Folkreiss: Dāmu drāma, Junioru kauja Vecpilī

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
12.08.2021
08:40
Junioru (attēlā) un Dāmu kausa fināli norisinājās briesmīgos laika apstākļos

Vecpils autotrasē aizvadītajā trešajā Folkreisa Vasaras kausa posmā Dāmu kausa un Junioru kausa finālos daudz izšķīra prasme tikt līdz finišam īpaši sarežģītajos apstākļos. Dāmu cīņās ne tikai tas izraisīja pamatīgu drāmu.

Ķēniņa ātrākā, Starkai uzvara

Abi mazie fināli norisinājās brīdī, kad trase bija visviltīgākā – uznākušais lietus to padarīja īpaši slidenu, bet līkumu ārmalu dubļus – necaurbraucamus. Šie faktori izšķīra daudz.

No starta vadībā aizbrauca Alise Līga Grāmatiņa, noturot šo pozīciju pusotru apli. Trases kalna pakājē Alise kļūdījās ar bremzēšanu, mašīna aizšļūca taisni un palika stāvam trases malas dubļos. Līderpozīcijā nonāca Marta Starka, taču drīz viņu apdzina Anete Ķēniņa, raujoties līderpozīcijā. Noķērusi pa apli atpalikušo Leldi Šumu, abas nosprūda trases tālajā galā, kas ļāva Starkai atgūt līderpozīciju, lai gan viņa trasē pārvietojās šķietami nepiedodami lēni. Anete un Lelde atbrīvojās no dubļu gūsta, un Ķēniņa metās pakaļ Martai, to noķerot un apdzenot. Likās, ka uzvarētāja noskaidrota, taču tiesneši lēma, ka gan Šumas, gan Starkas apdzīšana Ķēniņas izpildījumā veikta dzelteno karogu zonā. Anetei diskvalifikācija, Marta Starka pirmā. Lai arī Šuma līderēm zaudēja apli, viņa bija vienīgā, kura bez Starkas un Ķēniņas tika līdz finišam. Līdz ar to viņai otrā vieta.

Nākamās pozīcijas tika sadalītas, atkarībā no veikto apļu skaita, un to nebija daudz. Par trešās vietas ieguvēju tika atzīta Vita Freimane, lai gan viņa izstājās jau trešajā aplī. Sekojošās pozīcijas Grāmatiņai un Evai Evelīnai Kļaviņai, kuras padevās dubļiem otrajā aplī. Pēc kontaktiem uzreiz aiz starta dubļos nogrima Karina Saukāne, formāli gūstot sesto vietu. Ķēniņa pēc diskvalifikācijas septītā, bet uz starta finālā motora defekta dēļ nevarēja iziet Baiba Beržuka – tehnikas problēmas viņu moka jau otro posmu pēc kārtas.

Šāds cīņas iznākums devis ievērojamu atrāvienu Dāmu kausa kopvērtējumā Starkai: viņai jau 57 punkti, kamēr sekotājām Grāmatiņai un Ķēniņai, attiecīgi, 45 un 40 punkti. Marta arī kļuvusi par pirmo Dāmu kausa braucēju, kura izcīnījusi divas uzvaras.

Kopvērtējumā saasinājusies cīņa par trešo vietu, lai gan Anete spēku samēru ziņā šķiet galvenā favorīte šajā kompānijā: Ķēniņai 40, Freimanei 39, Saukānei 36. Joprojām nav zudušas cerības uz godalgām arī pārējām sekotājām: Šumai un Beržukai pa 29 punktiem, Kļaviņai – 27. Kopumā Dāmu kausā šobrīd startējušas desmit dalībnieces, taču arvien straujāk tuvojas jaunais iesaukums: Brenguļos un Bauskā vajadzētu būt papildinājumiem dāmu klasē.

Junioru kausā Lepsis pārliecinošs

Junioru kausā (14 līdz 18 gadus vecumā) spēku samēri starp līderiem ir ļoti līdzīgi, tomēr sāk iezīmēties galvenais favorīts – Lenards Patriks Lepsis sarežģītajā trasē izrādījās pārliecinoši ātrākais,  gūstot otro uzvaru trijos posmos.

Cīņa ar dubļiem, kļūdām un konkurentiem radīja intrigu pārējo pjedestāla pozīciju sadalē. Mareks Aseriņš finišu sasniedza otrajā vietā, aiz sevis atstājot Martu Starku. Arī Alise Līga Grāmatiņa prata veikt visus septiņus apļus, gūstot ceturto pozīciju.

Sarežģītu cīņu aizvadīja Ralfs Auniņš, kurš līderim zaudēja apli, tomēr sasniegts finišs un piektā pozīcija. Tikmēr Vecpils dubļos ar jauno auto pilnīgā izmisumā bija nonākusi Eva Evelīna Kļaviņa. Lai gan iepriekš viņa bija demonstrējusi labu sniegumu dubļu trasēs (otrā vieta pirms pāris gadiem Daugavpils dubļu vannā!), šoreiz, šķiet, rets bija aplis, kurā Evai izdevās nesagriezties, viņai sestā vieta Junioru kausa cīņā. Viens no cīņas favorītiem šķita Daniels Lankups, taču pēc starta viņa auto ieslīdēja ārmalas dubļos, un Danielam cīņa bija galā nesākusies. Vēl viens Kurzemes talants Toms Freimanis atkal palika bez rezultāta tehnikas problēmu dēļ, vienīgais no junioriem netiekot uz starta izšķirošajā braucienā.

Junioru kausa kopvērtējumā Lepsis nostiprinājis līderpozīciju, taču pašlaik tā vēl ir trausla, jo Marta Starka ir tikai septiņu punktu attālumā (55:48). Grāmatiņa un Aseriņš dala trešo vietu (pa 40), bet abiem vēl ir iespēja iesaistīties arī cīņā par uzvaru, kam gan būs nepieciešami izcili rezultāti nākamnedēļ Brenguļos. Turpat arī Freimanis (37), Lankups un Auniņš (pa 34), bet, nestartējot pirmajā posmā Priekulē, pašlaik astotajā vietā atrodas Kļaviņa (24).

Pašlaik šķiet, ka atsevišķie Dāmu un Junioru kausa fināla izraisa gan sportistu, gan līdzjutēju interesi, tāpēc tos paredzēts rīkot arī visos atlikušajos posmos. Sākotnēji bija paredzēts, ka piesātinātajā septembra Mūsas posma dienaskārtībā šiem braucieniem vieta neatradīsies, tomēr kopējā interese lika paredzēt šo izrādi arī Mūsas Trillerī!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv