Folkreiss: Izmaiņas Folkreisa vispārējos noteikumos

Viesturs Saukāns  18.01.2011 09:20 17

LAF Krosa komisija šodien veiks izmaiņas Folkreisa vispārējos noteikumos attiecībā uz personām, kuras drīkst iegādāties folkreisa automašīnas. Līdz šim vienīgais ierobežojums bija vecuma cenzs – mašīnas nevar pirkt personas, jaunākas par 18 gadiem. Taču nolemts pasargāt „tirgu” arī no kaimiņvalstu provokācijām – automašīnas oficiāli varēs iegādāties personas, kurām ir Latvijā izsniegta pase.
Šāds lēmums bija jāpieņem pēc tam, kad parādījās runas par ieinteresētām personām vienā no kaimiņvalstīm, kuras būtu ar mieru Latvijas folkreisā iepirkties vairumā, aizvedot mašīnas no valsts, iespējams, pat izjaukšanai rezerves daļās. No vienas puses, tas būtu interesanti. No otras puses, izņemot lielu mašīnu skaitu no organizatoriem tikko puslīdz rentablā dalībnieku skaita ciestu nākamie posmi, jo dalībniekiem vienkārši nebūtu ar ko startēt.

 • Normunds

  Nu ja kautkādi svensoni ļoti dikti sagribēs tad atradīs ari kādu vietējo bāleliņu kurš ar savu LR pasi ari nopirks ko nu kads vēlēsies. Jo ne jau zviedri vai norģi bez kāda vietējā palīdzības te līdīs.

  • Atliek cerēt, ka Latvijā nav daudz tēvzemes nodevēju! :) Bet jā, protams, tāda iespēja pastāv. Zviedri un norvēģi, starp citu, arī ar papīriem aizsargā savu Folkreisa tirgu, tā kā arī tur tā mēdz būt problēma…

 • Normunds

  Vienīgais kas varētu viņus atturēt paaugstinot pārdošanas summu no 900eur uz kadiem 1500eur kas ir tuvāk īstajai auto cenai, un tad tik lai brauc un pērk…

  • Andris

   Nu es kategoriski nepiekrītu ka būtu jāpaugstina pārdošanas cena, tas padarītu folkreisu tikai nepieejamāku daudziem, dārgāku un auto jau pārāk sāktu uzlabot un pārbūvēt, es domāju ka 950 EUR ir maksimāli augstākā cena, lai auto nesāktu pārāk uzlabot…

   • Pilnībā un absolūti piekrītu. Vienīgā FR kļūda to veidojot ir šī summa, kas, par spīti daudziem kritiķiem, ir bišķi par… augstu!!! Folkreiss brīžiem ir tehniski pārāk kruts, līdz ar to atbiedē “mirstīgo”..

 • Artis

  Ko par šo teiktu ES?

 • O

  Piekriitu 1500 eur

 • Agris

  Manaa skatijumaa vajadzetu pircejam ar Laf noslegt ligumu uz gadu, kad obligati gada laikaa japaradas FR gonkaa, pretejaa gadijuma 950euro parads un viss parejais kas ar to saistits!! Ja nav cilvekiem interese, lai tad dara ar to mashini ko grib!!

  • Ja viņš ir nolēmis ar to mašīnu braukt da jebkur, tikai ne Fr, viņam tie 950 eiro pret LAFu ir dziļi vienaldzīgi…

 • Normunds

  Apmēram vaza izmaksas:
  1.Automašīna VAZ 2108-100Ls
  2. drošības karkass-250Ls
  3. dzinēja apkope un rem-70Ls
  4. riepas niišp 60×4-240Ls
  5. bloķis ap -100Ls
  6. polikarbonāts logiem 60Ls
  —————-
  820Ls+ vel visādi sīkumi, hidro rocene utt.

  • Andris

   Nepiekrītu Normundam… Jo tavas nosauktās izmaksas ir jau krietni uzlabotam autopriekš folkreisa, es folkreisa sacensības uztveru daudz liberālāk, protams ja grib cīnīties par uzvaru tad vajag visu ko nosauci… bet es domaaju ka var iztikt ar parastām riepām ( īpaši vasarā ) , bez bloķa un tad jau izmaksas samazinās. Protams sākumā ieguldijumu prasa ekipējums ( ķivere, kombinzons, cimdi, apavi ).
   Protams parastam mirstīgajam bez sponsoriem jārēkinās ar dalības maksu katrām sacensībām, liceci gadam, apdrošināšanu gadam, transports uz un no sacesībām, papildus ja kas notiek autinam par remontu nerunājot. Vārdusakot es esmu kategoriski pret auto cenu pieaugumu un citām izmaksām, gribētu redzēt arī vairāk parastos cilvēkus, nevis bijušos vai esošos autosportistus folkreisā…

   • Normunds

    Es nemaz nebraucu uz gonkām ja nav doma un vēlme uzvarēt! Un ja jau teh noteikumi pieļauj labākas riepas tad būtu vnk nepateizi to neizmantot.

 • kkoms

  ja folkreisa butu vieglaki tehniskie noteikumi, brauceju butu 2 vai 3 reiz vairak.. mana parka ir 4 auto ar dugam, bet izbaudot viena teh.darbinieka cakaresanu, interese braukt un gatavot auto folkreiesam pazuda… tagad doma ir tik pa krumu gonkam.. cerams ka tur autosportu atbalsta,nevis gremde… :-(

  • No iekšas

   Ja Tev ir 4 auto ar dugām un nevienas no tām darbinieks neuzskata par drošām, tad varbūt vaina tomēr ir dugās? ?:-) :eek:

 • Dainis

  Sveiki!
  Neesmu meklejis nolikumu, bet varbut uz atro kads var uzrakstit, kas autinam ir nepieciesams izdarit lai piedalitos folkreisa. Mana ipasuma ir golf3 bunza ar riteniem un skuni metajas vairaki 1.8 mono dzineji un citas lietas, lai auto dabutu rucosu un braucamu, vai ar tadu drapaku ir verts piedalities, lai nevajdzetu pirkt citu dzineju uzlabot utt…protams par dugam rekinos. Kas ar sedekli un jostam,vajag ar homo?? Kadas izmaksas vel sastada so sporta veidu.
  Ceru uz saprotamu atbildi, jo ir doma sastadit braucejiem kompaniju :)

 • 111

  Ir vērts piedalīties, piedestāls visdrīzāk ka nebūs bet A finālā var iebraukt arī ar 1,8mono. (no pieredzes saku)
  sēdekli, jostas, tīkls, tērps, cimdi un ķivere bez homo der.
  pie izmaksām transports un dalības maksa (+licenze)
  palabojiet ja ko aizmirsu. ;-)

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pasaules rallijkrosa čempionāta 1. posms, Abū Dabī, AAE

Yas Marina trase, 05.04.2019.

Latvijas sportisti:

-Jānis Baumanis
-Reinis Nitišs

AUTOCROSS.LV ATBALSTA