Folkreiss: Ja punktus skaitītu jau pērn…

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
29.01.2021
16:53
Dāmu cīņas 2020. gadā bija interesantas rezultātu tabulās un aizraujošas klātienē. Šogad būs vēl atraktīvāk! (Foto: Klāvs Benefelds, Autocross.lv)

Pagājušajā gadā Folkreisa Vasaras kausā uz starta stājās deviņas autosportistes, bet Mūsas posmā vien uz starta bija uzreiz septiņas braucējas. Statistiski pietiekami, lai šogad būtu iemesls ķerties pie punktu skaitīšanas Dāmu kausa izcīņā. Ko mēs uzzinātu, ja punktus skaitītu jau pērn?

No deviņām braucējām piecas startēja vairāk nekā vienā iepazīšanās posmā, bet visvairāk no sešiem posmiem aizvadīja Marta Starka, startējot piecās sacīkstēs. Viņas uzdevums pērn Folkreisā gan nebija principiāli sakaut sava dzimuma konkurentes, bet gan spēkoties par panākumiem Junioru kausā. Rokas traumas dēļ izlaistais Vecpils posms gan neļāva realizēt šo plānu.

Marta piecos startētajos posmos pērn vēl neoficiālajā dāmu vērtējumā guva uzreiz četras uzvaras. Vēl pa uzvarai sezonā arī Evai Evelīnai Kļaviņai un Alisei Līgai Grāmatiņai.

Ja skaitītu kopvērtējuma punktus pēc sistēmas, kāda tiks izmantota no šā gada nu jau oficiālajā Dāmu kausā, tad Starka būtu pārliecinoša 2020. gada Dāmu kausa uzvarētāja. Viņai 91 punkts. Trijniekā arī abas pārējās minētās juniores – Alise un Eva. Uzreiz aiz vadošā trijnieka pozīciju būtu guvusi pusi sezonas aizvadījusī Anete Ķeniņa, sekotu divus posmus aizvadījusī Līga Spīķe, kā arī vienā posmā startējušās Roberta Noela Panava, Daniela Dimitrijeva un Sanita Mirošņika.

Atgādinām, ka šogad Folkreisa Vasaras kausā iekļauta Dāmu kausa izcīņa. To veidos sieviešu savstarpējie rezultāti visu posmu ietvaros, bet divās sacīkstēs — Smiltenē un Vecpilī – Dāmu kausa posma uzvarētāju noteiks atsevišķs finālbrauciens.

Neoficiālais 2020. gada Dāmu kausa kopvērtējums Folkreisa Vasaras kausā

Vieta Sportiste Punkti Uzvaras Vieta kopējā ieskaitē Startu skaits
1. Marta Starka 95 4 11. 5
2. Alise Līga Grāmatiņa 71 1 58. 4
3. Eva Evelīna Kļaviņa 61 1 52. 4
4. Anete Ķēniņa 40 48. 3
5. Līga Spīķe 32 59. 2
6. Roberta Noela Panava 17 68. 1
7. Daniela Dimitrijeva 15 81. 1
8. Lana Kārkliņa 12 87. 1
9. Sanita Mirošņika 10 88. 1

 

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv