Folkreiss: Kurzemē sākas rosība

admin admin
07.06.2010
00:51

Pagājušajā sestdienā Priekulē notika LAF Folkreisa Kurzemes kausa izcīņas pirmais posms, kas bija folkreisa pirmā viesošanās tik tālu Daugavas otrā pusē. Patīkami, ka kurzemnieki uz sava reģiona pirmo sacīksti sapulcējās atzīstamā skaitā – septiņi – ņemot vērā, ka šī reģiona dalībnieku skaits folkreisā vēsturiski nav bijis liels. Bez Kurzemes folkreisa klasiķiem Ulda Andersona, un Kaspara un Sanda Džeriņiem uz starta stājās debitanti Uldis Maskalāns, Aldis Zvirbulis, Andrejs Uzulēns un Gints Astrauskis. Pirmie trīs jau pasūtījuši folkreisa gada licences, kas ir rādītājs par plānu nopietnību. Astrauska plānus pagaidām bremzē nepieciešamie darbi pie mašīnas sagatavošanas noteikumu atbilstībai, taču nojaušams, ka Gintam un komandai folkreisa ideja likās pietiekami simpātiska, lai mēģinātu atgriezties uz starta.
Sacīksti nedaudz izpostīja neveiksmīgas apstākļu sakritības, kas līdz finālam nogādāja tikai „divarpus” mašīnas, bet brauciena dalībnieku skaitu papildināja pāris autokrosa klašu braucēji.
Kvalifikācijā dubultuzvaru izcīnīja Džeriņi. Startējot katrs savā grupā, abi savāca pa 32 punktiem, bet uzvaru pēc papildnosacījumiem guva jaunākais – Sandis. Viņš, ar tēvu dalot mašīnu, arī brauca finālā, kas, savukārt, pazemināja Kaspara rezultātu. Kvalifikācijā trešais bija Andersons, ceturtais – Zvirbulis, piektais – Uzulēns, sestais – Maskalāns, septītais – Astrauskis.
Diemžēl 16 gadus vecais Astrauskis, kurš ātruma ziņā noteikti pretendēja uz pjedestālu, bija spiests izstāties jau kvalifikācijā sajūga defekta dēļ. Finālā skatītājos palika arī Maskalāns, kurš nodeva dalīto automašīnu Zvirbulim. Tiesa, arī Alda starts bija ļoti nosacīts, jo auto uz starta izripoja jau ar izpūstu motora galvas blīvi. Situāciju pasliktināja fakts, ka Uzulēna mašīnai pēdējā kvalifikācijā uzradās elektrības problēmas, kuras līdz pēdējam brīdim izlabot tā arī neizdevās.
Līdz ar to Andersonam un Sandim Džeriņam bija jāsadala savā starpā pirmās divas vietas, kas šoreiz labāk izdevās Uldim. Saldenieks bija pirmais Kurzemes braucējs, kurš savulaik startēja folkreisā, viņš atveda arī reģiona pirmo pjedestālu, tagad pelnīti kļūts par Kurzemes pirmās uzvaras kalēju.
Lai gan Andersons un Džeriņi bija galvenie favorīti, ari pārējo sniegums bija ļoti atzīstams: pie uzvarām četrās kvalifikācijās (astoņos braucienos) kopumā tika pieci braucēji.
Šoreiz svarīgāks par punktu sadali gan ir fakts, ka Kurzemes pusē sportisti ļoti nopietni atvēzējušies folkreisa aktivitātēm. Kaspars Džeriņš atzīmēja, ka dienas gaitā daudz bijis jāstāsta par folkreisa tehnikas un sacīkšu specifiku, savukārt jau nākamajai Kurzemes sacīkstei tiek solīti vairāki jauni automobiļi.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv