Folkreiss: Krosa čempions Plūme gatavojas debijai Folkreisā

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
09.10.2019
21:37

Lai gan daudzi, to skaitā Autocross.lv Armanda Plūmes pieteikumu Daugavpils sacīkstei ar Audi 90 Folkreisa klasē uzskatīja par kļūdu, Armands apstiprina – būs uz starta, turklāt ar slavenu auto.

Šā gada Latvijas čempions Open 2500 klasē tik tiešām plāno startēt Folkreisā, turklāt cer, ka sapulcēsies tik daudz dalībnieku, lai kvalifikāciju varētu aizvadīt divās grupās. Tas tāpēc, ka Armands vēlas dalīt mašīnu ar brāli, kurš arī nolēmies stāties uz starta.

Pārsteigums ir arī auto izvēle – tas pats melnais, gandrīz leģendārais Audi, ar kuru 2017. gadā Plūme debitēja autokrosā, Open 4500 klasē. Mašīna kļuvusi par priekšpiedziņas auto, un savu dzīvi turpinās Folkreisā.

Šķiet, ka sestdienas sacīkstē tik tiešām būs iespējams veidot divas kvalifikācijas grupas, jo šobrīd vēl bez pieteiktajiem sportistiem cīņai gatavojas Andris Gailītis, Gatis Ģērmanis un Raivo Antrops, līdz ar to arī brāļiem Plūmēm būs iespēja startēt abiem.

Folkreisā jebkurā sacīkstē iespējams ar vienu mašīnu startēt diviem braucējiem. Šādā veidā sportisti var aizvadīt visas četras kvalifikācijas – katrs savā grupā. Ja abi dalītāji tiek vienā pusfinālā, duetam jāizšķiras, kurš turpina cīņu tālāk, bet kurš apstājas. Taču var paveikties, un katrs nonākt savā pusfinālā. Līdz ar to abiem ir iespēja tikt finālā, kurā gan atkal ir izvēle par cīņas turpinātāju. Tomēr otrs pat nestartējot vienalga saglabā vietu rezultātu top-12. Mašīnu dalīšana ir atļauta, lai veicinātu sportistu iespējas ienākt sportā, katram samazinot izmaksas, kā arī dodot iespēju cīnīties neregulāriem braucējiem.

Daugavpils sacīkstes dalībnieku skaits pašlaik pusfinālu vietā paredz B finālu, kas notiek, ja sacīkstē startē 13 līdz 22 sportisti (nav pusfinālu/B fināla, ja dalībnieku skaits ir zem 13, bet no 23 sportistiem – pusfinālu sistēma).

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv