Folkreiss: Dāņu Folkreisa latviešu dienasgrāmata: Sezona galā, ir arī pjedestāls!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
25.10.2021
19:52

Saspringts rudens izvērtās Latvijas Folkreisa braucējiem Dānijā Armandam Silim un Raimondam Žvaginam – mēneša laikā aizvadītas trīs sacīkstes. Rezultāti – lieliski, fiksēts arī pirmais pjedestāls!

Pirmā no trim rudens sacensībām bija mērogā vislielākā – pēdējais posms Dānijas lielajā seriālā Nerlundbanen trasē. Nākamā sacīkste bija Folkerace Revanche kauss latviešiem zināmajā Nisumas trasē, bet pēdējā cīņa aizvadīta vietējā kluba mēroga sacīkstē.

Pēdējā lielā cīņa!

Pirms Dānijas lielā seriāla pēdējā, septītā posma atkal pārsteigums latviešu tehniskajā bruņojumā. Armands Silis, sezonu sācis ar Toyota, uz brīdi pabraucis ar Nissan, šoreiz uz starta pošas ar Honda Civic. Pēc Nissan zaudēšanas pirkšanas procedūrā Toyota tomēr atzīta par neuzrunājošu pēdējai sacīkstei, tāpēc sarūpēta Honda. Stratēģija izrādījusies pareiza, jo jaunais auto trijos kvalifikācijas braucienos atveda divas uzvaras un vienu ceturto vietu. Armands uzreiz tika A finālā, startam kvalificējoties ceturtajā vietā 29 dalībnieku konkurencē!

Fināls izdevās cienījams, un jau otro posmu pēc kārtas Silis lielajā seriālā gūst ceturto vietu. Progress ievērojams, ņemot vērā, ka debijas sacīkstēs ar līdzīgu dalībnieku skaitu arī top-20 jau bija panākums.

Pēc tehnikas problēmu sērijas savu potenciālu beidzot izdevās nodemonstrēt arī Raimondam – lai gan B finālā atkal izstāšanās motora problēmu dēļ, Žvagins beidzot kārtīgi izbaudīja sacīksti. Raimonds stāsta: “Dāņu Folkreisa sezona ir noslēgusies. Bija ļoti laba sacensība. Šajā trasē braucu pirmo reizi, un trase bija interesanti traka. Treniņu nobraucu kā pa slidotavu, jo bija slapja trase, un aizmugurē bija vecas ziemas riepas, kuras uz asfalta ļoti slīdēja. Pirmo kvalifikāciju nobraucu piektais. Startā izvirzījos vadībā, taču pieļāvu vairākas kļūdas. Lielākā no tām bija pirmajā aplī iebraukt pamattrasē, bet pārējie iebrauca Džokerī (Džokeris ir īsāks). Līdz ar to visi man tika priekšā, bet apdzīt bija ļoti sarežģīti.  Otrajā kvalifikācijā jau labāk, atbraucu otrais. Arī trešo kvalifikāciju nobraucu otrais, viss ideāli. Mašīnai nekas neplīsa.”

“Skaidrs, ka pirmais brauciens visu mazliet pabojāja, taču neko darīt. Tiku C finālā. C finālu uzvarēju, tiku B finālā. Starp C un B finālu bija tikai divi citi braucieni. Pēc C fināla mašīnai bija dzesēšanas problēmas, un tik īsā laikā tā nepaspēja kārtīgi atdzist, lai ar pilnu jaudu varētu doties atkal trasē. B finālā no starta aizbraucu otrais, bet tad motoram sāka pazust jauda un viss ar to arī beidzās. Sacensības bija ļoti labas, mašīna gāja “zvērā”! Vairāk treniņu, un būs labi!”

Raimonds sacīksti formāli noslēdza 11. pozīcijā, kas 29 konkurencē vienalga ir lielisks rezultāts, personīgā rekorda atkārtojums (piektajā posmā Žvagins arī bija 11. vietā, taču 24 dalībnieku konkurencē).

Lielais Dānijas seriāls ar to arī noslēdzās. Lai gan no septiņiem posmiem Armands veica piecus, bet Raimonds četrus, kopvērtējuma pozīcijas cienījamas: Silis 17. vietā, bet Žvagins 21. pozīcijā 53 startējušo dalībnieku konkurencē.

Folkerace Revanche kauss Nisumā

Pēcsezonas kausa sacīkstē Nisumas trasē, kuru vagojuši un slīpējuši arī daudzi Latvijas rallijkrosa braucēji, latviešu rezultāti šoreiz piezemēti un arī braucēju sekmes citādas. 16 dalībnieku konkurencē augstāko rezultātu – 11. vietu (atkal?!) sasniedza Raimonds Žvagins. Ļoti patīkama ir atziņa par treniņu nepieciešamību un pieredzes krāšanu: “Sacīkste galā! Šoreiz jau labāk, bet trūkst vēl pieredzes, ļoti vajadzīgi treniņi. Mašīna iet, jaudas pietiek.  Pirmajā kvalifikācija finišēju trešais. Otrajā braucienā nobraucu piektais, jo sanāca izslīdēt asfalta līkumā uz irdenas, grimstošas smilts, no kuras ne visai ātri tiku atpakaļ trasē. Arī atbortējās riepa, un nācās braucienu beigt ar tukšu riepu. Trešajā kvalifikācijā paliku ceturtajā vietā, kvalifikācijas summā 11. vieta. Tas deva iespēju startēt B finālā. Starts bija ļoti labs, braucu otrais, taču līdz brīdim, kad pirmspēdējā aplī no pedāļa izāķējās gāzes trosīte. Tad arī apstājos. Kopumā sacīkstes bija labas. Ļoti labi sanāca izcelt startus. Atliek gaidīt pēdējo sacīksti un mēģināt sasniegt labākus rezultātus. Šo sestdien mūsu kluba sacensības. Turam īkšķus!”

Armands Silis šoreiz cīņu noslēdza ar sliktu rezultātu, taču piedzīvoto uztver ar smaidu: “Revanša kauss nobraukts, jauni piedzīvojumi un pirmā izstāšanās no brauciena! Līkumā izslīdot iesēdos smiltīs). No 16 dalībniekiem godpilnā 15. vieta! Mašīna atkal godam izturēja… Tik blīve sūdīga starp sēdekli un stūri.”

Jāatzīmē, ka šajā sacīkstē notika abu ilgi gaidītā tikšanās kopējā braucienā. Kopdarbs izdevās “spīdošs” – kādā no brauciena startiem sadursme starp abiem latviešiem otrajā pagriezienā, kā rezultātā Armanda Honda sagriezās Raimonda Golfa priekšā. Abi palika tobrīd pēdējie. Latvieši… Armands šo tēmu piemin minimāli, bet Raimonds centās incidentu saprast, vērojot pieejamos video. Jāatzīst, ka neko vairāk par sacīkšu negadījumu materiāli neuzrāda, gadās.

Pirmais pjedestāls kluba sacīkstē!

Armands Silis debijas sezonu Folkreisā (atšķirībā no Raimonda, viņš līdz šim gadam nebija startējis ne Latvijas, ne kādā citā Folkreisā) noslēdza uz pacilājošas nots. Sava kluba sacīkstē rudenīgos apstākļos sasniegta otrā vietu, un gads noslēgts ar pjedestālu!

Armands stāsta: “Šo sacensību braucām sajauktā kārtībā, kopā ar citām klasēm. Punktus lika katrai klasei atsevišķi. Tikām A finālā, kur veiksmīgi sasniedzu otro vietu. Hondiņa atkal sevi pierādīja, bija tik jāpataisno bleķi. Finālā pēc avārijas pārsitu radiatoru. Zinot japāņu motorus, devu tik virsū un četri apļi tika nobraukti ar vārošu motoru, bez šķidruma. Kopumā gads noslēgts uz perfektas nots!”

Raimonds pēdējo sacīksti noslēdza ceturtajā vietā, abu klasē kluba režīmā septiņi dalībnieki: “Man viss bez izmaiņām. Cīnos ar to golfiņu. Logi svīst ciet un motors karst. Šī trase bija ļoti dubļaina un ūdeņaina. Aizmeta radiatoru un uzkarsa. Pirmajā kvalifikācija nobraucu ceturtais. Otrajā kvalifikācija nobraucu pirmais, bet iedeva 0 punktus, jo braucienā laikā atvērās šofera durvis. Trešajā kvalifikācijā otrais. A finālā piektajā aplī uzkarsa motors un pazuda jauda. Pieņēmu lēmumu nenokaut galīgi motoru un nobraucu no trases.”

Abi solās par sporta gaitām ziņot arī nākamajā sezonā. Interesanti, ka tik ziemeļnieciskā valstī kā Dānija ziemas sezona nav paredzēta, visas cīņas pārējos trīs gadalaikos.

Armands Silis ziņo apņemšanos nākamajai sezonai: “Atradu CRX donoru, braucu pēc detaļām. Gribas savest kārtība. Līdz jaunam gadam ceru iegādāties vēl divas automašīnas nākošai sezonai, kuras jāuzbūvē ziemas vakaros.”

Labas ziņas – duetam plānojot pievienoties vismaz viens, varbūt pat divi citi tautieši! Nabaga dāņu Folkreiss…

Paldies abiem un viņu komandai par šo sezonu un atcerēšanos, ka Latvijā viņu gaitām tiek sekots līdzi! Īpašs uzdevums Armandam: jāierakstās arī Latvijas Folkreisa rezultātu tabulās!

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv