Folkreiss: Ķēniņa un Lepsis uzvar vēsturiskajos finālos

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
05.07.2021
21:56

Svētdien Priekulē pirmo reizi Latvijas Folkreisā tika aizvadīts atsevišķs fināls Junioru kausa ieskaitē, un debitēja Dāmu kausa klase, kurai arī bija atsevišķs finālbrauciens. Uzvarētāji ieskaitēs – Lenards Patriks Lepsis un Anete Ķēniņa.

Dāmu kauss debitē ar astoņām dalībniecēm

Dāmu kausa debija izdevās, jau pirmajā sacīkstē pulcējot cienījamu dalībnieču skaitu – astoņas braucējas. Prognozes liecināja, ka galvenās favorītes ir Marta Starka, Anete Ķēniņa un Alise Līga Grāmatiņa. Visām ir ievērojama iepriekšējā pieredze un aizvadītas cīņas ne tikai Folkreisā, bet arī citās autosporta disciplīnās. Visas arī bija izteikti ātrākas pār konkurentēm, bet finālā uzvaru guva Ķēniņa. Pārsteidza pārsvars, ar kādu uzvarēja Anete, tikmēr cīņa par otro vietu noritēja līdz pēdējiem metriem, kad Martai izdevās aiz sevis noturēt Alisi.

Vēl viens duelis norisinājās par ceturto vietu, kur ar Džokera apļa stratēģiju Vita Freimane nonāca priekšā Karinai Saukānei – abas debitantes aizvadīja cienījamu pirmo sacīksti. Dienas gaitā stabili braucienus līdz galam veica Baiba Beržuka, izvairoties no daudzajām avārijām, līdz ar to sasniedzot sesto pozīciju.

Skarba Dāmu klases debija izvērtās pārējām abām dalībniecēm. Sanita Mirošņika iekļuva smagā sadursmē, kopā ar Raimondu Žvaginu ielidojot valnī. Abu automašīnas pēc avārijas tika smagi sasistas. Pēc daudzsološa brauciena sākuma otrajā kvalifikācijā kūleni apmeta Roberta Noela Panava. Ātrums izrādījās par lielu arī atkārtotajā braucienā, kas pielika punktu Robertas sacīkstei.

Interesanti, ka Dāmu kausa dalībnieču mašīnas nonāca arī kopējā Priekules posma automašīnu tirgū. Savu spēcīgo Opel Astra bija spiesta pārdot Ķēniņa, bet šokējoši bez sava VW Golf II palika arī Baiba Beržuka, lai gan kopējā ieskaitē viņa nešķita tuvu bīstamajai zonai, posmu noslēdzot 36. vietā.

Cita līksmāka, cita bēdīgāka par piedzīvoto, Folkreisa dāmas uzsākušas jaunu lappusi Latvijas Folkreisa vēsturē.

Junioru kauss kā brīdinājums pārējiem

Junioru kausā Priekules posmā startēja septiņi dalībnieki, vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Pēc kvalifikācijas braucēji aizvadīja pirmo atsevišķo Junioru kausa finālu Latvijas Folkreisa vēsturē. Finālā uz starta stājās pieci dalībnieki, jo uz starta netika viens no favorītiem Mareks Aseriņš, kurš dienas gaitā cīnījās ar tehnikas problēmām, kā arī Alise Līga Grāmatiņa, kuras brauciens degvielas padeves problēmu dēļ iznīka pēdējās minūtēs pirms starta.

Piecu braucēju cīņā līderpozīcijās nonāca Lenards Patriks Lepsis un Toms Freimanis, kuri šādās pozīcijās sasniedza arī Junioru kausa fināla finišu. Vēlāk izrādījās, ka šis bija jāuztver kā brīdinājuma šāviens pārējiem: šādu rezultātu abi atkārtoja arī kopējā Folkreisa Vasaras kausa ieskaitē, gūstot pirmās divas vietas 44 dalībnieku konkurencē.

Trešo pozīciju sasniedza pērnā gada Junioru kausa kopvērtējuma uzvarētājs Daniels Lankups. Turpat aiz pjedestāla palika Marta Starka, piektajā vietā Ralfs Auniņš.

Interesanti, ka abos jaunajos atsevišķajos finālos visi startējušie veica pilnus braucienus, veicot visus finālu apļus. Vissarežģītākā sacīkste izvērtās Martai Starkai, kurai pēc kvalifikācijas braucieniem bija jāveic kopējais pusfināls un abi atsevišķie fināli. Tomēr gan braucēja, gan tehnika izturēja pamatīgo slodzi.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv