Folkreiss: F4WD Play Off izšķirošie notikumi!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
20.07.2023
15:51

Darzatehnika.lv Play Off Balvas izcīņa Folkreisa 4WD klasei nonākusi finiša fāzē – sestdien Ludzā uzzināsim trešās vietas ieguvēju, bet augustā Aizkrauklē tiks izspēlēta Lielās balvas uzvara. Abu šo dueļu dalībnieki, protams, ir zināmi!

Jau kopš pirmā posma Smiltenē Folkreisa 4WD klases dalībnieki spēkojas par Darzatehnika.lv Play Off balvu, kas norisinās paralēli ierastajam Vasaras kausa formātam. Atšķirībā no autosportā klasiskās punktu skaitīšanas uzvarētāja noskaidrošanai cīņu par šo balvu izspēlē ar izslēgšanas sistēmas metodi – dueļa uzvarētājs dodas tālāk, zaudētājam cīņa galā. No 14 pirmajā posmā startējušajiem šobrīd zināmi četri labākie. Un šis Top-4 sastāvs sarūpējis pārsteigumus!

Ludzā sestdien par trešo vietu spēkosies Folkreisa debitants Aleksejs Brokāns, kurš Smiltenē aizvadīja savu pirmo sacīksti. Viņam pretī stāsies Kaspars Zuģickis, kurš, savukārt, tika uzskatīts par vienu no galvenajiem balvas pretendentiem. Kaspars ir pērnā gada Vasaras kausa ieguvējs, turklāt pirmo kārtu Play Off cīņā varēja pārvarēt bez dueļa. Taču visu izšķīra iepriekšējais posms Vecpilī, kad finālā viņš izstājās tehnikas problēmu dēļ. Viņam garām aizbrauca Dzintars Filipsons, nonākot lielajā finālā.

Brokāns iepriekšējā posmā – Play Off pusfinālā – nepiedalījās, nepaspējot sagatavoties sacīkstei. Taču arī piedaloties būtu grūti tikt uz finālu, jo bija jāspēkojas ar Edgaru Trallu. Edgars ir kopvērtējuma līderis un Vecpilī guva uzvaru, līdz ar to Aleksejam nonākšana cīņā par trešo vietu, nevis pirmo, jau bija visai droša.

Tātad Ludzā cīņa par Darzatehnika.lv Balvas trešo vietu.

Aleksejs Brokāns : Kaspars Zuģickis

Grūti atrast ieročus, kas Aleksejam dotu potenciālu pārsvaru pār Kasparu. Ne tāpēc, ka Brokāns slikti brauktu – vienkārši tāpēc, ka mēs vēl nezinām šo sportistu, jo viņš trasē aizvadījis vien divas sacīkstes. Ar vienu izlaistu posmu viņš nonācis cīņā par trešo vietu – tas jau ir daudz!

Savukārt par Zuģicki, tieši pretēji, varētu sarakstīt slavas dziesmas grāmatas apjomā. Par to, kā viņš pērn sasniedza Folkreisa 4WD Vasaras kausa kopvērtējuma uzvaru, par to, ka viņa kontā ir visvairāk šīs klases posmu uzvaru (trīs, plus divas klases pirmsākumos, kad vēl nebija atklāta mašīnu pirkšanas ēra)… Un tomēr, Kaspars ir uz tā paša zara, uz kura debitants Brokāns. Vai mēs jau zinām trešās vietas ieguvēju, vai tomēr šī šķietamā prognozējamība izrādīsies maldinoša?

Tikmēr 5. augustā Aizkrauklē Darzatehnika.lv Balvas izcīņas fināls!

Edgars Tralla : Dzintars Filipsons

Skaidrs, ka Edgara nonākšana finālā ir pašsaprotama – jau kopš ziemas smiltenietis uzņēmis pamatīgus apgriezienus, debitējot F4WD klasē. Vasaras kausā trīs posmos gūtas divas uzvaras un viena otrā vieta aiz Zuģicka, Priekulē. Neapšaubāms šī dueļa favorīts.

Taču Dzintara Filipsona nonākšana Play Off finālā ir pamatīgs pārsteigums. Pat ne tāpēc, ka viņam šī pozīcija nepienāktos – Dzintaram varbūt pieklibo rezultātu stabilitāte un tehnikas izturība, taču epizodiski viņš var uzvarēt braucienos arī ļoti lielā konkurencē. Vairāk pārsteigums ir par to, ka viņš ir ticis līdz finālam, pirmajā posmā Smiltenē finālā izstājoties un rezultātos paliekot 12. vietā — trešais no beigām! Kā pēc šāda rezultāta var tikt līdz finālam?!

Var, jo Smiltenē pamatīgi paveicās: viņa dueļa pārinieks Kristers Siliņš izstājās vēl ātrāk un rezultātos palika zemāk. Bet ar to viņa veiksmes faktors nebeidza darboties – otrajā posmā Priekulē viņa ceturtdaļfināla pretinieks Ermīns Vācietis nepaspēja salikt Smiltenē sabeigto motoru, un Filipsons iesoļoja pusfinālā. Veiksme arī tur – Dzintaram bija jāstājas pretī Zuģickim, un jau atkal Filipsonam veiksme turpat blakus, jo Kaspars Vecpilī, ka minēts, izstājās.

Interesanti, ka abi finālisti pirms Ludzas sacīkstes ļoti specifiski interesējās par situāciju Play Off cīņā, abi, negribot kļūdīties, pārprasīja, vai tiešām Ludzā viņu rezultātam šajā spēlē nav nozīmes un viss svarīgākais notiks Aizkrauklē. Stratēģiskajā spēlē Dzintars Ludzas posmu izlaidīs – gan ne shēmojot, bet gan vairāk tāpēc, ka iepriekšējā posmā mašīna cietusi visai pamatīgi. Tikmēr Edgars pieteikumu Ludzai atsūtīja pēdējās pieteikšanās stundās, ilgi kutinot nervus līdzjutējiem par saviem plāniem.

Nu ko, divi izšķiroši dueļi, kuros abos viens ir pārliecinošs favorīts, bet otrs tik augstu nonācis šķietami ar veiksmes palīdzību. Ko lems Sporta Dievi?

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv