Folkreiss: Ceļš pēc Folkreisa kausiem

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
01.03.2013
12:16

LAF Folkreisā Ziemas un Vasaras kausu izcīņas notiek kopš 2010. gada. 2013. gada Ziemas kausa ieguvēja uzzināšanās priekšvakarā atskatāmies uz iepriekšējo sezonu uzvarētāju gaitām.

2010. gada Ziemas kauss – Bāriņa dominance

Lai gan 2010. gada ziemas sezonā, kas, starp citu, bija sešus posmus gara, konkurence bija spēcīga, lielākoties dominēja Artūrs Bāriņš, kurš visai stabili krāja punktus par pozīcijām vadošajā trijniekā, to skaitā uzvarām. Sezonas laikā principiālākie konkurenti bija Artūrs Vecgailis un Jānis Nikels, taču salikt kopā labu rezultātu ķēdīti kā Bāriņš, viņiem neizdevās.

Rezultāti: Bāriņš 112, Vecgailis 89, Zariņš 74.

2010. gada Vasaras kauss – atkal Bāriņš

Arī tā gada vasarā galvenais favorīts un līderis bija Artūrs Bāriņš, taču sezona nebija viegla pastaiga. Lai gan viņš bija ātrākais, uzvaras nenāca viegli. Sezonas vidū visu varēja izmainīt Artūra tukšais posms Skrundā, kad jelgavnieks piedzivoja motora defektu. Tomēr konkurentiem lūzumu panāk neizdevās un atlikušajās cīņās Bāriņš tomēr sakārtoja uzvaru Vasaras kausā.

Rezultāti: Bāriņš 77, Upītis 54, Nikels 54.

2011. gada Ziemas kauss – kolekcionārs Nikels

2011. gada Ziemas kausā Jānis Nikels bija ja ne ātrākais, tad viennozīmīgi stabilākais braucējs, visos posmos kopumā sakrājot lielāko punktu summu. Gūta tikai viena uzvara sešos posmos, taču pārējo posmu sasniegumi ļāva krāt punktus. Kopvērtējuma kontekstā Nikelam bija maz konkurentu, savukārt posmu uzvaras guva gan Ritvars Kārkliņš (pat divas), gan Bāriņš, taču abi aizvadīja tikai atsevišķas sacīkstes, ar ko augstiem rezultātiem nepietika. Sezonas pēdējos divos posmus uzvarēja Lauris Vidžis, ielēcos kopvērtējuma otrajā vietā.

Rezultāti: Nikels 68, Vidžis 59, Bahmanis 56

2011. gada Vasaras kauss – uzzied Riekstiņš un Ēķis

2011. gada Vasaras kauss sākās ar Raivja Riekstiņa pirmo uzvaru Valmierā. Viņa jaudīgo Mazda MX3 pēc sacīkstes nopirka, taču tas netraucēja Raivim uzvarēt arī nākamajā posmā ar citu mašīnu… Un jau atkal viņa auto tika nopirkts. Protams, visam ir savas robežas un Raivis, iegādājies Ēķa Astru, centās pretoties konkurencei, taču rezultāti vairs nepadevās. Tikmēr, arī pārdzīvojot auto zaudējumu (Riekstiņam), labus rezultātus krāja Renārs Ēķis. Pirms pēdējā posma Ēķim un Riekstiņam bija jāaizvada duelis par pirmo vietu kopvērtējumā. Viss noslēdzās jau pirms fināla, kad Raivja automašīna piedzīvoja motora defektu. Renārs varēja atļauties nelielu vaļību – pēc avārijas pirmajā A fināla aplī izstāties un vienalga izcīnīt Vasaras kausa kopvērtējuma uzvaru. Viena no līdz šim dramatiskākajām un interesantākajām folkreisa sezonām.

Rezultāti: Ēķis 57, Riekstiņš 53, Kr.Lapsa 49

2012. gada Ziemas kauss – Starka laiks

Pēc izcilām ziemām iepriekšējos gados pērnā ziema folkreisa plānus grāva kā vien prata – pirmo posmu Raunā bija jāatceļ, jo ziema iestājās tikai janvāra vidū. Jau pēc mēneša Mūsas posmu atcēla pārāk liela sala dēļ. Divi Vecpils posmi bija uz robežas ar atkusni – dubļaini un smagi. Faktiski vienīgais īstais ziemas posms bija Brenguļos.

Sezona, kad tā sākās, sarūpēja Mārtiņa Starka pirmo uzvaru. Lai gan atlikušajās divās sacīkstēs uzvarēja Artūrs Vecgailis, viņa nestartēšana pirmajā posmā likvidēja viņa cerības uz pirmo vietu. Turklāt Starks turpinājumā demonstrēja labu stabilitāti, abos pārējos posmos gūstot trešās vietas. Lielā mērā jāsaka, ka Mārtiņš Ziemas kausu pa īstam izcīnīja otrajā posmā Brenguļos. Pēc konkurenta kļūdainas izbraukšanas no Džokera apļa Starks kvalifikācijas braucienā trāpīja betona apmalē un šķita, ka viņa cīņa ar to arī ir beigusies. Taču komandas darbs ne tikai atgrieza Mārtiņu trasē, bet pat ļāva sasniegt pjedestāla pozīciju.

Rezultāti: Starks 50, R.Dainis 41, Vecgailis 40

2012. gada Vasaras kauss – Bogens pāri visam

2012. gadā folkreiss, šķiet, sasniedza savu tehnoloģisko virsotni, jo retās mašīnu pirkšanas pēdējos mēnešos palielināja līderu drosmi un veicināja tehnisko bruņošanos. Un tomēr, pat dramatiskā konkurencē izcēlās Rūdolfs Bogens. Izcēlās pirmajā posmā, otrajā… Visos! Rūdolfs uzvarēja ikvienu braucienu, kurā startēja (un startēja pilnīgi visos), sasniedzot pārliecinošu uzvaru LAF Folkreisa Vasaras kausā, jau posmu pirms sezonas beigām kļūstot neaizsniedzams pārējiem. Perfekti!

Jāpiebilst, ka sezonā dominēja juniori – Rūdolfam šis bija pirmais gads ārpus Junioru kausa, bet sekotāji Ivo Gabrāns un Rihards Dainis bija vieni no Junioru kausa līderiem.

Rezultāti: Bogens 120, Gabrāns 76, R.Dainis 67

2013. gada Ziemas kauss – Ēķis, Starks vai Vācietis?

Ja svētdien par 2013. gada LAF Folkreisa Ziemas kausa ieguvēju kļūs pašreizējais līderis Renārs Ēķis, komentārs būtu – viņš bija vienīgais, kurš nepaklupa nevienā posmā, kārtīgi sakrājot punktus un pjedestāla pozīcijas. Lai gan ātruma ziņā Ziemas kausā ir pat pieci uzvaras pretendenti, pārējie, bez Renāra, piedzīvojuši vismaz vienu „tukšo” posmu.

Ja uzvaru gūs Mārtiņš Starks – tas būs pārsteigums. Ja Ermīns Vācietis – tā būs sensācija!

Rezultāti pirms pēdējā posma: Ēķis 65, Starks 55, Vācietis 47

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv