Folkreiss: Dāņu Folkreisa latviešu dienasgrāmata: Soli no pjedestāla!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.09.2021
11:39

Latvijas braucēju sniegums Dānijas Folkreisa cīņās tuvojas lieliem panākumiem: svētdien Armands Silis sasniedza ceturto vietu seriāla sestajā posmā Lēvelbānenas trasē. Otrs braucējs Raimonds Žvagins gan iesprūdis tehnikas problēmu gūstā.

Armands iepriekšējā posmā iegādājās Nissan automašīnu, un, noliekot savu līdz šim izmantoto Toyota rezervistos, gatavojās nākamajām sacensībām. Līdz tam aizvadīts treniņbrauciens, kurā mašīna iepazīta un, arī pārbaudīta tās izturība: treniņā problēmas netika piedzīvotas.

Pirkšanas procesā Armands lika piecus pieteikumus uz divām mašīnām – šo Nissan un Opel Astra.

Silim šīs nedēļas nogales posms sākās bez starpgadījumiem – jau sestdien vakarā veikta tehniskā komisija. Taču ar to vakars nebeidzās, no tika steigts palīgā Raimondam Žvaginam, kurā VW Golf piedzīvoja vēl vienu motora defektu – nākamo pēc izstāšanās no lieliskās sacīkstes iepriekšējā posmā. Pirms svētdienas cīņas pazuda eļļas spiediens, tāpēc bija jāpastrādā, lai Raimonds būtu uz starta svētdienas rītā. Tas izdevās!

Kvalifikācijas braucienos Armands sasniedza lieliskus rezultātus. Pirmajā braucienā gan neizdevās starts, jo tika veikts eksperiments ar pārnesumu pārslēgšanu pēc starta. Tas neattaisnojās, bet ar šo kļūdu tik un tā sasniegta trešā pozīcija. Atlikušajos divos braucienos sasniegtas uzvaras! Pēc kvalifikācijas Armands sasniedza ceturto vietu un pirmo reizi iekļuva Dānijas Folkreisa A finālā.

Arī finālbraucienā sasniegta ceturtā pozīcija, kas ir augstākais latviešu sasniegums Dānijas Folkreisā! 30 dalībnieku konkurencē pjedestāls bija tuvu, bet pagaidām vēl neaizsniegts.

Raimonda cīņa gan bija īsa. Pirmajā kvalifikācijas braucienā gūta piektā pozīcija, kas arī bija pēdējais motora dziedājums: uz otro braucienu Žvagins vairs neizbrauca motora defekta dēļ. Rezultātā formāli 29. vieta.

Ar noslēguma rezultātiem gan latviešiem šoreiz posms nebeidzās. Armanda Siļa jauno, labu rezultātu nesušo Nissan pēc sacīkstes atkal nopirka. Līdz ar to nākamajai sacīkstei jāgatavo vairāk piedzīvojusī Toyota. Uz Nissan desmit pieteikumus lika auto iepriekšējais īpašnieks, bet Armands pats pretī lika piecus.

Dānijas Folkreisa galvenajā seriālā atlicis vēl tikai viens posms. Pirms tā Armands Silis, kurš seriālā iesaistījās sākot ar trešo sacīksti, kopvērtējumā nonācis 18. pozīcijā no 47 startējušajiem dalībniekiem. Raimondam Žvaginam tehnikas problēmas un kopumā aizvadīti trīs posmi sarūpē 24. pozīciju.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv