Folkreiss: Brenguļos Folkreiss svinēs 150!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.10.2023
19:27
Pa kreisi: Folkreisa 50. sacīkste Brenguļos, kurā uzvaru sasniedza Rihards Dainis. Pa labi: 100. sacīkste Vecpilī, kurā triumfēja Māris Zālītis.

Šā gada Folkreisa sezonas pēdējā sacīkste Brenguļu autotrasē būs īpaša – Latvijas Folkreiss svinēs savu 150. sacīksti!

Folkreisam sezonas nogale vienos svētkos. Iepriekšējā posmā Bauskā pirmo reizi Latvijas Folkreisa posmā sasniegta 100 reālo dalībnieku atzīme: pamatklases un 4WD kopsummā uz starta stājās 102 dalībnieki. Šis vairākus gadus bija kolektīva iekšējais principiālais uzdevums, kurš pēc vairākiem mēģinājumiem beidzot ir realizēts.

Brenguļu cīņu Folkreiss gaida jau citu svētku gaisotnē – 2009. gadā debitējušajai Latvijas autosporta disciplīnai nedēļas nogalē tiks aizvadīta 150. sacensība.

Folkreisa 50. cīņa tika aizvadīta 2013. gada ziemā. Šajā sacensībā uzvaru guva Rihards Dainis. Folkreisa 100. sacīkste tika aizvadīta 2018. gada ziemā Vecpilī, kur vēsturiskais notikums tika spoži un neaizmirstami atzīmēts. Toreiz uzvaru guva Māris Zālītis. Interesanti, ka abi jubilejas sacīkšu uzvarētāji ir arī seriālu uzvarētāju pulkā: Rihards ir 2014. gada Ziemas kausa uzvarētājs, bet Māris 2018. gadā uzvarēja gan Ziemas kausā, gan Vasaras kausa izcīņā.

Līdzšinējās 149 sacīkstes sarūpējušas 56 dažādus posmu uzvarētājus. Visvairāk uzvaru Latvijas Folkreisā sasniedzis Rūdolfs Bogens, kurš ir dalībnieku sarakstā arī gaidāmajā 150. sacīkstē. Rūdolfs karjerā guvis 11 Folkreisa uzvaras. Jāatzīmē, ka Bogens pats ir viens no izredzētajiem Folkreisa braucējiem – viņš ir 100. Latvijas Folkreisa dalībnieks, šo atzīmi sasniedzot, debitējot Folkreisā 2011. gadā. Nākamie uzvaru skaita sarakstā ir jelgavnieki Artūrs Bāriņš un Renārs Ēķis, kā arī iepriekšējās sacīkstes Mūsā uzvarētājs Ivo Gabrāns – visiem pa deviņām uzvarām. Nav izslēgts, ka Ivo un Rūdolfa cīņa par uzvaru rekordu nākamajos gados var kļūt principiāla!

Faktiski uzreiz pēc Folkreisa debijas tika fiksētas arī Junioru vecuma braucēju uzvaras. Savulaik Junioru ieskaitē tika vērtēti braucēji vecumā no 14 līdz 21 gadam, bet vēlāk tika lemts, ka junioru ieskaite ir vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Visvairāk uzvaru sasniedzis Renārs Ēķis, gūstot 14 Junioru kausa posmu uzvaras. Otrajā vietā ir Lenards Patriks Lepsis ar 13 uzvarām. Teorētiski Lenards var izlīdzināt Ēķa rezultātu jau Brenguļos, turklāt Lepsim vēl ir gads rezervē, jo arī nākamgad viņš vēl skaitīsies atbilstošs Junioru kausa vecumam. Tiesa, viņa koncentrēšanās uz rallijkrosu apturējusi Folkreisa panākumu sēriju. Interesanti, ka dalītajā trešajā vietā Junioru kausa uzvaru ziņā ir brāļi Ivo un Miks Gabrāni, katrs savulaik sasniedzot pa 11 uzvarām. Abi gan nu jau lieli vīri, šis uzvaru skaits paliks nemainīgs.

Folkreisa Dāmu kauss tiek rīkots vien kopš 2021. gada. Visvairāk meiču ieskaites uzvaras guvusi šā gada Dāmu kausa līdere Alise Līga Grāmatiņa, sasniedzot astoņas uzvaras. Viņa pārspējusi savu principiālo konkurenti Martu Starku, kura guvusi septiņas uzvaras. Trijniekā arī Baiba Beržuka ar trīs uzvarām.

Kopš 2022. gada tiek vērtēts arī Debitantu kauss, kurā uzvaras var gūt tikai vienu sezonu mūžā. Pērn trīs uzvaras sasniedza Mārtiņš Empelis, šogad divas ir Gatim Štelmaheram, kuram ir iespēja izlīdzināt uzvaru skaitu ar pēdējās iespējas panākumu Brenguļos. Kopumā Debitantu kausa uzvaras guvuši 11 braucēji.

Visvairāk – pārliecinoši – uzvaru Folkreisa 4WD klasē ir Kasparam Zuģickim, kurš līdz šim guvis sešus panākumus. Trīs uzvaras Edgaram Trallam, divas – Artim Biezajam. Tralla, Biezais un arī Mareks Aseriņš ir vienīgie, kuri guvuši uzvaras gan Folkreisa pamatklasē, gan Folkreisa 4WD ieskaitē.

Visvairāk Folkreisa sacensības sarīkojusi Vecpils autotrase – 32 no aizvadītajām 149. Brenguļos nedēļas nogalē notiks 28. cīņa, trijniekā arī Mūsas trase ar 21 sarīkotu Folkreisa cīņu. Visas trīs lieliskās sacīkšu vietas ar atrāvienu apsteidz pārējās trases. Šīs arēnas bija galvenie Folkreisa vilcēji laikos, kad dalībnieku skaits vēl tikai auga un sacensību rīkošana nebija peļņas, bet gan idejas jautājums. Par Vecpils cīņām liels paldies Kasparam, Solvitai, Sandim un pārējai komandai. Par Brenguļu sacīkstēm paldies Oļģertam, Evai, Arnim, Aldim un komandām. Par Mūsu paldies Edgaram un viņa brigādei, arī Jānim, Mārim un viņu komandai!

Šķiet neticami, ka Latvijas Folkreiss 14 gadu laikā piedzīvojis cīņas 19 dažādās trasēs! Kāds var nosaukt visas?!

Dzīve ir jāsvin! Un Folkreiss svinībām vienmēr gatavs.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv