Folkreiss: Komandu kaujas vēršas plašumā

Viesturs Saukāns  07.01.2011 22:45 0

  Folkreiss, Ziņas

Jaunajai folkreisa ziemas sezonai pieteiktas jau sešas komandas – divreiz vairāk nekā līdz šim folkreisa pusotra gada vēsturē. Veterānēm Folkreisa Fabrikai un Raunas Bruģakmenim, kā arī vasarā debitējušajai Kavitai V pievienosies Štīm Rally Team, Autocross.lv Folkreisa komanda un Prāta Brāļi Racing.
Kopš pirmās sacīkstes, kurā notika komandu vērtējums (2009. gada 29. decembris, kad 333 trasē notika 2010. gada Ziemas kausa 1. posms), folkreisā allaž darbojušās Raunas Bruģakmens un Folkreisa Fabrika. Pirmā uzvarēja Ziemas kausā, otrā – Vasaras kausā. Kamēr abas vienības spēkojās par uzvarām, pievienojās Kavita V, gūstot trešo vietu Vasaras kausā.
Šīs vienības saglabājušas sastāvu stabilitāti – kopš vasaras sezonas pēdējiem posmiem sastāvi nav mainīti (sastāvus skatiet komandu pieteikumos).
Jaunākā pieteiktā vienība – Prāta Brāļi Racing – ir interesanta un daudzsološa. Tās sastāvā ir Agris Upītis, Kristaps Lapsa un Normunds Kārkliņš – visi ātri braucēji. Upīša personība komentārus neprasa (ja nu tomēr – Latvijas un Baltijas autokrosa un rallijkrosa čempions, savulaik rallija braucējs un Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieks). Lapsa debitēja pērn Bauskas posmā, lielā konkurencē izceļoties ar stabilu braucienu un piekto vietu debijas sacīkstē. Savukārt Kārkliņš krosa tipa sacīkstēs līdz šim nav startējis, taču nojaušams, ka ar uzlabotu no Upīša iegādāto VAZ 2108 viņš būs ātrs iepriekšējās pieredzes dēļ.
Ja par favorītiem – savās mājās par uzvaru būs gatavi cīnīties Raunas Bruģakmens braucēji. Taču visām komandām ir savi plusi un savi mīnusi sastāvos, tāpēc prognozes ir sarežģīta lieta.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pievieno komentāru