Folkreiss: Dāmu kauss debitē ar astoņām dalībniecēm!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
02.07.2021
04:44

Folkreisa viens no spilgtākajiem šīs sezonas jaunumiem ir Dāmu kausa izcīņas klase, kurai posmos pēc iespējas paredzēti arī atsevišķi finālbraucieni. Dāmu klase debitē cienījami – ar astoņām pieteiktām dalībniecēm pirmajā posmā svētdien Priekulē!

Dāmu ieskaite aizvadīs kopīgu sacīksti ar visiem pārējiem Folkreisa dalībniekiem, gūstot savas pozīcijas arī garajā absolūtās ieskaites sarakstā. Tomēr pēc kvalifikācijas braucieniem būs zināma dalībnieču iekšējo cīņu secība, kas veidos starta sarakstu atsevišķajam finālam, kurā tiks noskaidrota Dāmu kausa pirmā posma uzvarētāja.

Pirmajā sacīkstē uz starta stāsies gan pieredzējušas braucējas, gan debitantes. Par galvenajām favorītēm varētu uzskatīt līdz šim autosportā – ne tikai Folkreisā – pieredzi guvušās Martu Starku, Aneti Ķēniņu un Alisi Līgu Grāmatiņu. Pērn pa vienai sacīkstei veica gan Roberta Noela Panava (Vecpilī) un Latvijas Mini bagiju čempiona Emīla Mirošņika mamma Sanita (Mūsā). Pirmajai sacīkstei gatavojas Baiba Beržuka un Karina Saukāne, abas piedalījās abos oficiālajos Folkreisa un autokrosa treniņos Mūsā un Brenguļos. Kurzemes pusē pieredzi krājusi arī Vita Freimane.

Paredzams, ka sezonas laikā dalībnieču skaits augs, piemēram, uz starta plāno parādīties pērn spēcīgā Eva Evelīna Kļaviņa, kura pēc ziemā gūtās ceļgala traumas vēl nav atlabusi tik, lai sēstos mašīnā. Paredzams arī citu startējušu un vēl nestartējušu dāmu starts.

Seši Juniori

Aktīvas cīņas paredzamas arī Junioru kausā, braucējiem vecumā o 14 līdz 18 gadiem. Arī šeit gaidāmas principiālas cīņas, jo ierindā ir visi pērnie līderi – Daniels Lankups, Mareks Aseriņš, Toms Freimanis, Marta Starka un Alise Līga Grāmatiņa. Turklāt viņiem jau ar pirmo posmu pievienosies pērn debitējušie Lenards Patriks Lepsis un Ralfs Auniņš, kuru pirmie starti Folkreisā liecināja par potenciālām prasmēm iejaukties līderu pozīciju sadalē.

Junioru cīņu scenārijs šajā un citos posmos tāds pats kā Dāmu klasē – kopīga sacīkste ar visiem, bet pēc kvalifikācijas zināms starta saraksts atsevišķajam finālam tikai Junioru ieskaitē.

Atraktīva sacīkste, attiecīgi, Martai Starkai in Alisei Līgais Grāmatiņai, kurām vēl bez kvalifikācijas braucieniem pastāv iespēja cīnīties gan pusfinālā, gan finālā, gan Dāmu finālā, gan Junioru izšķirošajā braucienā. Nebūs viegli, taču paredzams, ka sacensību dienas plāns tiks sakārtots tā, lai vairākās ieskaitēs braucošām automašīnām nav jāveic divi vai vairāki braucieni pēc kārtas.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv