma termiņa beigām sarakstos pirmie 18 dalībnieki. Tostarp jau minētais Gabrāns, kurš iepriekšējā ziemā izcīnīja uzvaras visos trīs ieskaites posmos, kļūstot par Ziemas kausa uzvarētāju. Jāatzīmē, ka nesen aizvadītajā sezonas apbalvošanas pasākumā Ivo no skatuves atklāti un bezbailīgi provocēja citas Folkreisa zvaigznes aizvadīt gaidāmo ziemos sezonu. Daži tika nosaukti vārdā, piemēram, Mārtiņš Starks, Viesturs Plētiens un citi. Starks – 2012. un 2013. gada Ziemas kausa ieguvējs – jau reaģējis, arī viņš ir sarakstos.

Lai gan pieteikumu pašlaik nav daudz, pieteikto dalībnieku rindās vairāki potenciāli pjedestālu pretendenti – bez minētajiem arī Juris Mesters, Dainis un Raimonds Žvagini, Jānis Apinis, Roberts Skvorcovs. Patīkami arī, ka Dāmu kausam pieteiktas jau četras braucējas, kas ir par vienu vairāk nekā iepriekšējā gadā tika fiksēts visā Ziemas kausa seriālā.

Gatavojas arī Folkreiss 4WD klase ar pirmajiem četriem pieteiktajiem – Madars Krapāns, Oskars Čerņevskis un šā gada Vasaras kausa bronzas medaļnieks Miks Gabrāns. Pārsteigums – sarakstos arī Latvijas autokrosa čempionāta VAZ Klasika braucējs Kristaps Eglītis, kurš tikko iegādājies Edgara Trallas pilnpiedziņas auto.

Autokrosā pašlaik tikai viens pieteikums – pagājušā gada Ziemas kausa medaļnieks Jānis Gustāns. Kurš stāsies viņam pretī?

Ludzas posma nolikums vēsta, ka nepieciešams sapulcināt vismaz 45 braucēju pieteikumus, lai posms varētu notikt. Trešdaļa ir, gaidām pārējos! Laika prognoze šobrīd visai uzstājīgi piedāvā aizvadīt lielisku ziemas sacīksti.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv