Folkreiss: Bauskā Neikšāns pret Sirmaci, jau pieteikumu skaita rekords!

Viesturs Saukāns  10.05.2017 17:04 4

Jaunā folkreisa sezona startē pēc dažām dienām – svētdien Mūsa Raceland trasē startē LAF Folkreisa Vasaras kauss. Trešdienas pēcpusdienā sacīkstei pieteikušies 56 dalībnieki, kas ir jauns viena posma dalībnieku skaita rekords. Ar Mūsas Volvo šobrīd divi pieteikumi: veidojas Latvijas krosa un rallija čempiontitulus guvušu meistaru Ralfa Sirmača un Anda Neikšāna duelis!

Līdzšinējie folkreisa dalībnieku skaita rekordi fiksēti pērn. Visvairāk pieteikumu saņemts uz 2016. gada LAF Folkreisa Vasaras kausa pēdējo posmu Brenguļos – 55. Taču toreiz klātienē ieradās mazāk dalībnieku. Līdz ar to noturējās reālais posmā startējušo rekords 51, kurš tika uzrādīts vasaras sezonas otrajā posmā Vecpilī. Šobrīd pieteikumu skaits ir 56, turklāt iespējami papildinājumi, jo vairāk tāpēc, ka pieteikšanās termiņš beidzas pusnaktī uz piektdienu.

Uz starta speciālo zvaigžņu statusā šajā cīņā gatavojas iziet Ralfs Sirmacis, par ko jau ziņojām, kā arī Andis Neikšāns – vairākkārtējais Latvijas kartinga, autokrosa, rallijkrosa un rallija medaļnieks un dažos gadījumos arī čempions.

Savā laikā, startējot krosā deviņdesmitajos gados un nedaudz arī šajā gadsimtā, Andis guva divas uzvaras Latvijas čempionāta posmos, pāris reizes nonākot tuvu čempiona titulam. Divas uzvaras un līdzīgs stāsts arī Latvijas rallijkrosa čempionātā. Andis līdz pat pirmajam Latvijas titulam rallijā tika uzskatīts par spēcīgāko Latvijas autosportistu, kurš nebija guvis valsts čempiona titulus ne kartingā, ne krosa disciplīnās. Lai arī ar brāli Māri autosporta gaitas un demonstrētais ātrums bija ļoti līdzīgs, bija jāpaiet daudziem gadiem, līdz Andis kļuva par čempionu. Mārim tikmēr titulu skaits jau tuvojās desmit.

Neikšāna un Sirmača duelim jābūt līdzīgam! Turklāt šī būs interesanta iespēja pavērot, kā Mūsa Raceland Volvo konkurēs ar pārējiem folkreisa dalībniekiem vasaras apstākļos: ziemā meistaru rokās visas četras startējušās mašīnas tika finālā.

 • [Ex]

  Super! Baumo, ka uz starta būšot visi četri Volvo…

 • Marčelo

  Vai tik RWD Klasika nebūs savi iebraucieni??? Jo ar saņēmušies jau 9

  • [Ex]

   Būs savs fināls, ja vismaz 6 izdzīvos…

  • Nr. 23

   Varētu vienkārši būt ļooti veiksmīga izloze uz kvalifikācijām :)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Folkreisa Vasaras kausa 1. posms, Krosa komisijas kausa 4. posms

Smiltene, Tepera trase, 28.04.2019.

Dalībnieki FR (32)

Dalībnieki KKK (16+2)

Reģistrācija parkā

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 2. posms

Spānija, Barselona, 27.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms, NEZ Kroskartu čempionāta 1. posms

Rīga, BKSB, 04.-05.05.2019.

Dalībnieki

***

Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms

Valmiera, Brenguļu autotrase, 12.05.2019.

Dalībnieki

***

Pasaules rallijkrosa čempionāta 3. posms

Beļģija, Spā trase, 11.05.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis

-

***

AUTOCROSS.LV ATBALSTA