Folkreiss: Latvieši Dānijā sāk ar pjedestālu!

Viesturs Saukāns Galvenais redaktors
15.04.2023
19:39

Sestdien Lovenbanes trasē aizvadīts Dānijas Folkreisa kausa pirmais posms, un tur startējošie Latvijas braucēji – precīzāk Raimonds Žvagins – sarūpēja pirmo sezonas kausu.

Kamēr braucēji vēl tikai dodas mājās, lai vēlāk informētu par savām gaitām pirmajā sacīkstē, ziņojam rezultātus: Raimonds Žvagins sasniedza otro vietu finālā, pirms tam aizvadot lielisku kvalifikācijas braucienu komplektu – divas uzvaras un viena trešā vieta priekšbraucienos, otrā vieta kvalifikācijas summā.

Lieliski sezonu sācis arī pērnā gada kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs Jānis Pētersons, kurš šā gada pirmo posmu noslēdza ceturtajā vietā. Priekšbraucienos viņam viena uzvara un divas otrās vietas, kas summā deva dalītu trešo vietu, kas arī nozīmēja nonākšanu A finālā bez citu finālu veikšanas.

Mazāk veiksmes Armandam Silim. Pirmajā kvalifikācijā dubļainajā trasē izvēlētas nepareizas riepas, kas veicināja izslīdēšanu un ielidošanu zemes valnī. Šis brauciens netika finišēts. Nākamajos sasniegta trešā un ceturtā vieta, kas pat solīja iespēju turpināt cīņu vismaz zemākajos finālos. Sasniegtie punkti nozīmēja dalītu 16./17. vietu. 16. pozīcija nodrošinātu vietu C finālā, tomēr pēc papildnosacījumiem Armands fiksēts 17. pozīcijā, līdz ar to sacīkste galā…

Gaidām sportistu komentārus par jaunās sezonas sākumu. Žvaginam šis ir augstākais rezultāts lielajā Dānijas kausa seriālā pēc pērn sasniegtiem trīs A fināliem, kuros gan neizdevās tikt top-3. Pirmajā posmā uzvaru sasniedza Martins Kristiansens Overgārds, kurš pagājušā gada kopvērtējumā guva trešo vietu aiz Tomasa Pedersena un Jāņa Pētersona. Pērnais uzvarētājs Pedersens šogad pirmajā posmā uz starta neizgāja.

Dalies ar šo ziņu
Seko Autocross.lv sociālajos tīklos
Facebook

Autocross.lv

Instagram

Autocross.lv

Twitter

@autocrosslv

Draugiem

AutocrossLv

WhatsApp

+37126579000

Telegram

t.me/autocrosslv