Folkreiss: Divi svarīgi LAF KK padomes lēmumi

admin admin
30.06.2010
02:03

Vakar LAF Krosa komisijas padome pieņēma divus ļoti svarīgu lēmumus folkreisa sakarā. Abi – ar mērķi precizēt esošos tehniskos un sporta nolikumus.
Tika precizēts šā gada tehnisko noteikumu punkts 3.1.1. par drošības karkasam izmantojamo materiālu. Jaunā punkta 3.1.1. redakcija ir šāda: „3.1.1. Drošības karkasam automobiļa salonā jābūt iebūvētam no tērauda (ferromateriāla) caurulēm. Ieteicamā minimālā tecēšanas robeža 350N/mm2. (Tērauda marka, kas atbilst šīm prasībām ir, piemēram, St52 NBK).” Šis tehnisko noteikumu precizējums stājas spēkā kopš pieņemšanas brīža. Pārējie noteikumu punktā „3. Drošības prasības” minētie uzstādījumi paliek nemainīgi. Tuvākajā laikā Autocross.lv un laf.lv publicēs labotus 2010. gada folkreisa tehniskos noteikumus.
Īsos vārdos izmaiņu būtība: zināmā mērā kļūdas dēļ šā gada noteikumos bija palikusi prasība, ka folkreisa mašīnu karkasu var būvēt tikai no auksti vilktām bezšuvju caurulēm. Taču, kā komentēja komisijas padomes pārstāvis un vienlaicīgi autosporta tehnikas karkasu gatavotājs, Andris Dambis, galvenais, lai tiek izmantoti citos noteikumu punktos minētie cauruļu izmēri. Tie nodrošina nepieciešamo karkasa stiprību, kas ir nepieciešama folkreisa sacensībās.
Otrs padomes lēmums ir saistīts ar automašīnu tirdzniecību – iepriekšējā sacīkstē Jēkabpilī piedzīvotais precedents ar sportista atteikšanos automašīnu pārdot par fiksēto summu 950 eiro nav palicis nepamanīts. No 2011. gada (visticamāk, jau ziemas kausa nolikumā) sportistam, kurš atsakās pārdot savu automašīnu, tiks piespriests naudas sods 950 eiro apmērā. Līdz tā nomaksai sportistam būs attiecīgās saistības ar LAF Krosa komisiju, attiecīgi, ar LAF, kas lielā mērā nozīmēs sportista darbošanās Latvijas autosportā apturēšanu. Padome gan pauda cerību, ka šāds precedents nenotiks un jaunais lēmums nākamajos gados nebūs jāizmanto.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv