Folkreiss: Dāņu Folkreisa latviešu dienasgrāmata: Daudzsološa cīņa!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.08.2021
13:39
Latviešu Vīri Melnā komanda

Autocross.lv turpina sekot līdzi latviešu gaitām Dānijas Folkreisā. Sestdien aizvadīts kārtējais Dānijas valsts mēroga posms, kurā uz starta bija gan Raimonds Žvagins, gan Armands Silis. Šoreiz labs sniegums padevās abiem braucējiem.

Šis bija Dānijas Folkreisa kausa piektais posms, Armands Silis startējis trijos no tiem, Raimonds Žvagins – divos, atvaļinājuma laikā aizvadot pāris sacīkstes Latvijas Folkreisā.

24 dalībnieku konkurencē Suholmas trasē mūsu braucēji startēja līmenī: Raimonds cīņu sasniedza 11. vietā, bet Armands – 12. pozīcijā. Abu scenārijs līdzīgo rezultātu sasniegšanā gan nedaudz atšķirīgs. Žvagins šajā posmā kvalifikācijas braucienos guva divas otrās un piekto vietu, kas ir vadošo braucēju grupas cienīgs sniegums, kvalifikācija noslēgta top-10. Silim cīņa sākās ar piekto vietu savā grupā, kam sekoja divas trešās vietas, summā rezultāts turpat aiz vadošā desmitnieka. Ar šādu – gan cienījamu – sniegumu Raimonds kvalificējās cīņai B finālā, bet Armands nonāca vadošajās C fināla starta pozīcijās. Katra fināla uzvarētājs tiek uz nākamo finālu – no C uz B, no B uz uzvarētāju izšķirošo A finālu.

C finālā Armands Silis sasniedza lielisku rezultātu, finišējot otrajā vietā – tikai vienu pozīciju aiz iespējas pakāpties nākamajā finālu līmenī. Sacīkste noslēgta 12. vietā, kas ir viņa augstākais rezultāts līdz šim Dānijas galvenajā seriālā.

Raimonda sekmes B finālā gan palika neuzzinātas, jo… dodoties uz fināla startu tika piedzīvots motora defekts, kā rezultātā Žvagins līdz startam nemaz netika. Pēdējā vieta B finālā un posma kopumā 11. vieta. Tomēr abu progress ir nesalīdzināms un rezultāti uzlabojas ar katru sacīksti.

Jāatzīmē, ka Žvagins Latvijā startēja mūsu Folkreisa Priekules un Pilskalnu posmos, taču dzimtenes cīņas nebija veiksmīgas: Kurzemē piedzīvota smaga avārija, bet Jēkabpils pusē izstāšanās motora defekta dēļ. Jāmeklē veiksmes avots!

Tikmēr Silis vasaru pavadīja Dānijā, piestrādājot gan pie tehnikas uzlabošanas, gan vizuālā izskata – viņa mašīna starp sacīkstēm kļuvusi svaigi krāsoti melna. Turklāt Armands aizvadīja arī vienu sava pārstāvētā kluba atklāto sacīksti. 30 dalībnieku konkurencē tika sasniegta 14. vieta – vēl labs rezultāts. Interesanti, ka jūlija beigu sacīkstē Silis izcīnīja tādas pašas kvalifikācijas pozīcijas kā sestdien lielajā sacīkstē: piekto un divas trešās vietas.

Dānijas Folkreisa kausā atlikuši vēl divi posmi. Lai gan latvieši nav startējuši visās sacīkstēs, kopvērtējumā abi ir rezultātu tabulas viducī: Armands 19. vietā, bet Raimonds 23. pozīcijā.

Sekosim līdzi sezonas nogalei!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv