Folkreiss: Bogenam un dāmām rekords!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
28.08.2021
11:20
Folkreisa posms Brenguļos visās ieskaitēs saasināja situāciju kopvērtējumos. Sezonas nogale būs sarežģīta, sevišķi ar gaidāmo dalībnieku skaita rekordu Mūsā. (Foto: Jancisko Media)

Folkreisa Vasaras kausa ceturtais posms Brenguļu autotrasē noslēdzās ar Rūdolfa Bogena uzvaru – desmito viņa karjerā. Rūdolfs kļuvis par Folkreisa uzvaru vienīgo rekordistu, jo neviens cits Latvijas Folkreisa braucējs tik bieži nav uzvarējis. Brenguļos rekords arī dāmām – jaunajā ieskaitē desmit dalībnieces.

Bogens neapturams

Jau ziņojām, ka Folkreisa Vasaras kausa ceturtajā posmā uzvaru izcīnīja Rūdolfs Bogens, sasniedzot savu desmito uzvaru Folkreisā, kas ir jauns disciplīnas posma uzvaru skaita rekords! Aiz viņa finišēja ne mazāk leģendārs Folkreisa braucējs Ivo Gabrāns, kā arī Kalvis Buģis, kurš guva trešo pjedestālu pēc kārtas. Situācija kopvērtējumā saasinās, jo līderis pirms šī posma Jānis Saulīte dienas vidū izstājās motora defekta dēļ.

Arī Bogena sacīkste varēja noslēgties pāragri un bez viņa atbalstītāju prieka spiedzieniem – dodoties fināla priekšpēdējā aplī Rūdolfa automašīna sāka izdvest nelāgas skaņas, kas atgādināja motora defektu. Tā izrādījās patiesība, jo dažus metrus pēc uzvaras finiša motors faktiski uzsprāga.

Pēc šī panākuma un vairāku citu favorītu neveiksmēm Bogens kļuvis par Folkreisa Vasaras kausa līderi (57 punkti). Sezonas beigas Mūsā un Priekulē gan būs saspringtas, jo turpat ir arī sekotāji, ar Kalvi Buģi (50) un Jāni Saulīti (48) priekšgalā.

Dāmām rekords un aizraujošs fināls

Folkreisā turpina progresēt Dāmu kausa izcīņa, Brenguļos pulcējot jau desmit dalībnieces. Turklāt visas desmit, par spīti sarežģītai trasei un dienai, tika līdz fināla starta laukumam.

Drīz pēc starta vadībā aizlauzās kopvērtējuma līdere Marta Starka, un šķita, ka viņai vēl viena uzvara praktiski nodrošināta. Tomēr pāris apļus pirms finiša Martas Volvo apstājās ar motora defektu. Tas ne tikai bija skarbs pārsteigums visiem klātesošajiem, bet arī izraisīja haosu atlikušo pozīciju sadalē. Martas tuvākās sekotājas nedaudz iesprūda aiz viņas stāvošās mašīnas, bet pārējām izdevās pa līkuma ārmalu tikt garām, vai vismaz blakus vadošajām braucējām. Tas nozīmēja, ka uz brīdi trasē gandrīz blakus brauca puse šī brauciena dalībnieču. Cīņas par pozīcijām norisinājās līdz pēdējiem metriem. Vislabāk haosā izdzīvoja Alise Līga Grāmatiņa, kura sasniedza pirmo Dāmu kausa uzvaru un izlīdzināja punktu skaitu cīņā par kopvērtējuma uzvaru ar Starku. Situācijas perfekti izmantoja arī Lelde Šuma, otro posmu pēc kārtas sasniedzot otro vietu. Pirmo pjedestālu pēc smagām cīņām jau kopš starta sev sarūpēja Karina Saukāne. Viņa, kā arī tehnikas problēmu mocītā Anete Ķēniņa un Vita Freimane, kura guva ceturto vietu, atlikušajos posmos aizvadīs sīvu spēkošanos par kopvērtējuma trešo vietu.

Cerības uz labu rezultātu bija Evai Evelīnai Kļaviņai, kura uz brīdi pretendēja arī uz pjedestālu. Neliela stratēģiska kļūda, un finišā viņa piektā. Sesto vietu sasniedza Folkreisā debijas sacīksti aizvadījusī Dace Rozenštama, kura gan dienas gaitā mocījās ar tehnikas problēmām. Labu sacīksti aizvadīja Baiba Beržuka, vienīgi pēcstarta burzma neļāva iesaistīties cīņā par augstām vietām, finišā septītā. Ķēniņai šī bija viena no smagākajām dienām, jo automašīna nedarbojās ne kvalifikācijā, ne arī finālā. Viņa spītīgi riņķoja pa trasi, cenšoties uzlabot pozīciju. Tas principā arī izdevās, jo viņa ieguva vietas, kuras atstāja Starka un pēc starta sadursmes un riepas plīsumu piedzīvojusī Diāna Miškina. Diāna gan debijas sacīksti sāka daudzsološi, demonstrējot labu ātrumu.

Pēc šī posma Starkai un Grāmatiņai pa 65 punktiem, viņas būs tās, kuras sadalīs uzvaru kopvērtējumā. Par trešo vietu smaga cīņa būs starp Freimani (52), Saukāni (51) un Ķēniņu (49), turklāt, par spīti nestartētam pirmajam posmam, strauji pietuvojusies arī Šuma (46). Kopumā šogad pirmajā Dāmu kausa sezonā startējušas jau 12 dalībnieces, turklāt gaidāmajā Mūsas cīņā startam gatavojas vismaz vēl divas braucējas. Iespējams, ka Bauskā pirmo reizi būs situācija, kurā kāda no dāmām netiks uz fināla startu – ja braucējas būs vairāk nekā 12, kādai būs jāpaliek skatītājos. Pāris dienas pirms pieteikumu termiņa beigām jau 12 pieteikumi.

Junioru kausā Lepsis turpina dominēt

Junioru kausa cīņās septiņi dalībnieki, un arvien izteiktāk sāk iezīmēties, ka galvenais uzvaras pretendents kopvērtējumā būs Lenards Patriks Lepsis. Brenguļos viņš izcīnīja trešo uzvaru četros posmos. Tiesa, uzvara nenāca viegli, jo finālā no starta vadībā mežonīgā ātrumā aiznesās Mareks Aseriņš. Džokera stratēģija gan sāka izspēlēt uzvaru par labu Lepsim, tomēr Mareks demonstrēja nopietnu pretstāvēšanu, līdz pēdējā aplī uzsprāga viņa mašīnas ātrumkārba… Pazaudēts pjedestāls Junioru kausā vēl bija puse no bēdas – ar šo defektu Aseriņš zaudēja iespēju startēt lielajā finālā no pirmās starta rindas, kuru bija nopelnījis pēc sasniegtās otrās vietas kvalifikācijas kopvērtējumā.

Pēc Aseriņa izstāšanās Lepša ceļš pēc uzvaras bija viegls. Tikmēr smagu cīņu par pārējām pjedestāla pozīcijām aizvadīja sekotāji. Valmierietis Ralfs Auniņš guva otro vietu, savu līdz šim augstāko rezultātu Junioru kausa ieskaitē. Savukārt uz pjedestāla pēc pāris neveiksmīgiem posmiem atgriezās Toms Freimanis.

Lai cik spožs sniegums vēlāk tika demonstrēts Dāmu klasē, Junioru kausa finālā Marta Starka finišēja ceturtajā vietā. Aseriņam pēc izstāšanās piektā vieta, bet sestajā pozīcijā Grāmatiņa, kura pēc sadursmes ar Kļaviņu braucienu turpināja ar pārsistu riepu. Evai sadursme ar Alisi lika izstāties jau brauciena sākumā ar nolauztu riteni. Komanda paveica lielisku darbu, sagatavojot mašīnu vēlāk sekojušajam Dāmu finālam.

Junioru kausa kopvērtējumā Lepsim 75 punkti, viņu atlaidusi Starka (61) – šis ir paliels pārsvars, ja abi plāno aizvadīt abus atlikušos posmus. Tikmēr par trešo vietu izcila situācija: Aseriņam un Freimanim pa 52 punktiem, Grāmatiņai un Auniņam – pa 51. Četri braucēji divu punktu robežās!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv