Folkreiss/Autokross: Ziemas sezonas sākums 2.-3. decembrī reāls. Jābūt gataviem!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.11.2023
11:10
Iepriekšējās Ziemas kausa cīņas sarūpēja intrigu visās ieskaitēs! (Foto: Olafs Ezertēvs)

Tikko nosvinēts 2023. gada sezonas noslēgums, taču nākamās cīņas var izrādīties ļoti tuvu – pastāv liela iespēja, ka 2. un/vai 3. decembrī tiek dots starts Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa sezonai.

Tuvākajās dienās notiks situācijas izpēte no organizatoriskās puses, taču arī sportistiem jābūt gataviem uzsākt jauno sezonu.

Atgādinām, ka gaidāmajai ziemas sezona izziņotais norises laiks ir periods no 2. decembra līdz 31. martam. Pirmo reizi seriāls tiek izsludināts bez piesaistes precīziem datumiem, kas ziemu padarīs ļoti dinamisku.

Lai Folkreisa un autokrosa Ziemas kausa izcīņu skaitītos notikusi, būs jāaizvada vismaz trīs, taču ne vairāk kā piecas sacensības laikā no decembra sākuma līdz marta beigām. Tā kā prakse rāda, ka mainīgajās ziemās precīzu kalendāru plānot nav iespējams, jo posmi laika apstākļu dēļ tāpat jāpārceļ, tiks ķerta ziema – burtiskā nozīmē. Ja prognozes rādīs, ka tuvākajās brīvdienās būs atbilstoši laika apstākļi, tad kāda no Latvijas trasēm reaģēs posma rīkošanai.

Folkreisa Ziemas kausā nav paredzētas dramatiskas sporta un tehnisko noteikumu izmaiņas, lielā mērā viss plānots kā iepriekšējā ziemā. Autokrosa Ziemas kausu veidos vienas ass piedziņas automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 2000 kub. cm. Uzsveram, ka ziemā nedarbojas Krosa komisijas kausā esošais ierobežojums, kas liedz čempionāta regulārajiem braucējiem startēt KKK posmos – ziemā uz starta varēs būt visi! Izmantojamo riepu veids tiks noteikts atbilstoši laika apstākļiem un trases segumam, tātad, var būt braukšana gan ar garajām radzēm, gan bezradžu riepām.

2024.gada Ziemas kausa posmos, kuri norisināsies decembrī, sportisti varēs izmantot šā gada sportistu licences, kuras derīgas līdz 2023. gada 31. decembrim. No janvāra būs nepieciešamas jaunās licences.

Jāatzīmē, ka ziemas sezonas aizvadīšana ir svarīga vairākos kontekstos. Ziemas sezona kopā ar vasaras sezonu veidos 2024. gada Folkreisa Debitantu kausa ieskaiti, ziemas un vasaras sezonu summa veido cīņu par prestižo Folkreisa #1 starta numuru 2025. gadā, kā arī izsijā dalībniekus Lielās balvas izlozei par apmaksātu 2025. gada sezonu. Būtiskākais – ziemas pieredze veido pieredzi un braukšanas prasmi, sportisti vienkārši kļūst par labākiem braucējiem!

Sekojiet informācijai par pirmā posma norises vietu!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv