Folkreiss: Dānijā latvieši tuvu pjedestālam

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
06.05.2023
16:20

Aizvadītajā nedēļas nogalē Dānijā, Nisumas trasē aizvadīts Dānijas Folkreisa seriāla otrais posms. Labākais rezultāts Latvijas braucējiem – Jāņa Pētersona ceturtā vieta.

Pētersons trijos kvalifikācijas braucienos sasniedza divas uzvaras un vienu otro vietu, kvalificējoties A finālam otrajā pozīcijā. Finālā šoreiz gan nācās piekāpties pāris konkurentiem, sasniegta ceturtā pozīcija. Jānis atzīst, ka rezultāts šajā gadījumā ir likumsakarīgs: “Nav pat ko vainot. Vienkārši šoreiz ātrāk nemācēju!”

Krietni labāks posms izdevās pirmajā sacīkstē neveiksmi piedzīvojušajam Armandam Silim. Pēc otrās, ceturtās un trešās vietas, attiecīgi, priekšbraucienos Armands nokļuva B finālā. Šajā braucienā izdevās starts un Silis nonāca līderpozīcijā, kuras sasniegšana dotu iespēju nonākt A finālā. Taču otrajā līkumā kāds no konkurentiem perpendikulāri taranēja Armanda mašīnas sānus, sasitot durvis un, kas ļaunākais, pārsitot priekšējo riepu. Braucējs centās noturēties pozīcijā, taču, saprotams, ar laiku pārējie konkurenti Sili “apēda”, atstājot viņam trešo pozīciju B finālā un astoto vietu posmā kopumā.

Trešais Latvijas braucējs Raimonds Žvagins pēc pjedestāla pirmajā sacīkstē šoreiz devītais – turpat aiz Siļa.

Pēc šī posma Pētersons kopvērtējumā nonācis trešajā vietā, Žvagins noslīdējis uz piekto pozīciju. Taču punktu situācija starp līderiem ir ļoti blīva, tāpēc pagaidām ir visas iespējas cīnīties par medaļām. Sāk ieskrieties arī Armanda sezona – pēc Nisumas rezultāta Silis kopvērtējumā 12. vietā.

Nākamais Dānijas lielā seriāla posms norisināsies maija otrajā pusē, bet līdz tam paredzēti starti arī kluba sacīkstē.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv